| RAY a întrebat:

De ce cand suntem dezamagiti emotional numai gandim rational si generalizam?

5 răspunsuri:
| drutzix a răspuns:

Mecanism de aparare. Generalizarea ne ajuta sa nu ne atasam imediat de cineva dupa o dezamagire emotionala. O persoana normala simte foarte mult stres dupa o astfel de intamplare, o serie rapida de astfel de evenimente fara timp de recuperare ar putea duce la o sinucidere.

| Zaygon a răspuns (pentru drutzix):

Thx my friend. Am simtit ce ai scris tu si nu stiam cum sa exprim asta.

| Zaygon a răspuns:

Este in natura umana. Si mie mi se intampla des lucrul asta dar am invatat sa il controlez. Sta in puterea fiecaruia.

| RAY explică (pentru Zaygon):

Cum ai invatat?

| Zaygon a răspuns (pentru RAY):

Pai dupa doua tentative de suicid si o vizita la doctor m-au facut sa imi schimb unele conceptii. Incerc sa nu imi mai fac de lucru cu oamenii.