| AlexDorinel a întrebat:

De ce generatia de după 2005 au in cap numai sex? Noi născuți în 2004 parca nu eram asa disperați la 12 ani după sex?

Astea de acum la 12 ani deja știu ce e ala prezervativ, la ce folosește. Înțeleg ca au telefoane dar putina cenzura nu exista?

Ma întreb cum ar arata lumea dacă am săracii și ar dispărea prezervativele, am avea o creștere a populatiei mai ceva ca în Africa.

84 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Si mie mi se pare ca generatia de dupa 2005 clocoteste intr-un butoi umplut cu hormoni, credeam ca sunt singurul care a observat asta. Africa trebuie sa se pregateasca, va avea concurenta serioasa.

Răspuns utilizator avertizat
| Drimmero a răspuns (pentru AlexDorinel):

Se incearca accentuarea popularii Europei, mai marii europeni au vazut ca Africa si Asia iau avant si nu vor sa se lase mai prejos, mai marii europeni lupta din rasputeri sa umple golul demografic de pe batranul continent, informeaza inca de la cele mai fragede varste toti tinerii pentru a-i activa spre o viata sexuala, nu ai citit stirile astea?

Răspuns utilizator avertizat
| Drimmero a răspuns (pentru AlexDorinel):

Europa e anti-prezervativ si pro-natalitate in masa. Cum de nu stiai lucrurile astea deja?

| Holiday a răspuns (pentru AlexDorinel):

"...mai ales ca în Europa avem condiții de trai bune."

Statistic vorbind, nivelul de trai e invers proportional cu numarul de copii si direct proportional cu varsta la care apare prima nastere. Altfel spus, un nivel de trai bun, in general implica o educatie mai buna, care iti spune ca nu e normal sa ai copii cat pentru o echipa de fotbal si nici sa te apuci de facut inainte de a face alte lucruri. Oricum, tu faci confuzie intre sex si facutul de copii. Una nu mai implica alta in ziua de azi.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru AlexDorinel):

Tu pune mana pe carte si invata, ca nici la aceste probleme nu te pricepi. E usor sa faci copii, dar mai trebuie si crescuti. Tu vrei sa intorci omenirea la epoca medievala, cand femeia era considerata buna doar de casnica si crescut copii.
Nu inteleg de ce te bagi la probleme pe care nu le cunosti? Stii care-i culmea metodicii: sa inveti pe cineva ceea ce nu sti.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru AlexDorinel):

Iara vorbesti in nestiinta de cauza. Acolo baietii sunt initiati in arta sexului la 13-14 ani.

| Jany123Jane a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Cica arta sexului. Dai ca prostu' intr-una, ce arta. Pictezi ceva? Dansezi? Canti? Faci ceva memorabil?
Cica arta sexului. Hai ca maine aflam ca facem arta si la baie cand ne trece. Artisti ce suntem...

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Jany123Jane):

Daca Nu stii ca exista si arta sexului, nu intra in discutie. Documenteaza-te intai si apoi spuneti parerea.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Jany123Jane):

Unde am dat-o inainte cu arta. Am spus o singura data si nu ti-am raspuns tie. Si te invit sa-ti retii pentru ai tai expresiile jignitoare. Face parte tot din cultura si educatie.

| Jany123Jane a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Am mai auzit de asta, dar ma intreb ce arta o fi.
Ca oricine poate face sex.

| Jany123Jane a răspuns (pentru Jany123Jane):

Dar daca si asta e o arta, sa fie si mancatul, pe langa necesitate.
Si asta imi ofera senzatii placute, mai ales cand imi e foame.winking

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Jany123Jane):

Documenteaza-te, eu nu mai discut cu tine pe tema asta, deoarece esti neofita.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Sa stii ca la unele popoare si mancatul este o arta. Mai documenteaza-te.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Jany123Jane):

Ai auzit de arta culinara? Asa si cu sexul. E o arta sa faci sex placut, spre desfatarea ambilor parteneri.

| Mosotti a răspuns:

Una pentru ca au vazut pe net multe, dar mai important, din cauza hormonilor e-urile din mancare, copii se dezvolta mai repede, se maturizeaza mai devreme, si apar nevoile mai devreme.

