| Denis2706 a întrebat:

De ce in timpul actului sexual prezervativul mi se rupe mereu, avand in vedere ca e de la durex?
Ideea e ca fac sex vreo 10 minute mai "hard" apoi vad ca pac. e rupt.

14 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fiindca nu stii sa il folosesti si il puie fie strmab, fie tragi prea tare de el, fie e prea mare sau prea mic. Discuta cu un adult care sa te invete sa-l folosesti (tatal tau, al partenerei tale, medicul de familie)

| AlexanderAdrian a răspuns:

Poate iei din ala ultra thin, cine stie. Ideea e in felul urmator, sper ca nu te bazezi pe lubrifiantul existent pe prezervativ, sper, pentru ca nu e suficient, ala e pus acolo ca sa nu se strice latexul. Sper ca nu te bazezi pe lubrifierea ei pentru ca poate aproape sa lipseasca sau sa fie absolut insuficienta sau sa nu fie tocmai constanta.

In special in cazul unei partide hard iti trebuie lubrifiant suplimentar, si iti trebuie ceva serios nu bazaconii cu capsuni, love plus cu incalzire, racire sau mai stiu eu ce. Si trebuie sa-l aplici chiar de mai multe ori pe parcursul partidei.

Iti recomand un lubrifiant inodor incolor pe baza de apa. Creme, lotiuni de corp sau chiar uleiul de masline pot rupe latexul foarte usor in cele mai multe cazuri. Poti lua Aquaglide de la un sex shop. Daca penisul e si mai mare decat media, depaseste spre ex 19 cm si mai faci sex si hard poate ca n-ar fi rau sa iei un lubrifiant special pentru sexul anal, care e ultraperformant si mult mai durabil.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru ca nu il folosesti corect

| corbulalbrosu a răspuns:

Din cauza lubrefierii insuficiente, ineficiente sau folosirea unui lubrefiant care afecteaza calitatea latexului.S-ar putea de asemenea sa fie de vina si dimensiunea necorespunzatoare.

| SkyPilot a răspuns:

Poate ca nu e dimensiunea corecta. Poate ca nu folositi lubrifiant, sau lubrifiantul afecteaza prezervativul. Daca "ciupesti" prezervativul cand rupi ambalajul, se rupe sigur. Poate e expirat. Poate nu l-ai pus cum trebuie.

| Alcyon a răspuns:

Probabil ca prietenei tale nu-I prea place la fel de mult, si-i dispare excitatia.

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Ma tu ori incurci gaura si o faci fara lubrifiant, ori, tot fara lubrifiant, dar ai uitat sa spui ca o faci cu barbati.

| KMaddieK a răspuns:

Cred ca nu e destul de excitata si o fortezi sa intre si de aceea.

| dydda a răspuns:

Poate e prea "hard" ceea ce faci tu...

| Bia13 a răspuns:

Mai lasa-te, ma! rolling on the floor

| djphilosoph a răspuns:

Poate marimea penisului tau, depaseste 75, (3) cm - marimea maxima admisa de Durex.

| inspyred a răspuns:

Cupara din farmaci..nu de la orce market sau mall

| BarBy_DiDi_1990 a răspuns:

E prea mică mărimea...