| anonim_4396 a întrebat:

De ce,in ziua de azi, nu sunt cupluri romantice? Adica o iubire ca~n povesti, cu sarutari, mangaiesri, declaratii de dragoste, conversatii amoroase, mangaieri, cadouri scumpe? De ce fiecare persoana cand urmeaza sa~si aleaga partenerul/partenera de viata se gandeste numai la copii, la avere, sa nu ramana singure, la cariera, sa nu ramana sarace.De ce nu exista o "dragoste scanteietoare"?

11 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ai fost tu în casele tuturor să știi că nu există?

| anonim_4396 explică (pentru Adry05):

Nu.Dar am vazut multe cupluri pe la prietenii mei care nu fac aceste lucruri.

| Adry05 a răspuns (pentru anonim_4396):

și asta înseamnă că nu există?!

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Astea sunt vremuriile frate suntem practici cautam pereche ca sa nu fim singuri ///daca vrei gagica trebuie bani, masina, casa....ca sa ai iubit cu bani sa iti ofere lux trebuie sa ai tate cur si sa fi top model

| RoCkKiD a răspuns:

Imi place cum in prima parte e vorba de cadouri scumpe iar in a doua nu mai e ok partea cu averile. laughing

| OldSoul a răspuns:

"De ce,in ziua de azi, nu sunt cupluri romantice."
-Predominant, in ziua de astazi, toata viata e consumata mai mult in mediul virtual decat in realitate.

"Adica o iubire ca~n povesti,cu sarutari,mangaiesri, declaratii de dragoste, conversatii amoroase, mangaieri, cadouri scumpe?"
-Din ce ai enumerat aici, eu as zice ca exista mare parte din ele, exceptiie fiind declaratiile de dragoaste, pentru ca multi nu au stiut cand sa le faca, si cum sa le faca, astfel si-au pierdut farmecul. Adic, pe buna dreptate, multi baieti ar fi in stare sa faca declaratie de dragoste unei fete pe care nu o cunosc, doar asa, pentru a ii stranii interesul.

| alexalx1234 a răspuns:

Pentru ca toti sunt pe interes. Nu exista iubire in ziua de azi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ca ești barbat, daca te nășteai femeie, poate te iubea cineva ca-n povesti.
Dar asa ghinion.
Daca va auzeau străbunicii și bunicii ce întrebări puneți, cu iubiri adevărate și etc etc va dade-au doua palme peste fata sa va treziți la realitate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Probabil pentru că ești adolescent sau încă nu te-ai maturizat.
Trebuie să cauți până găsești.

| MPersephone a răspuns:

Exista, dar daca nu ai ajuns a o experimentezi inseamna ca nici tu nu esti intr-atat de idealist pe cat pretinzi. De obicei reprosam altora ceea ce nu ne place in noi.

| AndreeaDeea221998 a răspuns:

Îmi pare rău să te dezamăgesc dar chiar exista happy. Dacă nu o trăiești tu (pentru ca nu te ambitionezi sa ajungi acolo, pentru ca nu lupți sa ii dovedești unei femei ca o iubești iar ea bineînțeles ca la rândul ei o sa îți răsplătească cu aceeași iubire.) nu înseamnă că nu existăwinking.