Eu ma masturbam de pe la 9 ani, asa ca..., si asta era pe vremea lui ceausescu, ce 2004?

Si daca sunt disperati dupa sex ce? Nu e problema, zici de sex ca si cum ai zice de crime, de ceva rau.
E f placut daca se protejeaza si nu exista riscuri de boli, sau graviditate.

| Jany123Jane a răspuns (pentru Mosotti):

Si copilaria asa unde mai e? Inocenta?
Ce se grăbesc sa daca de mici, ca si asa cauta sex si la 60 de ani. Macar la inceput sa fie si ei inocenti. De aia aratata atat de maturi la 12 ani, de parca au 18.

| 09Daniel20Botezan70Psihologie70Psihiatrie90 a răspuns (pentru Mosotti):

happy Ba e problemă și e plăcut doar în mintea ta, înțelegi? big grin Ai dat un răspuns cu care condamni pe cineva spre iad. Ești mulțumit? Poți să dormi la noapte? Cel mai probabil nu, pentru că suferința te presează să te pocăiești. Sănătate! big grin. Domnul să aibă milă de tine, că eu am deja! sad

Răspuns utilizator avertizat
| Jany123Jane a răspuns (pentru AlexDorinel):

Netul, filmele porno ii strica.
Sincer, ma sperie cand vad fete de 12 ani ca vorbesc despre baieti.
Eu am 21 de ani si mananc shaorma cu porumbeii din parc.

| Jany123Jane a răspuns (pentru Jany123Jane):

21*

| Mosotti a răspuns (pentru Jany123Jane):

Pai si ce treaba are? Ce, eu la 9 ani nu eram in copilarie? Dar o placere in plus nu strica. M-am bucurat ca am descoperit devreme asta.
Arata mai maturi am zis de ce, din cauza hranei hormonata.
O zici ca si cum asta e ceva rau care le face rau, nu bine, ce rau poate face o placere?!

Chiar prin Belgia fete de 13 ani zici ca au 17 chiar si asa masive fizic.

Pai ei nu se grabesc, simt nevoia! Deja acum de pe la 13 ani auzi "imi place de colegu, de colega", din cauza dezvoltarii timpurii a lor.
Acum 30 ani incepea cam de pe la 15-16 sa simta nevoia, dar cu mancarea asta din ce in ce mai otravita, aia e.

| Mosotti a răspuns (pentru 09Daniel20Botezan70Psihologie70Psihiatrie90):

De ce e problema si de ce nu e placut? Explica putin.
De ce a avea o placere misto, e drumu spre iad?! Ca sa stiu si eu de ce nu dorm la noapte naiba.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru 09Daniel20Botezan70Psihologie70Psihiatrie90):

Ai vazut iadul? Nu mai face propaganda religioasa, ca si asa nu se prinde, mai ales aici.
Daca natura sau Dumnezeu, ca sa fiu in tonul tau, lasa ca sexul sa se faca doar pentru procreere, ar fi lasat, macar la femei, acele cicluri de dorinta sau calduri sexuale, cum li se mai zice, ca la animalr - si nici la acestea la toate.
Nu vezi cat de ingusti sunteti in gandirea voastra bigota?

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Jany123Jane):

Nu este din cauza sexului. In prezent maturizarea se face mai repede, atat fizic, cat si psihic. Nu are a face cu sexul. Sau zici ca sexul maturizeaza mai rapid psihicul?

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru AlexDorinel):

Tu nu stii nimic, dar iti dai cu parerea.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Jany123Jane):

Pe tine te sperie normalul, ca la 21 de ani este anormal sa nu ai un iubit, ca ti se urca hormonii la creier.
Acu 50-60 de ani fetele care nu se maritau pana la 18 ani erau considerate fete batrane.

