| AlexDorinel a întrebat:

De ce generatia de după 2005 au in cap numai sex? Noi născuți în 2004 parca nu eram asa disperați la 12 ani după sex?

Astea de acum la 12 ani deja știu ce e ala prezervativ, la ce folosește. Înțeleg ca au telefoane dar putina cenzura nu exista?

Ma întreb cum ar arata lumea dacă am săracii și ar dispărea prezervativele, am avea o creștere a populatiei mai ceva ca în Africa.

84 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Mama,un an diferența, o generație întreaga n-ai ce zice laughing

| Mosotti a răspuns:

Una pentru ca au vazut pe net multe, dar mai important, din cauza hormonilor e-urile din mancare, copii se dezvolta mai repede, se maturizeaza mai devreme, si apar nevoile mai devreme.

Eu ma masturbam de pe la 9 ani, asa ca..., si asta era pe vremea lui ceausescu, ce 2004?

Si daca sunt disperati dupa sex ce? Nu e problema, zici de sex ca si cum ai zice de crime, de ceva rau.
E f placut daca se protejeaza si nu exista riscuri de boli, sau graviditate.

| Drimmero a răspuns:

Si mie mi se pare ca generatia de dupa 2005 clocoteste intr-un butoi umplut cu hormoni, credeam ca sunt singurul care a observat asta. Africa trebuie sa se pregateasca, va avea concurenta serioasa.

| aDEeLAa a răspuns:

Pentru ca asta a fost modelul pe care l-au luat de la generatiile anterioare, asta s-a promovat intens in ultimii ani.
La 12 ani nu cred ca e nimic rau sa stii de prezervativ. Mai bine sa stii decat sa nu.
Sunt atatea mamici de 12 ani care se pare ca n-au stiut de existenta lui.
Cat de disparitia prezervativului… exista inca din antichitate alte variante.

| Jany123Jane a răspuns (pentru Mosotti):

Si copilaria asa unde mai e? Inocenta?
Ce se grăbesc sa daca de mici, ca si asa cauta sex si la 60 de ani. Macar la inceput sa fie si ei inocenti. De aia aratata atat de maturi la 12 ani, de parca au 18.

| raMLesS a răspuns:

Ba da pui niste intrebari sa-mi trag palme, chiar vrei sa stii raspunsul la ele? E ca si cum as intreba de ce lumea se spala pe dinti cu Colgate si nu cu Blendamed si cum ar arata lumea daca s-ar spala toti cu Blendamed... esti prost rau sa dea dracu, mai prost ca tine n-am vazut...pui numai intrebari de **** si fara sens toata ziua.

Răspuns utilizator avertizat
| 09Daniel20Botezan70Psihologie70Psihiatrie90 a răspuns:

Salut! big grin Pentru că ești considerat fraier, sau fraieră, altfel. happy Pentru că oamenii sunt de necontrolat și își dau frâu instinctelor și poftelor și imorale și pentru că ceea ce își doresc, pun stăpânire peste ei. Niște nesimțiți ordinari cu alte cuvinte. Și eu am fost pasionat de sex și de pornografie, dar am realizat că aceste pofte îți aduc mai mult necaz, decât bucurie. Treaba lor. Tu fii undeva la mijloc!

"Cea mai înaltă treaptă a inteligenței umane, este capacitatea de a observa fără să judeci" big grin

Funda? (Dacă tot suntem prieteni? laughing ) Și eu îți dau când pun întrebări. big grin : ) )

| 09Daniel20Botezan70Psihologie70Psihiatrie90 a răspuns (pentru Mosotti):

happy Ba e problemă și e plăcut doar în mintea ta, înțelegi? big grin Ai dat un răspuns cu care condamni pe cineva spre iad. Ești mulțumit? Poți să dormi la noapte? Cel mai probabil nu, pentru că suferința te presează să te pocăiești. Sănătate! big grin. Domnul să aibă milă de tine, că eu am deja! sad

| Drimmero a răspuns (pentru AlexDorinel):

Se incearca accentuarea popularii Europei, mai marii europeni au vazut ca Africa si Asia iau avant si nu vor sa se lase mai prejos, mai marii europeni lupta din rasputeri sa umple golul demografic de pe batranul continent, informeaza inca de la cele mai fragede varste toti tinerii pentru a-i activa spre o viata sexuala, nu ai citit stirile astea?

