| myrazvy a întrebat:

De ce in ziua de azi toti baieti pun pret numai pe sex? si toate fetele pe bani si masini? o intrebare la care eu ca baiat nu pot sa raspund.

Răspuns Câştigător
| ffy a răspuns:

Cand sunt mici fetitele vor papusele sa se joace si baietii masinute.cand mai cresc e invers.Problema este ca fetele sunt tare c----e la faza cu banii si masinile pentru ca ele cred ca daca arata bine si au nu stiu ce forme care mai de care bronzate si etc(gen pitzpoanca)ar merita unul de bani gata dar ele nu constientizeaza ca frumusetea asta a lor artificiala se duce si o suga dejetul.La baieti cred ca vor sa puna cat mai multe pe lista lor in legatura cu sexul.

16 răspunsuri:
| catthshshshs a răspuns:

Aici nu trebuie sa generalizam.Sunt cazuri si cazuri.Nu toti baietii vor sex, mai sunt si baieti care vor o fata pentru ceea ce reprezinta ea si nu pentru a profita.Si sunt si fete care nu urmaresc banii si masinile, ci cauta o persoana care sa le iubeasca cu adevaratwinking

cami
| cami a răspuns:

De ce fetele, pun accent pe bani si masini? Simplu, fiindca duc lipsa.

| Victoria a răspuns:

Din imaturitate. O persoana suficient de matura ar intelege ca nu numai relatiile intime sunt importante in dragoste si ca banii nu aduc fericirea.

| andalu a răspuns:

Faptul ca baietii pun pret numai pe sex nu mi se pare asa inculpabil, pentru ca este in instinctul vostru(si al nostru, insa mai putin), e partea animalica pe care nu o poti ignora, este acolo, a fost si va fi mereu! Nu cred ca tu poti sa stai fara sex, si deasemena nu cred ca cei depsre care spui tu ca vor numai sex nu vor pe langa asta si sa se simta alintati, iubiti etc!
in leg cu fetele care vor doar bani si masini cred ca ai scapat un amanunt: nu toate sunt asa! iar cele care sunt asa nu si-au alocat catusi de putin timp spre a se gandi ca nu "materialele" sunt lucrurile cele mai importante in lumea asta! Nu stiu daca te referi aici numai la categoria fetelor care vor banii si masinile prin munca altora si nu prin merite proprii.Nu cred ca e asa grav daca o fata munceste sa isi asigure singura o viata cat mai confortabila

| andreea7520 a răspuns:

Gresesti! De ce toate fetele si toti baietii? Sunt mari mari exceptii, nici nu`ti dai seama tu cate persoane nu sunt interesante de asa ceva si pretuiesc doar dragostea! happyNu averea, masinile, sexul happy Recuuuuunosc, sunt multe fete care stau cu un baiat doar daca are bani si masina dar de aia li s`a dat si denumirea de pitiibatting eyelashesNu?

| cucu a răspuns:

Sa stii ca nu toti sunt la fel... o mare majoritate poate dar in nici un cz absolut toti. eu unu nu pun pret pe sex ci mai mult pe sufletul persoanei pe care o tzin in bratze atunci cand doarme... iar fetele nu sunt toate numai dupa bani si masini decat ca nu ai intalnit u pana acum nici o fata care sa-ti aprecieze sufletul asa cum trebuie. iar pe cele care sunt dupa bani ar trebui sa le intelegem frate ca doar este criza. ce naiba.

| cucu a răspuns:

Da normal ca ar trebui sa fii bucuros ca ai langa tine pe cineva care te iubeste si pe care iubesti bineinteles ...si crede`ma esti si foarte norocoswinking

| myworldis5784 a răspuns:

Fetele vor viata asigurata, dar stii si tu cum pe lumea asta nu primesti nimic pe gratis- baietii le folosesc ca pe niste papuse de cauciuc ( bune doar pentru sex) ei le dau. ele la fel, si toti sunt fericiti!

| myrazvy explică:

Pentru cucu: drept la replica: eu am intalnit fata care sa ma iubeasca, sh pe care o iubesc, ma refeream in general de ce baieti pun pret pe sex si fetele pe bani, ma cred bucuros ca deocamdata nu am trecut prin situatia asta, dar nu e tarziu. merci pentru raspuns

| cipy a răspuns:

De baieti cred ca asa au fost din totdeauna, si asa vor fi, dar, nu toti! De fete de ex. eu urasc fetele care se casatoresc sau se intilnesc cu baieti doar pentru ca au bani si masini. Cu totii stim ca banii azi sunt iar miine nu pot fi si invers. In viata poti sa reusesti doar daca ai pe cineva care sa te sustina si e rau ca asta nu constientizeaza unele fete!

| Diiana232997 a răspuns:

Pentru ca in momentul in care ne aflam baietii folosesc sexul un motiv pentru a se da mari in fata celorlalti, ei(majoritatea)stau cu o fata pentru nimic altceva decat sexul, isi bat joc de ele pentru ca sunt foarte naive(nu toate). Iar fetele devin tot mai ambitioase un exemplu bun eu cred ca e Monica Columbeanu, bine poate ca il iubeste pe Irinel dar nu cred ca s-a casatorit doar din iubire. E imposibil sa se gandeasca doar la iubire, sigur si altcevastraight face

| anonim_3132 a răspuns:

Pentru ca toti ne luam dupa unu altubig grin
uitam ce-i aia iubirea in adevaratul sens al cuvantului.
mie una nu imi trebuie bani pentru ca nu am ce sa fac cu ei si nici masini pentru ca nu imi place sa ma plimb.Pana la urma toate astea nu le luam cu noi cand o sa murim.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cami, așa și băieții, pun accent pe sex fiindă... duc lipsa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu generaliza. nu toti suntem la fel. "majoritatea" ar fi fost o exprimare mai corecta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu generaliza.nu "toti" sunt la fel. exprimarea corecta ar fi fost " majoritatea".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru vor sa faca un copilDe