| Jany123Jane a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Pai, tu trăiești in trecut? ->Sa stii ca lumea mai progreseaza. Atunci fetele nu aveau scopuri in viata cum nici prea multe drepturi. Rolul femeii era sa faca copii si sa aiba grija de barbat, sa faca mancare. Femeia trebuia sa fie supusa barbatului. Nu ai auzit ca femeile nu aveau ce cauta la scoli? Uite ca acum rolul ei nu este decat pupatul in fund al barbatului, acum vrea o cariera. Si are dreptul asta. Deci, asta cu 18 ani si fata batrana este strict pentru vremurile de atunci. Nu stiu ce e asa anormal ca pana la 21 de ani sa nu ai iubit. E destul de simplu sa gasesti o banalitate de baiat si sa te cracanezi doar de dragul de a spune ca ai fost cu cineva. Evident, daca nu ai pretentii.
Si da, copilul de azi nu mai are copilarie, ca face cunoștință cu 18+ de la 10 ani. Sau poate si mai devreme.
Si sincer, oare de ce contează atat de mult daca faci sex? Oare tu ai fost nascut ca unicul tău scop in viata sa fie sa faci sex?
Adevarat, trebuie sa perpetuam specia, dar in niciun caz de la 12 ani.
Pana la sex, ar cam trebui sa ne preocupe alte chestii, ca de aia suntem vai de mama noastra la educatie, scoala, cultura generala. Copiii aia ar trebui sa citeasca, nu sa se uite cum intra ceva intr-o gaura.
Experiment: daca intrebi "copiii" din ziua de azi, cei de 12 ani, care este ultima carte citita, se blocheaza, dar daca ii intrebi de nu stiu ce pozitii sexuale sau filme porno, acrite porno, sunt primii.
Nu toti, dar sunt, ca evident, fiecare regula are exceptii.
Evolutia noastra nu consta in pozitii sexuale sau sex de la 10 ani, ci in dobândirea de informatii, dezvoltarea noastra intelectuala.
Dar na, daca sunt parinti care le spun copiilor ca sunt anormali ca la 13 nu au avut iubit, nu e de mirare de ce sunt analfabeti si nu invata nimic. Sau poate suntem prosti ca popor.
Eu am observat ca nu mai se joaca copiii. Pai, eu la 10 ani (si altii de varsta mea atunci, majoritatea) ne jucam tot felul de jocuri, nici telefoane nu aveam. Acum, ei la 10 ani vorbesc de nu stiu relații de dragoste, dar nu sa se joace. Pai, cati copii mai vezi la joaca, sau pe role/ bicicleta?
Toti sunt la agatat.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Jany123Jane):