Răspuns utilizator avertizat
| Jany123Jane a răspuns (pentru AlexDorinel):

Netul, filmele porno ii strica.
Sincer, ma sperie cand vad fete de 12 ani ca vorbesc despre baieti.
Eu am 21 de ani si mananc shaorma cu porumbeii din parc.

| Drimmero a răspuns (pentru AlexDorinel):

Europa e anti-prezervativ si pro-natalitate in masa. Cum de nu stiai lucrurile astea deja?

| Jany123Jane a răspuns (pentru Jany123Jane):

21*

| GabiDumitrescu a răspuns:

Iar nu ai ce face, observ. Stai calm, si in 1992 la 12 ani tot sex aveam in cap, dar si altele. happy

Răspuns utilizator avertizat
| AlinTanase a răspuns:

Hormonii alearga in noi toti mai ceva decat viteza unui bugatti chiron

| MetisuI a răspuns (pentru AlexDorinel):

La 10 ani ma masturbam si nu aveam filme xxx pe atunci

Răspuns utilizator avertizat
| Mosotti a răspuns (pentru Jany123Jane):

Pai si ce treaba are? Ce, eu la 9 ani nu eram in copilarie? Dar o placere in plus nu strica. M-am bucurat ca am descoperit devreme asta.
Arata mai maturi am zis de ce, din cauza hranei hormonata.
O zici ca si cum asta e ceva rau care le face rau, nu bine, ce rau poate face o placere?!

Chiar prin Belgia fete de 13 ani zici ca au 17 chiar si asa masive fizic.

Pai ei nu se grabesc, simt nevoia! Deja acum de pe la 13 ani auzi "imi place de colegu, de colega", din cauza dezvoltarii timpurii a lor.
Acum 30 ani incepea cam de pe la 15-16 sa simta nevoia, dar cu mancarea asta din ce in ce mai otravita, aia e.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru AlexDorinel):

Habar n-ai tu...

| Meme10Meme a răspuns (pentru chuckmanson):

Ce e aia?

| Mosotti a răspuns (pentru 09Daniel20Botezan70Psihologie70Psihiatrie90):

De ce e problema si de ce nu e placut? Explica putin.
De ce a avea o placere misto, e drumu spre iad?! Ca sa stiu si eu de ce nu dorm la noapte naiba.

| Holiday a răspuns (pentru AlexDorinel):

"...mai ales ca în Europa avem condiții de trai bune."

Statistic vorbind, nivelul de trai e invers proportional cu numarul de copii si direct proportional cu varsta la care apare prima nastere. Altfel spus, un nivel de trai bun, in general implica o educatie mai buna, care iti spune ca nu e normal sa ai copii cat pentru o echipa de fotbal si nici sa te apuci de facut inainte de a face alte lucruri. Oricum, tu faci confuzie intre sex si facutul de copii. Una nu mai implica alta in ziua de azi.

| Glenky a răspuns (pentru raMLesS):

Usor frustrat mic sa nu mi crape vena de pe micropenisul ala. Intrebarea lui e relevanta, tu n ai nicio logica.

| MeisterSchnitzel a răspuns:

"Noi născuți în 2004"
https://www.tpu.ro/......u-si-fara/
Aici ai scris că ai 16 ani! 2021-16=2005
Și mai aveai și alte întrebări în care ziceai că ești născut în 2005, dar nu stau să le citesc pe toate că deja mă doare capul de la întrebarea asta. Deci, cum e: 2004 sau 2005?

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Ai început de mic drace, nu? laughing