| Mimoza a întrebat:

De ce multe fete nu se protejeaza si dupa se tem ca au ramas gravide?

11 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

Pentru ca se lasa duse de val si uita de protectie.
si partenerii le asigura ca nu au nici o boala si le spun sa aiba incredere in metoda coitului intrerupt.
iar ele ii cred, si aici ma refer la fetitele care isi incep viata sexuala devreme si sunt iresponsabile si naive.
dar mai sunt si alte cazuri in care varsta lor depaseste 18 ani.

| Klepto a răspuns:

Febra sexului > protectia, 5 minute de hopa tropa, 9 luni de sarcina, o viata de compromisuri.
Plus ca cica este mai intens fara prezervativ si anticonceptionalele ingrasa.

| MajorAsshole a răspuns:

Probabil pentru ca sexul fara prezervativ e mai placutwinking

| nekokami a răspuns:

Probabil pentru ca le place riscul.Riscul de a ramane insarcinate, de a lua vreo BTS, eu stiu...Sau poate le e rusine sa-i ceara partenerului sa foloseasca prezervativul.In orice caz si baietii ar trebui sa constientizeze ca isi pun perechea(si pe ei) in cazul neplacut de a avea un bebe sau o BTS.Eu cred ca atat fata cat si baiatul au responsabilitatea de a se proteja.

| Necunoscută a răspuns:

Peeeeeeeentru că prostia nu doare love struck

Răspuns utilizator avertizat
| AlexutsSsa96 a răspuns:

Sunt niste inconstiente!

| dolcEE a răspuns:

N-au bani de prezevative laughing))

| Roxxyane a răspuns:

Pentru ca uneori sunt seduse de partenerul lor, alteori vor sa aiba parte de cat mai multa placere si refuza sa se protejeze atat pe ele cat si pe baiat desi risca, poate chiar isi calculeaza zilele in care nu pot ramane insarcinate si au un ciclu normal si regulat, insa nu intotdeauna le reuseste aceasta strategie si multe apeleaza la pilula de a doua zi. Sau poate in momentul acela sunt drogate de catre un baiat si nu se pot apara, mai ales sa se protejeze.

| opium a răspuns:

De vaci ordinare ce sunt!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar ele fac sex singure? bine, ca o fata daca se respecta nu ar acceapta sa aiba relatii sexuale fara prezervativ, dar si baiatul ar trebui sa se preocupe de protectie happy