Nu te supara, dar aberezi.
1. Cum poti sa spui ca acum 50-60 de ani, adica prin anii 1960-1970 fetele nu aveau alte scopuri in viata si nu aveau drepturi? In facultati erau foarte multe fete – in unele mai multe decat baieti. Femeile erau egale cu barbatii.
E adevarat ca un functionar, pe atunci, nu avea decat 10 clase, nu erau atatea facultati, dar treburile mergeau bine.
2. Referitor la copii si rolul femeii sa-i creasca, iar nu stii nimic. Nu ma obosesc sa-ti explic, deoarece degeaba.
Inca o aberatie: acum 50-60 de ani erau obligatorii 8 clase apoi 10 clase. De unde ai scos-o ca nu aveau ce cauta la scoli?
3. Iara esti fara cunostinte cu supunerea femeii barbatului. Tu chiar nu stii nimic si-ti dai cu parerea. Si atunci, ca si acum, erau familii si din acestea. Dar a sustine aceasta prostie este de neconceput.
Stii cine cere acest lucru? Religia, prin reprezentantii ei – popii.
4. Cred ca tu nu esti casatorita sau daca esti casatorita ai probleme in casnicie si esti o misandra, care nu poate suferi barbatii. Reiese din modul de exprimare.
5. Nu spun eu ca este anormal sa nu ai un iubit si sa nu faci sex pana la 21 de ani. O spun sexologii americani, care mai arata ca lipsa de sex in tinerete afecteaza psihicul persoanei. La tine nu comentez, dedu tu.
6. Sexologii au facut diferite sondaje si au ajuns la concluzia ca tinerii de astazi fac mai putin sex decat acu 30 de ani. Tu stii mai bine decat ei?
7. Daca tie nu-ti place sa faci sex – mai sunt si persoane asexuale – nu inseamna ca trebuie impusa regula la toata lumea.
8. Nu trebuie doar sa te cracanezi la 21 de ani. Trebuie sa si iubesti. Cine nu iubeste este o persoana fada, cu suflet schimonosit.
9. Tu crezi ca daca un copil la 10 ani este curios si mai si vorbeste despre sex, nu are copilarie? Ca sex fac foarte putini la varsta de 13-14 ani, nu la 10.
Da, aude despre sex si in anumite familii, unde se vorbeste pe sleau. Asta a fost, este si va fi.
10. Da, de la o anumita varsta conteaza foarte mult sa faci sex. Intr-o brosura de educatie sexuala distribuita in liceele americane se spune ca sexul sau masturbarea de 2 ori pe saptamana reduce mersul la medic de doua ori.
11. Eu nu am zis sa perpetuam specia la 12 ani si nici sex la 12 ani. Viata sexuala sa inceapa dupa 15 ani, de regula dupa 16 ani. Dar omul nu este animal sau chiar daca este considerat de unii drept animal, el este unul superior si face sex in primul rand pentru placere si armonie in familie.
12. Si crezi ca daca nu ne preocupam de sex scoala o sa mearga mai bine? Ce gandire empirica! In viata unei societati trebuie sa aiba loc toate. Dar tu ai vrea ca omul sa aiba ochelari de cal cand vine vorba de sex. Si educatia sexuala face parte din educatie, care la randul ei este una din cele 7 laturi ale culturii.
13. Ce are sexul cu cititul cartilor si cu scoala? Sa stii ca despre asta s-a discutat de-a lungul istoriei si se va discuta. Ca acum vad cum se intampla cu gaura, este nivelul de dezvoltare a tehnicii. Tu crezi ca daca le interzici, ei nu vor fi interesati? Din nou iti spun: gandire lipsita de logica, empirica.
14. Societatea avanseaza, chiar tu spuneai. Da copiii nu se mai joaca asa cum ne jucam noi, dar asta nu inseamna ca se ocupa de probleme sexuale. Se datoreaza tehnicii actuale.
15. Nu cunosti despre ce discuta copiii la 10 ani. In nici un caz despre sex nu mai mult decat inainte. Unde i-ai vazut tu la agatat pe copiii de 10 ani? Chiar ca traiesti cu capul in nori. Nu sunt la joaca deoaece se joaca pe calculator, telefon etc.

| 09Daniel20Botezan70Psihologie70Psihiatrie90 a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Du-te și mori că pui umbră pământului degraba. laughing Extras dintr-un răspuns câștigător. big grin Ignor pe viațăwinking

"big grin Sunt 3 categorii de oameni în lumea asta, care se încadrează la această problemă. happy

1. Cei care sunt virgini și suferă și au o stimă de sine scăzută la mod exacerbat (accentuat, intensificat) sad Oameni hărțuiți și singuratici. sad

2. Cei care nu mai sunt virgini sad și suferă au o stimă de sine scăzută la mod exacerbat (accentuat, intensificat) sad Oameni hărțuiți și singuratici. Și

3.Cei care sunt virgini și vor să rămână așa pe viață și se simt mândri și fericiți de această performanță, acest aspect big grin, care nu vor să fie ca ceilalți "lupi singuratici" și nici ca doritorii de a fi ca ei, care tot lupi sunt. happy Ei doar sunt mulțumiți cu ceea ce sunt și nu îi interesează de ce fac restul. Imuni, nonconformiști. happy

happy Din ce categorie vrei să faci parte! big grin Eu îți sugerez 3!winking Alegerea îți aparține! Nu te ghida după părerile lor eronate! Tu nu ai nevoie de astfel de proști. Tu fii deștept ca să nu suferi! happy Cei care își ghidează viață, după a altora, nu și-o mai trăiesc pe a lor. Sănătate și aștept și o fundă dacă ți-a fost util sfatul meu. : )) Eu cred în tine!winking "

| Jany123Jane a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Vezi ca eu am spus in trecut. Nu am mentionat acum 50 de ani.

