| anonim_4396 a întrebat:

Hei, am sa trec direct la subiect, am făcut sex cu iubitul meu miercuri și problema este următoarea, am făcut o protejat, prezervativul nu era spart, nu și-a dat drumul in mine nici măcar cu prezervativ dar nu înțeleg ce s-a întâmplat, am început sa am simptomele unei candide, ma refer la secreții și mâncărimi după, și ma gândeam dacă pot sa fiu alergică la prezervativ (știu ca suna ciudat ) dar e foarte ciudat ce s-a întâmplat și am o infecție urinară din a doua zi ca efectiv nu reușesc sa urinez atât de tare ma doare, sa fie doar o coincidenta ca au apărut astea acum? Prezervativele erau cumparate din farmacie

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Infectia care iti afecteaza atat ''pasarica'' cat si aparatul urinar in nici un caz nu a aparut ca urmarea a unei alergii care s-ar datora latexului din care a fost confectionat prezervativul folosit. Intro situatie ca cea actuala, prima data ar trebui sa te prezinti la un laborator de analize medicale, pentru a se putea preleva o proba provenita din secretia vaginala. Doar procedand asa, prin analize de laborator se poate stabili daca exista vreun agent patogen (bacterie) si sa fie determinata si natura si provenienta sa. Doar pocedand in modul prezentat, pe baza rezultatelor obtinute prin analizele efectuate, medicul de familie va reusi sa indice si sa prescrie un posibil tratament adecvat de a fi urmat. Multa sanatate!

| Artistul32 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Salut, imi poti trimite un mesaj privat, te rog? as vrea sa discut ceva cu tine

| AndreeaDeea2 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Și e normal când ai o infecție urinară sa urinezi cu sânge, puțin

| corbulalbrosu a răspuns (pentru AndreeaDeea2):

Bineinteles ca DA. In situatiile in care anumite microorganisme reusesc sa ajunga in uretra aparatului urinar, provoaca infectii urinare care provoaca o inflamatie sau o iritatie a peretelui uretrei sau a vezicii, si astfel se poate produce sangerarea.

| Emilian65 a răspuns:

Infectia nu este de la prezervativ. Este o infectie mai veche pe care tu nu ai tratat-o.