| Elena1234456 a întrebat:

De ce ma tot tachineaza colegul de banca? Nu vorbim in afara scolii, doar la scoala sad. Mereu ma tachineaza..Nu mai inteleg nimic.

Răspuns Câştigător
| maria89nic a răspuns:

Oare te place?

4 răspunsuri:
| Jhfdfd a răspuns:

Poate te place... si la o varsta baieti sunt atat de prosti... si ar fac orice sa iti atraga atentia daca te place :-s:-s, eu una nu-i inteleg, si ma confrunt si eu cu astfel de probleme big grin Funda?puppy dog eyes

| EuSiDoarAtat123 a răspuns:

Cred ca te place. Unii asa fac...din pacate ca sa atraga atentia.

Mi s-a mai intamplat.

E timid si de aceea acasa nu te suna sau din astea...

Ca sa fi sigura poti: 1.Sa iti convingi colegele si colegii sa jucati sticluta pe pupate(obraz) si sa se nimereasca sa pici cu el si vezi daca respinge sau se inroseste.

sau

2.Il intrebi simplu daca el te tachineaza daca te place.

sau

3.Il intrebi de ce face asta.

| x3Ad a răspuns:

Probabil profită de timpul petrecut la şcoală să-ţi atragă atenţia. Tot ce ar trebui să înţelegi e că te place dar dacă tu nu accepţi asta, i-o poţi spune, şi poate te va lăsa în pace...

| Maria19b a răspuns:

Pai pot fi mai multe motive big grin ori incepe sa tina la tine si stii ca atunci cand cineva te tachineaza mai mult, doar atunci cand nu-l bagi in seama poate tine la tine smug sau poate ii esti antipatica straight face Insa tu ti la el? Daca ti. incearca sa-i dai d einteles. si daca el isi schimba atitudinea inseamna ca si el simte acelasi lucru. daca nu. inseamna ca nu merita. si nu merita osteneala. sunt multi baieti pe lume. Daca unul ne respinge nu inseamna ca asa vor face toti.
Fundita? big grinbatting eyelashes