| Jany123Jane a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Uite ca eu cunosc destule cazuri cu fete care au copii de la 12 ani.
Scrie undeva ca la 21 de ani trebuie sa fii casatorit?
Unde i-am vazut? Pe strada!
Acum daca tu nu vezi, asta nu inseamna ca altii nu vad.
In primul rand eu mi-am exprimat parerea. Esti prea limitat sa accepti si alte pareri fata de ale tale.
Nici tu nu stii despre ce discuta cei de 10 ani. Vezi, nu accepti sa iti spuna cineva ceva, ca dai inapoi.
Esti limitat.
Eu am spus ca nu sunt in stare sa citeasca o carte, dar la sex sunt primii. Ai dificultati de intelegere.
Din tot ce am spus eu si ceilalti, ai venit cu contraargument.
Nu esti in stare sa pricepi ca nu toti gandim la fel si spunem ceea ce consideram noi.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Jany123Jane):

Sunt ca o picatura intr-un ocean. Exceptia intareste regula, intotdeauna.
Stii ce, sa-i spui lui mama-ta ca este limitata, care nu te-a educat sa fi politicoasa, nu mie, ca nu ma cunosti.
Am venit cu argumente, deoarece eu traiesc in lumea reala si-mi desfasor activitatea cu oameni de tot felul. Cand o sa lucrezi in domeniul social si cu problemele psihologice ale oamenilor, iti accept toate argumentele. In caz contrar accept, tie si altora, doar argumentele pertinente, bazate pe realitate si pe studii, nu pe gandirea empirica a unuia sau a altuia.
Si cu asta am terminat cu discutia pe aceasta tema.
PS. 1. Daca tu asta ai inteles ca eu am spus ca tinerii trebuie sa fie casatoriti la 21 de ani pentru a avea iubit(a), m-ai lamurit cu logica si gandirea ta.
2. In gandirea ta ingusta consideri ca nu poti iubi si nu poti face sex daca nu sti citi o carte. Iti propun sa cobori din bula ta inchisa si sa vezi realitatea. Daca nu, nu mai povatui tinerii cu ideiele tale lipsite de cele mai elementare norme ale vietii umane.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Jany123Jane):

Dar mi-ai raspuns la ce am scris eu unde eu asa am mentionat.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Iar nu ai ce face, observ. Stai calm, si in 1992 la 12 ani tot sex aveam in cap, dar si altele. happy

Răspuns utilizator avertizat
| MetisuI a răspuns (pentru AlexDorinel):

La 10 ani ma masturbam si nu aveam filme xxx pe atunci

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru AlexDorinel):

Habar n-ai tu...

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Ai început de mic drace, nu? laughing

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Pai la noi chioscurile de ziare erau internetul de azi. Nici nu trebuia sa cumpar ceva. Treceam pe la chioscul unde stiam ca are ziarul Infractoarea expus in geam, aveam erectie in 5 secunde si juma' de zi nu mai scapam de ea. :D http://hazmedia.ro/wp-content/uploads/2010/05/magazin_infractoarea.jpg

Răspuns utilizator avertizat
| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru AlexDorinel):

Daca asta ai inteles din ce a zis el e mai clara treaba cu tine...

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Stiu ce zici... Vremuri tata vremuri, nu ce e acum

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru AlexDorinel):

In 1992 faceam zeci de kilometri pe zi cu bicicleta, asta daca nu eram cumva la antrenament la volei. Ce naiba sa caut in casa? A, da, cand eram in casa citeam la greu. Inca de pe atunci nu m-a pasionat mai deloc tembeliziunea. Plus... vezi ce a zis Porta. happy

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru AlexDorinel):

Mai, tu chiar esti atat de inapoiat? La 12 ani discutam de sex, doar cei pudibonzi nu o faceau.

| Jany123Jane a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Oare de ce nu vorbeai despre teme sau carti citite? Sau filme?
Ah, astea sunt lucruri pentru copiii inteligenți, nu pentru toata mana.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Jany123Jane):

