| vladionut94 a întrebat:

De ce iubirea ne face sa nu mai gandim rational atunci cand facem unele lucruri de care ne pare rau happy

6 răspunsuri:
| Valentina00 a răspuns:

Pentru ca suntem indragostiti de persoana iubita si vrem ca ea sa aiba totul si apoi noi

| neutrino a răspuns:

De iubire este responsabila inima, nu capul!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca inimii nu ii poti da ordine.

| a3e6u9 a răspuns:

Când iubim, creierul e inundat de hormoni care, evident, îți sucesc mințile. E cam greu să gândești rațional când ești drogat și iubirea e oarecum similară cu a fi drogat.

| Sidonia07 a răspuns:

"Inima are ratiunile ei pe care ratiunea nu le cunoaste."

| Hng123 a răspuns:

Pentru ca ne pasa si vrem tot ce e mai bun pentru persoana iubita. Atunci pe moment nu simti ca faci ce nu trebuie dar apoi partea ta rationala iti da un pumn in fata si te face sa regreti tot ce ai spus sau facut.