| anonim_4396 a întrebat:

De ce in general fetele/femeile se simt mai atrase de baietii/barbatii duri?

Răspuns Câştigător
| deeea28 a răspuns:

De obicei oamenii sunt atrasi de ce nu pot avea. Asa ca fetele se duc spre baietii care sunt inabordabili si indiferenti si invers. Nu e vorba ca se simt mai protejate, se mint singure. Cand se vor mai maturiza, isi vor da seama ca nu conteaza asa mult duritatea asta si ca in unele cazuri chiar poate face rau. Daca nu esti un tip dur, eu zic sa nu-ti mai faci griji. Sunt sigura ca vrei sa fii si tu inconjurat de femei, dar fiecare la timpul lor. Se va gasi cu siguranta si pentru tine. Cine nu te aprecieaza nu te merita. Eu am fost mereu atrasa de cei duri, dar in nici un caz pe post de iubiti. Iubitul trebuie sa se completeze cu mine, nu el sa fie dur si smecher si cand imi e lumea mai draga sa plece la bauta cu baietii si eu sa fiu pritesa din turnul castelului, nu mersi. Un baiat pe aceeasi treapta e cel mai corect. Asa cauta si tu, o fata potrivita care sa te aprecieze asa cum esti. Succes

14 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

De obicei fetele aleg barbatii duri pentru ca prin insensibilitatea lor se intelege ca au trecut prin multe relatii. Ele inteleg ca ei stiu sa trateze o femeie, ca sunt mai maturi. Sunt si fete care prefera un baiat care sa o trateze de la egal la egal, care o poate completa. Sunt fete carora contrar multor opinii le plac baietii timizi pentru ca uneori acestia sunt imprevizibili cand prind curaj in ei si pot surprinde o fata in mod placut. Fiecare vede relatiile din doua perspective.

1 ) Modul ideal, partenerul pe care l-ai visat o viata intreaga

2 ) Modul real in care gasesti in o persoana calitati la care nu te asteptai

Poti spune ca nu iti plac timizii si gasesti unul super frumusel si inebunesti.

Deasemenea iti pot place baietii rai dar nu cred ca iti convine sa stai cu unul care exagereaza cu onomatopeele la adresa ta.

Iubirea adevarata nu se cauta, se gaseste.

| albastrel a răspuns:

Fetele cuminti sunt atrase de baietii duri (smecherii ).hee hee

| Ana_6509 a răspuns:

Ii dau dreptate lui albastrel-alinu stiuhappy insa sunt si exceptii ca de ex. eubig grin

| PauLa.M a răspuns:

Cand afli raspunsul anunta-ma si pe mine..caut de mult

| Sylx a răspuns:

Nika. Ma tem ca m-ai inteles total gresit, nu sufar de nici un fel de complexe cu atit mai putin de cele de care aminteai. A fost o intrebare din pura curiozitate, vroiam doar sa aflu punctul de vedere al reprezentatelor sexului frumos in legatura cu acest aspect.

| cipy a răspuns:

Eu de ex. pentru ca ma simt in siguranta alaturi de un barbat mai dur, mai dezvoltat, dar sigur ca sunt fete care prefera barbatii bai bicuti, mai gingashi.
Nu te complexa din cauza asta ca o sa-ti gasesti perechea daca inca nu ai gasit-o!
Bafta!

| misshoolligan a răspuns:

Eu chiar tin sa va contrazic...pe voi cele de mai jos.in primul rand, nu bagati toate rep.sexului frumos in "aceeasi oala". Pur si simplu unele dintre noi se simt mai in siguranta cu un barbat dur, pe cand altele nu au nevoie de acei badboys, ci de doni juanilaughingin general un barbat dur te duce automat cu gandul la placere atunci cand vine vorba de sex.laughingsi la multe alte lucruri... dar tousi...nu ne putem pronunta cu exactite, pentru ca fiecare femeie in parte gandeste diferit si de cele mai multe ori tin pentru ele "secrete" ca acestealaughingsi dap...sunt o feminista convinsa:X

| Zodiac a răspuns:

Pai pentru ca acestea nu vor inca o "femeie" langa ele. oricum cert este ca vor sa simta protejate.

| NYC a răspuns:

Eu nu ma simt atrasa de baietii duri...tonguebaietii duri sunt mai rigizi si par mai reci, dupa parerea mea! conteaza ca un baiat sa stie ce-ti place si sa vorbeasca mereu! sa fie o fire calda...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te inseli! Cand eram tanara vorbeam cu un baiat care atunci cand vedea un caine se ascundea dupa mine...Doamne ce viata!\dancing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ii dau dreptate lui albastrel-alinu stiuhappy insa sunt si exceptii ca de ex. eubig grin

| ancadina a răspuns:

Fetele sunt delicate, dragute, finute, cuminti, si intotdeauna lucrurile opuse se atrag. un baiat dur vrea o fata cuminte, asa cum o fata cuminte vrea un baiat dur, sau vice versa

| iulia_3773 a răspuns:

Fetele cuminti sunt inebunite dupa baieti rai cum zicea cinevahee hee, dar in realitate in spatele unui om dur, rau, sta si altceva...la suprafata incerci sa pari ceva, dar daca ajungi sa cunosti omul, ajungio sa ii vezi si partile bune... nu ce-i la suprafata conteaza

| Madda_5473 a răspuns:

Poate pentru ca simt nevoia da a fi aparate la necaz si probleme...si asta ii face pe baieti ca sa simta curajosi si viteji.Acesta eu cred ca este si un mod de a le arata fetelor cat de mult tine un baiat la persona respectiva(cand o apara si o ajuta).