Tu chiar nu intelegi nimic. Si aceste teme sunt tot pentru oameni inteligenti.
Tu confunzi copiii inteligenti cu cei tocilari. Ti-as spune ce esti tu, dar imi sterge administratia site-ului postarea.
"Nu toata mana" - fata intelighenta ce esti - e o expresie pe care o folosesc baietii pentru a exprima autosatisfacerea. Dar daca nu-i nu putem avea pretentii.
Tu crezi ca, cel putin baietii, inteligenti nu vorbesc de sex? Oooo, cata lipsa de gandire, poate si de inteligenta.
Nu e bine sa ma dau exemplu, dar nu am pe cine: am obtinut premiul I-ii in toti anii de scoala. Cat despre carti citite, cat am fost in scoala generala si liceu am citit cel putin 100 de carti pe an. Intr-o vara i-am citit aproape toate operele lui Sadoveanu.
Cat despre filme, in fiecare saptamana vedeam 2 filme la cinema.
Daca ai gandi logic si mai ales documentat, ai sti ca si discutiile despre sex fac parte din viata oricarui copil, de cand este lumea.

| Jany123Jane a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Uite ca si eu tot premiul 1 am obtinut mereu si ies si sefa de specializare la facultate.
De cand pana când mana e asociata cu frecatul? Ah, pentru tine.
Pentru altii e cu stresul la fund.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Jany123Jane):

Daca nu cunosti, intreaba-ti un coleg de facultate. Nu mana este asociata cu frecatul, ci expresia pe care ai folosit-o.
Pacat, eu stimez tinerii, mai ales cei cu studii superioare si majoritatea care au muncit si muncesc sub indrumarea mea au fost si sunt de toata isprava, cu gandire spre viitor.
Si inca ceva: eu nu am vrut sa ma laud, dar mai obligat prin acuza adusa. Asa ca tu nu aveai de ce sa arati cum esti, ca nu te-am acuzat ca nu ai carte. Eu acuz unele persoane de lipsa de cultura, nu de lipsa de carte. Lipsa de cultura nu este tot una cu lipsa de scoala, care este doar al saptealea element ce contribuie la cultura unui om.

| Jany123Jane a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Nu stiu pe cine ai putea tu indruma in viata, cand tu nu ai fost in stare sa intelegi cand se pune o cratima, sau cand un cuvant se scrie legat sau nu.
Ah, vrei sa zici ca ai îndrumat pe aici, pe un site.

| Jany123Jane a răspuns (pentru Jany123Jane):

De fapt, eu doar mi-am exprimat parerea. Nu sunt aici sa ma cert.
Acum, na, fiecare interpreteaza cum vrea.
Si ma doare undeva daca tu scrii corect sau despre ce crezi. Problema fiecaruia ce crede.
Sa ai o zi buna!

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Jany123Jane):

In primul rand ce au ideile tale nenorocite cu scrierea mea?
Desi imi place sa scriu corect, mai scapa si greseli, deoarece eu nu m-am nascut cu tastatura in mana: eu am scris cu pixul. Dar nici cu scrisul tinerilor nu mi-e rusine sa ma compar, deoarece pasareasa lor numai scriere literara nu este.
Totusi sunt curios sa-mi arati unde am gresit cu scrierea, eu, uitandu-ma la ce am scris la acest subiect, nu am gasit.
Eu cred ca tu nu prea intelegi ce spun oamenii. Unde ai gasit ca eu am scris ca am indrumat oameni pe un site?
Daca vrei sa-ti gasesc greseli, mai ales de logica si compunere a frazelor, iti gasesc si tie. De exemplu interjectia "ah" nu se foloseste atunci cand urmeaza o propozitie interogativa.
Greselile de scriere, care de multe ori scapa, sunt mai putin grave decat cele de logica.
Astept sa-mi arati greselile de scriere, ca sa le indrept.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Jany123Jane):

Dupa tine majoritatea oamenilor de stiinta, medicilor etc. nu ar putea indruma, invata etc pe nimeni deoarece au o scriere incorecta, uneii din ei chiar execrabila. Cata logica in gandirea ta.
Unde-i logica la aceasta fraza? "Sincer, ma sperie cand vad fete de 12 ani ca vorbesc despre baieti." Dupa tine cetire fetitele de 12 ani nu ar trebui sa vorbeasca despre baieti. Nici macar nu au voie sa afirme ca baiatul acela este frumos sau destept sau, sau...

