| Aldutssss31 a întrebat:

Care e diferenta dintre sumar de urina si urocultura? La sumar iti apare daca ai infecție urinara? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

"agricultura"? Ai vrut sa spui "urocultura"? Sumarul de urina sau urocultura e aceeasi. http://bit.ly/36Nvujq

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Felul asta de a jigni te poate duce la blocarea contului. N-ar fi mai bine sa raspunzi la intrebare si sa lasi jignirile?

| Simpatic a răspuns:

Urina si agricultura happy
adica sa faci pipi in papusoi!? laughing

| Salontanul a răspuns (pentru Simpatic):

laughing Si pe mine m-a umflat rasul cand am citit. Apasarea pe telefon inainte de a trece prin filtrul mintii duce la asemenea ciudatenii.

| Aldutssss31 explică (pentru Salontanul):

Trebuia să scriu urocultura dar asa a scris corectorul.

| Salontanul a răspuns (pentru Aldutssss31):

Am banuit! Nu-i bai! Sa fii sanatos!

| EuAMG a răspuns:

Sumar urina reprezintă analiza chica fizică și microscopica a urinei pentru a determina anumite lucruri din Organism
Agricultura este cultivarea legumelor și fructelor în general