| ÁnΌMŀŠ a întrebat:

De ce in timpul menstruatiei, femeile au un apetit sexual mai ridicat? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Chiar aici pe TPU la aceasta categorie multe fete si-au exprimat dorinta intensa de a face sex in perioada zilelor de menstruatie si intrebau daca un astfel de comportament este normal. Raspunsul este da deoarece multe femei au cel mai ridicat libidou in exact in acea perioada.

13 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

De ce au stari de spirit schimbatoare, de ce sunt mai irascibile, de ce au mai multe pofte culinare?
Totul e din cauza fluctuatiilor hormonale care se intampla in timpul menstruatie. E normal.

| LaLaura a răspuns:

Buna.
Nu prea cred, pe timpul menstruatie te simti mai nasol, adica esti balonata si cu nervii intinsi la maxim, stiu ca dupa menstruatie in ziele fertile si la ovulatie este un apetit mai ridicat, cel putin asa este la mine.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru LaLaura):

De ce crezi ca toate femeile ar trebui sa aiba un comportament sexual identic cu al tau? Nu cred ca poti aprecia comportamentul tau ca fiind singurul normal adica sa fie considerat drept etalon.

| LaLaura a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Am specificat, "cel putin asa este la mine", nu am spus ca toate femeile au doar dupa menstruatie un nivel ridicat de excitare.
Nu mai interpreta aiurea, si nu mai baga cuvinte te la tine, te rog foarte frumos.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru LaLaura):

Fiindca tu ai negat din start prin acel "Nu prea cred," afirmatia din intrebare "in timpul menstruatiei, femeile au un apetit sexual mai ridicat" Puteai evita reprosul folosind o formulare impersonala. Eu m-am legat de acest aspect, adica nimic personal cu privire la tine si am vazut si ce ai specificat in final.Pa pa.

| LaLaura a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Stii ce inseamna o negatie sigura, este doar NU, nu prea cred este ca nu cred, dar nici nu spun NU ( care NU inseamna NU, nu altceva interptetat)
Puteam spune simplu. "NU, la menstruatie NU EXISTA un apetit sexual mai ridicat, dar aceasta este DOAR dupa menstruatie, in zilele fertile si la ovulatie."
Daca scriam asa nu dadeam de inteles ca nu sunt sigura de raspunsul meu si ca generalizem femeile si fetele, iar ceea ce am scris prima data, spuneam doar din punctul meu de vedere doar legat de mine si de corpul meu.
Asa ca te rog din nou, sa nu mai imi pui cuvinte aiurea in contex si nu mai analiza doar dupa bunul tau placa. Citeste de mai multe ori ceea ce scriu ca pe viitor sa nu ma mai trezesc ca din nou nu citesti corect fraza scrisa de mine.
O seara minunata.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru LaLaura):

Incearca sa fii coerenta in exprimare. Textul de mai sus nu-ti face deloc cinste, nu denota ca ai terminat niste cursuri universitare.

| LaLaura a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Am uitat ca tu esti mare om si na, ar trebuie sa am un vocabular imens, daca nu ma intelegi, atunci nu mai comenta!
Si daca esti mare educat, ar trebuie sa intelegu o biata fraza, nu o sa interpretezi cum ti se scoala tie!
Te rog din nou cu frumosul sa iti vezi de treburile tale de om cult si educat, si lasa.ma pe mine cu fraza incoerente in pace! Esti patetic si ai o problema grava, si am vazut asta de nenumarate ori.
Alta data daca nu ajung la exprimarile tale, te rog frumos sa te abti, nu de alta, dar n.as vrea sa ma umilesc si sa ajung la justa ta valoare, si tu gresesti mult si dai informatii eronate, in locul tau taceam si nu mai comentam, dar na omul prost nu se poate abtine sa nu fie si fudul.
O sa incerc sa te las in comentariile tale de... pentru ca nu am ce discuta cu tine, esti super frustrat si comentezi aiurea, dar nu te uiti in gradina ta ca cresc balarii.
O seara buna si am incheiat orice discutie cu tine!

| LaLaura a răspuns:

E doar un frustat, n.ai ce discuta cu el. El este singurul vrednic sa dea informatii pe acest site, restul sunt eronati, dar nu se uita la raspunsurile sale cat de eronate sunt. Degeaba are o varsta.
Lasa.l sa traiasca in lumea lui, el e cel mai destept acolo, restul nu au cum sa ajunga la desteptaciunea sa si deci trebuie sa ii atace, ca altfel nu se simte destept.

| corbulalbrosu a răspuns:

Ma puta am crezut ca ti-ai dat seama ca esti cretinel din nastere si nu va fi nevoie sa o repet iar si iar.

| corbulalbrosu a răspuns:

Mai tu mai bine te-ai uita la raspunsurile date de tine, reprezinti o rusine deoarece si un LIMBRIC are IQ-ul superior. Un retardat ca tine ar face bine sa-si analizeze nivelul lui de educatie nu sa se apuce sa comenteze.Nu vom putea da ochii unul cu altul deoarece din fericire traim in 2 lumi. diferite

| IDede a răspuns:

Sunt unele femei care au un apetit sexual ridicat. Cele mai multe, cred eu, sunt cele care nu au dureri imense. Deci da, exista si femei care au in timpul menstruatiei apetit sexual ridicat.

| FallenxAngel a răspuns:

Probabil pentru ca le doare atat de tare burta ca vor si ele sa aiba parte de ceva placut.