| MysteriousVIP a întrebat:

De ce fetelor le plac baietii mai mari. tocmai am fost lasat balta. pentru un anumit baiat mai mare! De ce toate sunt la fel?! De ce sa sufar eu pentru ele?

Răspuns Câştigător
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

E un pic mai complicat. Poate iti zic degeaba sa nu pui asa rau la suflet si ca la o privire mai atenta rana ta cea mai mare e in orgoliu. Dar e un impact cu realitatea, si mai tarziu vei afla ca e in avantajul tau. De ce? Pentru ca vei fi tu mai mare atunci si vei sti niste lucruri in plus. Problemele astea care te fac sa suferi acum te vor ajuta sa fii mai puternic, te vor forma ca barbat. Si va trebui sa suferi un pic ca sa prinzi un anume farmec masculin, dar nu te speria, e natural si e spre binele tau, pastreaza o atitudine pozitivahappy Ai grija totusi sa nu te inchizi in fata dragostei atunci cand va apare, ce se intampla acum doar te pregateste. Nu suferi pentru ele, doar urci un deal si urcusul poate fi obositor uneori. Nu esti primul, nici ultimul, asa se intampla, n-o lua personal.

9 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

**Mysterious-VIP** : "ca baieti mai mari se gandesc doar la sex de parca nu ii stiu."
Nu doar baietii mai mari, si cei mai mici, si tu, si fetele. Sexul este motorul care face lumea sa se invarta, este manifestarea unei forte a naturii, a vietii, numita instinct de reproducere. Nu porni in viata cu o atitudine negativa in fata sexului sau a sexului opus care exista spre placerea noastra, noi suntem de vina daca suferim pentru ca ne construim asteptari pe care altii nu le urmeaza. Ia sa nu ai deloc pretentii, si fiecare lucru bun va fi o surpriza. Sa fii multumit pentru ca ai avut ocazia s-o cunosti si sa inveti ceva, nu suntem in razboi cu fetele sa stii, doar ne completam. Si niciodata sa nu compari oamenii.

| Duhovnicul a răspuns:

Intrutotul de acord cu @♥anka♥, majoritatea fetelor umbla dupa baietii mai mari pentru ca ii considera mai responsabili, si de multe ori asa este dar sunt si exceptii, insa nu toate cauta tipi mai mari decat ele. Un sfat totusi, incearca sa nu te mai plangi asa, ca ne faci sexul de rusine laughing fii barbat ce dracu`, suferi pentru o femeie?

| Ángel_8890 a răspuns:

Uneori se intimpla astfel dar nu permanent.Majoritatea fetelor doresc sa se intilneasca cu baieti mai mari. Dar depinde de fata si de felul cum gindeste.Baieti care sunt mai mari sunt parca mai maturi gindeasc intr-un mod diferit si de aceea ai impresia ca de acum daca te intilnesti cu el parca este a doua jumatate.Depinde de circumstante si de persoana data. Dar sa nu te dezamagesti deoarece trece timpul si coenstentizezi faptul ca nu era persoana data si ca tu ai mai multe valoari pe care ea nu lea remarcat si la un moment isi va da seama.Fiecare persoana isi cauta o persoana de nivelul sau nu in sens financiar dar intelectual dupa nivelul sau de cunostinta.Stii cum se spune spune-mi cine esti ca sa iti spun pe cine iubesti.Depinde intr-o mare masura de persoana.

| username_8290 a răspuns:

PAi. Omenirea se imparte in 2. baieti si fete da? Baieti sunt un fel si fetele un fel. toate fetele eu eproximativ acelasi caracter. si d`asta vi`se pare voua ca suntem toate la fel. Psihologii au ajuns la concluzia ca fetele sunt mult mai mature ca baieti ( la aceeasi varsta ) dar nu cred ca este asta raspunsul.
una e sa fi vazuta cu unu de aceeasi varsta si alta e sa fi vazut cu unu mai mare. te tenteaza mai mult. chestia asta dovedeste cat de ipocrita e fosta ta prietena.
De ce suferi? Nu ar trebui. Esti baiat. suferitu dupa parerea mea e numai pentru fete. Adica daca as vedea un baiat cum plange dupa cine stie ce fata nu l`as mai considera baiat. Sunt multe fete. Nu merita sa plangi dupa nimeni!

| MysteriousVIP explică:

Multumesc pentru raspunsurile voastre, am vazut ca daca esti bun in viata esti luat de prost dar de azi se schimba roata "Ea a fost doar o lectie pe care a trebuit sa o invat, acum este timpul sa invat si altceva". ii urez bafta cu el! ca baieti mai mari se gandesc doar la sex de parca nu ii stiu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentrru ca ele considera ca sunt mai maturi, cu capul pe umeri si seriosi(Desi nu e mereu asa, uneori unu`de 24 se comporta ca unu`de 16), asa ca depinde de la caz la caz.Nu mereu inseamna ca daca e mai mare, stie ce face sau isi asuma responsabilitatea pentru anumite chestii.Trebuie sa cunosti o persoana inainte de a fi cu ea, altfel totul e degeaba.
Nu sunt toate la fel, insa depinde de la caz la caz, ti-am mai zis.Sufeti pentru ca pui suflet si atunci e foarte nasol, cunosc sentimentul. Pui suflet si esti lasat in ploaie ca un pro*t...nu se intampla doar la baieti, ci si la fete la fel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar credeti ca nu merita sa suferi in niciun fel intr-un astfel de caz?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar credeti ca e asa penibil sa suferi din asta? Mie mi se pare ceva foarte normal... Numai misoginii si astfel de persoane cred ca toate lucrurile se impart in 2: pentru fete s pentru baieti.
Stati sa vedeti, maine mai zice unu' ca mancatu' e doar pentru fete, deci baietii sa moara de foame ca ei nu pot sa-si tradeze sexul facand ceva de fata... Doamne, in ce lume traiesc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar credeti ca e asa penibil sa suferi din asta? Mie mi se pare ceva foarte normal... Numai misoginii si astfel de persoane cred ca toate lucrurile se impart in 2: pentru fete s pentru baieti.
Stati sa vedeti, maine mai zice unu' ca mancatu' e doar pentru fete, deci baietii sa moara de foame ca ei nu pot sa-si tradeze sexul facand ceva de fata... Doamne, in ce lume traiesc!