| Daiil a întrebat:

Mi s-a rupt prezervativul in timpul actului sexual, ea este in perioada ei fertila, dar nu am ejaculat.Sa ia pastila sau nu?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Daca nu au fost 2 partide sexuale consecutive, sau nu te-ai masturbat inainte, sa ai sperma pe teava, nu-i cazul sa ia pastila.

Om ce priveste prezevativul spart, ii dau un singur sfat: lasa rusinea la o parte si cumpara masuri mult mai mici la prezervativ, ca de aceea se rp, sunt prea mari pentru cucul tau, rasucsindu-se pe el in timpul sexului, se intind la maxim si pocnesc.
Un prezervativ de masura corecta pentru penisul tau, trebuie sa intre foarte greu pe penis si sa nu faca cute sau pliuri, sa fie perfect intins pe penis precum pielita de la salamul de sibiu.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Dacă n-ai ejaculat eu zic că nu

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca esti sigur/convins ca nu s-a produs ejacularea, atunci poti considera ca de fapt a fost un act sexual de tip coit intrerupt, care este practicat pe durata intreagii vieti de destul de multi barbati care sunt capabili sa-si coordoneze, controleze si sa retina ejacularea dupa dorinta lor. Fiindca nu a ajuns sperma in vaginul partenerei tale de sex, este imposibil sa se poata forma o sarcina chiar si daca ea este in perioada fertila a ciclului menstrual. Folosirea pastilei contraceptive/de a 2-a zi in astfel de situatii ar fi si inutila dar mai ales ar fi iresponsabila. Sanatate!

| Ely1234567 a răspuns:

Dacă nu ai ejaculat atunci nu ai de ce sa îți făci griji