| Jany123Jane a răspuns (pentru CodrutElian1990):

"...dar mai obligat". " al saptealea".
Si mai sunt, dar nu stau sa iti citesc romanele de individ frustrat.

| Jany123Jane a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Du-te de aici, omule! Nu vezi că tot comentezi de ieri întruna?
Stai acolo în gândurile tale, cu părerile tale, mă doare undeva dacă alea umblă de la 12 ani cu băieți. Aia era doar o părere și nici nu mă sperie ce fac alții cu viața lor. Și nici nu îmi pasă.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Jany123Jane):

Vai de mine, ce greseli. Dar capul tau, ca gandeste irational nu este o greseala? Da, "mai obligat" este o greseala care nu trebuia sa se strecoare, dar se intampla, atunci cand ai invatat gramatica scriind cu mana si acum scriu la tastatura cu rapiditate. Ar fi o greseala "de cunoastere" daca s-ar repeta. Insa "al saptelea", ca are o litera in plus este ceva inerent cand scrii la tastatura. Aceste lucruri le gasesti si in presa, carti - unde scrierile sunt verificate de corectori specializati.
Prin asta caracterizezi tu un om, ii apreciezi cunostintele, capacitatea de munca si de a invata pe altii? Vai de capul tau. Daca ajung sa conduca tara oameni ca tine ne ducem de rapa.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Jany123Jane):

Dar tu de cand comentezi?
Ce zic eu si ce intelegi tu! Eu apreciez tineii, dar ii apreciezi pe aceia care sunt destepti. Eu cand imi aleg subalternii ii aleg pe cei destepti, chiar daca sunt purin smecherasi, ca acestia stiu sa se descurce in toate situatiile. Nu-mi plac tinerii care una ii spui si alta inteleg, cei care sunt rupti de realitatea cotidiana.
Si cu asta, te rog sa nu-mi mai scrii, ca la mintea ta, inca nu ai terminat sa te joci cu papusile (asta inseamna psihologic sa nu ai un iubit la varsta ta). Nu vreau sa discut cu persoane care au gandire infantila.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Jany123Jane):

Uite ca din nou am facut cateva greseli de scriere, pe care site-ul nu mi le-a semnalat.

| Catrice a răspuns:

Mama,un an diferența, o generație întreaga n-ai ce zice laughing

| raMLesS a răspuns:

Ba da pui niste intrebari sa-mi trag palme, chiar vrei sa stii raspunsul la ele? E ca si cum as intreba de ce lumea se spala pe dinti cu Colgate si nu cu Blendamed si cum ar arata lumea daca s-ar spala toti cu Blendamed... esti prost rau sa dea dracu, mai prost ca tine n-am vazut...pui numai intrebari de **** si fara sens toata ziua.

| Glenky a răspuns (pentru raMLesS):

Usor frustrat mic sa nu mi crape vena de pe micropenisul ala. Intrebarea lui e relevanta, tu n ai nicio logica.

| Zuzu1991 a răspuns:

Pentru ca au tone de "material didactic", adica internet, in ziua de azi se gaseste p0rn IN DRACI pe gratis, in public, fara nici o autentificare oarecare
am cautat chestii de gen: nustiuce actrita sexy
si am gasit poze p0rn absolut explicite
iar controlul parental e o gluma proasta, orice pusti care a auzit de vpn si se rezolva... cum era aia: guvernul Australian a cheltuit peste 60 de milioane de $ pe un sistem parental care sa protejeze copii de p0rn, si unui pusti de 14 ani i-au luat incredibilul de aproape 40 de minute sa treaca peste restrictie big grin
NEVER underestimate the power of erection big grin

| MeisterSchnitzel a răspuns:

"Noi născuți în 2004"
https://www.tpu.ro/......u-si-fara/
Aici ai scris că ai 16 ani! 2021-16=2005
Și mai aveai și alte întrebări în care ziceai că ești născut în 2005, dar nu stau să le citesc pe toate că deja mă doare capul de la întrebarea asta. Deci, cum e: 2004 sau 2005?

