| Rebeeca17 a întrebat:

De ce majoritatea baietilor se uita doar la aspectul fizic al fetelor( fund, sani)?

Răspuns Câştigător
| madyddd a răspuns:

In primul rand scuza-ma, "AlinaaAli" ca am raspuns aici dar nu imi aparea chenarul pentru a raspunde normal. happy
Marea majoritate a baietilor se orienteaza in primul rand dupa aspect... si fetele care spun ca nu se uita la aspect mint, acesta e principalul criteriu in stabilirea unei relatii. as fi ipocrita sa spun ca nu ma uit dupa aspect mai intai la un baiat. mereu baietii sunt acuzati ca sunt partinitori si aleg numai calitati fizice.dar nici fetele nu se lasa mai prejos.majoritatea se uita cat de potent financiar este baiatul, sau cat de bine arata.Totusi nu e rau sa ne pastram realismul si sa recunoastem exact ce si cum. Bine,nu de putine ori mi-a fost dat sa vad frumuseti de fete care umbla cu niste urati si invers,baieti frumosi care umbla cu niste fete... Dar na, nu e un criteriu, trebuie sa recunoastem. Ideea e ca exceptiile de la regula sunt putine. In ziua de azi si pe o pustoaica de 14-15 ani daca ai vrea sa o agati trebuie sa iesi cu masina si sa o duci in nu stiu ce club sau local mai select. Asta e realitatea.Dar ma abtin la a generaliza, caci si invers situatia e aproape la fel, adica tot "fite" si interese. Nu uita ca frumusetea fizica e trecatoare, nu e vesnica, oricand te poate inselawinking

21 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Deocamdata ii conduc hormonii pe ei, e nevoie de un strop de maturitate sa-i poata si stapani!
Va trebui sa te adaptezi acestui aspect, pentru moment.

| Alexintunecatul a răspuns (pentru greece12):

Hai ca nu toti sunt asatongue

| greece12 a răspuns (pentru Alexintunecatul):

"Deocamdata" se poate traduce "la 14-15-16-17 ani", cand stropul ala de maturitate lipseste cu desavarsire!
Pe urma, discutam la alt nivel!happy

| Alexintunecatul a răspuns (pentru greece12):

Uff...ce bine ca am trecut pragul astatongue

| greece12 a răspuns (pentru Alexintunecatul):

Normal!
Uneori,insa,te vad cam grabit!laughing

Răspuns utilizator avertizat
| greece12 a răspuns (pentru AdSs):

Pune intrebarea si-o sa-ti raspund.
Nu poti jigni,e o intrebare fireasca de barbat lucid si matur.
Si, intr-adevar, nu-i vorba de maturitate la ce spui tu!

| AlinaaAli a răspuns:

Pentru ca si noi fetele, chiar daca ne e greu sa recunoastem, ne uitam la baieti mai mult la aspectul fizic!

| NeimaginabilA a răspuns (pentru AlinaaAli):

Adevarat, daca nu arata ca persoanele din Twilight nu-s acceptabile.

| NeimaginabilA a răspuns (pentru AlinaaAli):

Adevarat, daca nu arata ca persoanele din Twilight nu-s acceptabile.

| NeimaginabilA a răspuns (pentru AlinaaAli):

Adevarat, daca nu arata ca persoanele din Twilight nu-s acceptabile.

| madyddd a răspuns (pentru AlinaaAli):

In primul rand scuza-ma, "AlinaaAli" ca am raspuns aici dar nu imi aparea chenarul pentru a raspunde normal. happy
Marea majoritate a baietilor se orienteaza in primul rand dupa aspect... si fetele care spun ca nu se uita la aspect mint, acesta e principalul criteriu in stabilirea unei relatii. as fi ipocrita sa spun ca nu ma uit dupa aspect mai intai la un baiat. mereu baietii sunt acuzati ca sunt partinitori si aleg numai calitati fizice.dar nici fetele nu se lasa mai prejos.majoritatea se uita cat de potent financiar este baiatul, sau cat de bine arata.Totusi nu e rau sa ne pastram realismul si sa recunoastem exact ce si cum. Bine,nu de putine ori mi-a fost dat sa vad frumuseti de fete care umbla cu niste urati si invers,baieti frumosi care umbla cu niste fete... Dar na, nu e un criteriu, trebuie sa recunoastem. Ideea e ca exceptiile de la regula sunt putine. In ziua de azi si pe o pustoaica de 14-15 ani daca ai vrea sa o agati trebuie sa iesi cu masina si sa o duci in nu stiu ce club sau local mai select. Asta e realitatea.Dar ma abtin la a generaliza, caci si invers situatia e aproape la fel, adica tot "fite" si interese. Nu uita ca frumusetea fizica e trecatoare, nu e vesnica, oricand te poate inselawinking

| Vali87 a răspuns:

Hmm sunt si nu de acord cu tine. Depinde de varsta, eu unu am 25 de ani si cand aveam intre 15 si 17 ani ma uitam si eu numai dupa fete cu forme dar in prezent de exemplu imi place foarte mult o fata care nu are niste forme de laudat sa zic asa.
Deci depinde de baiat de varsta.
Pe la 14 17 18 ani urla hormonii foarte mult si exista si gandul ala permanent de sex, de aia baiatii se uita la fete care au forme. E posibil sa nu fi de acord cu ceea ce ti-am scris dar este adevarat.

Răspuns utilizator avertizat
| drhotzu a răspuns:

Pai hai sa vedem cand ai spus ultima data: ce daca esti asa de urat incat nici mama ta nu te place, eu vreau sa te arat tuturor prietenilor mei! si ce daca esti urat inteligenta ta ma excita atat de mult incat te vreau acum...

| gabby269 a răspuns:

Pentru ca sunt fiinte vizuale,daca le place ce vad sunt interesati, daca fata mai are si ceva in cap e perfect. Recunoaste, si tu te uiti dupa baieti bine-facuti si frumosilaughing

| PEPSY0 a răspuns:

Pentru ca **** corpul nu **** sufletul.

| Borgorex a răspuns:

Subliniez ce ai spus! MAJORITATEA >!< Pai intr-adevar ne uitam si la aspectul fizic in proportie mai mare decat cel psihic. Din partea mea este putin gresit. Deoarece este adevarat si aspectul fizic este important dar ce gandesti este foarte important. Unii cred ca daca este frumoasa rezolva tot dar trebuie sa aiba si ceva in cap! Sper ca te-am ajutat >big grin

| KikyRiky a răspuns:

Asta ii intereseazalaughing