| tyana a întrebat:

De ce inseala femeile? De ce inseala barbatii? Atat femeia cat si barbatul in momentul cand inseala, pun suflet in acea relatie? Vi s-a intamplat sa fiti inselati sau sa inselati la randul vostru?

Răspuns Câştigător
| zenaly a răspuns:

Femeile? Sa vedem:unele fiindca asa sunt facute, altele din curiozitate si ce a mai ramas din necesitate, razbunare poate. Oricum ar fi se rupe ceva si in relatie si in sufletul femeii. Daca pun suflet? Depinde de cat de cu picioarele e pe pamant, de ce are de aparat. Daca pui suflet inseamna ca nu te mai intereseaza ce a fost in trecut. Si s-ar putea sa doara foarte tare cand te vei desparti de acea >relatie>. Daca inseli cu gandul ca nu iti apartine ceea ce iei si ca mai devreme sau mai tarziu vei innapoia ce ai >furat> durerea va fi mai mica, dar tot va fi.
Barbatii? unii nu stiu sa aprecieze ce au acasa si consecintele aflarii acestei tradari, altii fiindca asa sunt ei barbati si altii fiindca si-au dat seama ca nevasta a fost mai desteapta decat ei si au crezut ca ei au ales-o cand de fapt au fost dusi de nas. l-am intrebat de ce-si inseala nevasta, o tipa destul de frumusica, mai mica cu 4 ani ca mine. Mi-a spus ca nu e treaba mea dar a nfost destul de surprins sa afle ca ceea ce credea ca stiu doar ei doi mai stia si jumatate de neam si cu mine, cea pe care la vremea respectiva o iubea f.mult. Am fost intrebata de ce am renuntat la el atunci. Dupa ce i-am raspuns i s-a intunecat privirea. M-a intrebat pentru cine cred eu ca a fost bine ceea ce am facut. Dupa 15 ani am ajuns sa fim impreuna, sa ne vedem de famiile noastre, sa ne fie frica de ce s-ar putea intampla. Sa incercam sa ii protejam pe ceilalti si sa renuntam la noi. Si ajungi sa te intrebi: merita?
DA. Am fost inselata. Si de atunci a pornit totul...
DA. Am ajuns sa insel, contrar tuturor convingerilor mele, impotriva mandriei mele. Si crede-ma ca doare si se fii inselata si sa fii nevoita sa inseli.

8 răspunsuri:
| tyana explică:

Multumesc pentru raspunsul sincer zenaly! Nu sunt aici sa judec pe nimeni pentru ca nu sunt in masura sa fac asta.Am considerat insa intotdeauna ca in orice lucru rau facut se afla si o parte buna si in orice lucru bun se afla si o parte rea. Daca nu lasam in viata, greselile si faptele bune sa treaca pe langa noi degeaba ci invatam cate ceva din fiecare suntem cei mai castigati!happy

| nicol20 a răspuns:

Da mi s-a intamplat sa fiu inselata si nu o data ci de mai multe ori si culmea ca eu nu am inselat desi am avut ocazia sa insel cred-ma ca habar nu am ce o fi in capul unui barbat care insala vra sa aiba cat mai multe cuceriri sa bata recordul habar nu am din lasitate ca nu are tupeul sa spuna in fata ei au impresia ca pot face orice nu sunt in stare sa isi asume o responsabilitate.Crede-ma ca si eu am putut sa insel nu o data de mai multe dar nu am putut ceva din interior m-a spus nu constiinta mea lucreaza cred ca a barbatilor nu si eu nici nu as insela vreodata ca sunt de parere ca roata roata se intoarce.

| VodkaCoca a răspuns:

Femeile inseala ca s'au saturat de ce au acasa. iar barbatzii ca nu sunt satisfacuti de femeia care o au acasa laughing acum sa lasam glumele.laughing))) Am fost inseala si la randul meu am inselat. oh go on Si e gresita conceptzia ca daca esti inselata sa inseli si tu happy

| max_4494 a răspuns:

Atata timp cat exista vanat vor exista si vanatori! Barbatii vor insela atata timp cat vor exista femei gata sa cedeze si invers. Explicatia este biblica :ispita! O regasesti peste tot si are fete din cele mai atragatoare.

| AnAiLuI a răspuns:

Femeile inseala pentru ca nu le satisfac barbati :d
sh barbati inseala pentru ca deoarece sunt prea stresante si se plc de elewinkinglaughing)
nuuuubig grin
daaaa:d
rasp la intlaughing

| Deby' a răspuns:

Heyy!
De ce inseala barbatii? Pentru ca au impresia ca `femeia` pe care o au nu are detsule, nu se imbraca sexy sau nu e asa frumoasa ca altele... nu? Ei cred ca totu` le apartine, nu iiintereseaza ca poate au un copil acasa. ei vor doar sa`si satisfaca `placerile`. Una din cauzele `inselarii` este lipsa de comunicareee!
De ce inseala femeile? Pentru ca gasesc in barbatul lor slabiciuni, ca nu e destul de frumos. Bla bla bla. Dar nu te`ai gandit vreodata daca acel barbat are amanata, cu ce a cucerit`o? Cu asta: `Tin la tine~, Te iubesc... aceleasi lucruri pe care ti le-a spus si tie odata...

Gandeste`te de 1000000 de oriinainte sa te casatoresti, si chiar sa ai o relatie SERIOASA cu prietenul tau, doar dupa aia tot tu vei fi ranita, la fel si in cazul barbatiilor!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mi s-a intimplat niciodata doamne fereste.Adeca despre ea nu stiu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mi s-a intimplat niciodata doamne fereste.Adeca despre ea nu stiu. Dar eu sa insel? Drept cine ma iei?