| rossanna a întrebat:

De ce iubitul meu cam vrea sa luam o pauza de cateva saptamani cand ne intelegem bine, acum, ca inainte au fost cateva certuri si incerc din tot posibilul sa mai las de la bine, dar cand totul merge bine trebuie el sa faca ceva sa ma enerveze sau sa zica ca ar trebui sa luam o pauza ca sa vada cum e fara mine, daca poate sa stea fara mine, etc.Eu i-am zis ca nu sunt de acord pentru ca asta ar insemna o despartire pnt mine. Mentionez suntem de aproape 9 luni impreuna si ne vedem cam in fiecare zi. Ce sa fac? sa fiu de acord cu pauza asta? A si inca ceva eu trebuie sa plec in Romania timp de o luna cu ai mei dar am decis sa raman cu el pentru ca nu prea am incredere mai ales ca fosta trebuie sa vina sa stea aici toata vara la maicasa.Cu ea a stat doar 4 luni dar mi-a zis ca a iubit-o mult.Si eu acum nu prea stiu daca pe mine ma iubeste sau sta doar asa ca sa obisnuit cu mine.Cand l-am intrebat de ce sta cu mine, mi-a zis ca din placere, dar ce fel de placere nu stiu. Un sfat va rog. ce sa fac...

6 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Dacă nu accepți pauza va rupe cu tine, iar dacă accepți pauza, în pauza respectivă, va încerca, să găsească o alta.

| ynna93 a răspuns:

Daca accepti pauza poate isi da seama daca tine cu adevarat la tine. daca nu`i acorzi aceasta pauza tot o sa se desparta de tine ca sa vada cum e.mai bine acorda`i chiar daca te doare.fii mai rabdatoare si daca va e dat sa fiti impreuna tot el se intoarce.bye bye.

| Dizz a răspuns:

Eu zic sa nu fii de acord o.o" Pauza asta de "o saptamana" va fi definitiva din moment ce ti-a spus ca vrea sa vada cum e happy. Poate ca va descoperi ca ii e bine happy. Ce se va intampla atunci? Am patit`o xD.

| Tiffany_7360 a răspuns:

Fii atenta draga mea, eu zic sa accepti acesta 'pauza' ca sa vezi daca chiar te iubeste! Crede-ma iti zic eu ca am patiti la fel.Decii, fa un timp pauza si daca se desparte de tine fii cu ochii pe el o luna ca cine stie sunt sanse ca sa fie din nou cu fosta prietena. Daca o sa fie cu inseamna ca cu tine a stat doar pentru ca nu a avut cu cine dar, daca timp de asta o luna in care tu o sa fii plecata nu va fi cu ea inseamna ca nu o iubeste si te iubeste pe tine! Sii tine minte o iubire adevarata nu se uita usor!

| Lollipop1663 a răspuns:

Ar fi o chestie daca tu te-ai desparti de el din cauza neincrederii,iar daca sufera inseamna ca el chiar te iubeste, insa daca nu, poti sa o faci fara griji...

| Deutzaaaaaa a răspuns:

Sa il lasi sa decida el...si mai bine faceti o pauza de o sap sa vz daca poate sa stea fara tine
alceva nu stiu ce sa mai spun