| crinutzaaaa a întrebat:

De ce libidoul este mult mai ridicat în timpul menstruației?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Libidoul poate fi mai ridicat in perioada menstruatiei insa doar in cazul unui numar restrans de femei. In general libidoul se manifesta dupa menstruatie si creste progresiv pana in perioada ovulatorie dupa care scade din nou.Cresterile si scaderile libido-ului sunt urmari ale jocului/modificarilor hormonale. Inaintea menstruatiei dar mai ales in zilele de ovulatie, libido-ul (sau pofta de sex) creste. Femeile isi pot influenta intensitatea libidoului prin consumarea unor produse cum ar fi : peste, stridii, ceapa sau usturoi precum si afine, alune, banane, curmale, migdale.

1 răspuns:
| RAY a răspuns:

In timpul ovulatiei este crescut, pentru ca asa ne-a lasat natura ca tu femeie sa gasesti un mascul cu care sa faci sex de aia in zilele alea va atrag barbatii masculi si simti sa faceti sex in acele zile cu cei barbati