| Meme10Meme a răspuns (pentru MeisterSchnitzel):

E născut în 2004. Împlinește 17 în 2021.

| MeisterSchnitzel a răspuns (pentru Meme10Meme):

A zis că e din 2005. Am găsit o întrebare din 31 mai în care zicea treaba asta (nu mă lasă să copiez link-ul, am o eroare de server). Caută "M-am născut în 2005" și o găsești la întrebări.

| Meme10Meme a răspuns (pentru MeisterSchnitzel):

Poate zicea o aproximare. Gen a rotunjit de la 2004 la 2005. Dacă nu asa, nici nu știe când s-o născut rolling on the floor

| MeisterSchnitzel a răspuns (pentru Meme10Meme):

Oricum mie mi-e greu să cred că el chiar are 15 sau 16 ani. La ce întrebări pune pare un copil înapoiat de 11-12 ani, deși este foarte posibil să-și bată joc de noi, punând întrebări stupide numai ca să ne vadă pe noi cum ne vine să ne dăm cu capul de pereți când le citim.

| Meme10Meme a răspuns (pentru MeisterSchnitzel):

Ma rog. Aș avea o rugăminte. Poți să-mi răspunzi la ultima mea întrebare? Poate ai tu informații.

| MeisterSchnitzel a răspuns (pentru Meme10Meme):

M-am uitat și la întrebare și la pagină. Nu am prea multe informații despre Transnistria, oricum toate erau trecute în pagina respectivă. Vezi că la Wikipedia engleză este un articol foarte interesant despre Transnistra în Al Doilea Război Mondial, uită-te acolo.

| Meme10Meme a răspuns (pentru MeisterSchnitzel):

Ok, mersi.

| 09Daniel20Botezan70Psihologie70Psihiatrie90 a răspuns:

Salut! big grin Pentru că ești considerat fraier, sau fraieră, altfel. happy Pentru că oamenii sunt de necontrolat și își dau frâu instinctelor și poftelor și imorale și pentru că ceea ce își doresc, pun stăpânire peste ei. Niște nesimțiți ordinari cu alte cuvinte. Și eu am fost pasionat de sex și de pornografie, dar am realizat că aceste pofte îți aduc mai mult necaz, decât bucurie. Treaba lor. Tu fii undeva la mijloc!

"Cea mai înaltă treaptă a inteligenței umane, este capacitatea de a observa fără să judeci" big grin

Funda? (Dacă tot suntem prieteni? laughing ) Și eu îți dau când pun întrebări. big grin : ) )

| aDEeLAa a răspuns:

Pentru ca asta a fost modelul pe care l-au luat de la generatiile anterioare, asta s-a promovat intens in ultimii ani.
La 12 ani nu cred ca e nimic rau sa stii de prezervativ. Mai bine sa stii decat sa nu.
Sunt atatea mamici de 12 ani care se pare ca n-au stiut de existenta lui.
Cat de disparitia prezervativului… exista inca din antichitate alte variante.

Răspuns utilizator avertizat
| CodrutElian1990 a răspuns (pentru AlexDorinel):

Nu este adevarat. Studiile facute in ultimii ani spun chiar invers: tinerii fac sex mult mai putin.
Documenteaza-te, nu iti da cu parerea.

| Jany123Jane a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Studii pe internet?
Vezi ca sunt site-uri unde lumea si pune rahatul. Poate alea sunt studiile.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Jany123Jane):

Sunt studiile ale Centrului HIV si Sanatate Sexuala din cadrul NHS, SUA.

| DenqOO a răspuns:

Cred ca au si acces la pornografie mai repede.
Gandeste-te la cineva care avea 12 ani in 1990. Crezi ca avea acces la atatea poze video-uri cu femei dezbracate. Acum bati pe net pe telefon anumite cuvinte si iti vin rezultatele.

| AlinTanase a răspuns:

Hormonii alearga in noi toti mai ceva decat viteza unui bugatti chiron

Răspuns utilizator avertizat
| CodrutElian1990 a răspuns (pentru AlexDorinel):

Ce au fast foodurile si dulciurile care ingrasa cu sexul?
Sa stii ca dulciuri au existat de cand e lumea.