| geo_7174 a întrebat:

De ce ne indragostim mereu de cine nu trebuie? De ce? :-s. De ce mereu suferim. iar cel iubit isi bate joc. iar de ce straight face,, oare de ce? dar totusi de ce suferim? si pe cei care ne iubesc ii lasam sa treaca neobservand afectiunea lor. straight face

11 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Vrei sa-ti spun ceva? Orice actiunea are si o reactiune. Te indragostesti? Ei bine poti sa te dez-indragostesti.Cum? Folosind uitarea fortata.Rupi orice legatura cu el, muncesti mult, atat de mult incat sa cazi inaintea patului, iti interzici orice gand naravas devii un om dependent de orice fel de munca.Metoda e sigurawinking

| FataCuOchiiCaprui a răspuns:

Pentru ca, atunci cand ne indragostim, nu stam sa ne gandim daca e bine de cine ne indragostim. Ne aruncam cu capul in fata fara sa ne gandim daca relatia cu persoana respectiva are un viitor. Cel iubit isi bate joc pentru ca stie ca ai face orice pentru el si ii place sa profite de asta. Suferim pentru ca nu gandim inainte de a iubi si cand realizam ca am gresit e prea tarziu pentru a mai schimba ceva.

| AnonimA a răspuns:

Pentru ca tot timpul ne uitam la cine nu trebuie nu ne uitam la sufletul lor doar la frumusete si la haine asta e raspsad

| MikyMi a răspuns:

Asa suntem noi, vrem altceva decat ne ofera cei ce ne iubesc. Cunosc pe cineva care avea toti baietii la picioare numai unul nu pe care tocmai ea il dorea. a asteptat, a plans, a suferit pana s-a casatorit cu baiatul happy si acum e megafericita!

| nicol20 a răspuns:

Pentru ca noi mereu vrem mai mult si cautam barbatul perfectdar stii cum este vorba aceea socoteala de acasa nu se potriveste cu cea din targ.Si oricum a suferi este dovada ca esti un om bun cu sentimente si stai linistita ca ce este al tau este pus deoparte si va fi pe placul tau.Bafta

| Amelie_2576 a răspuns:

Pentru ca nu te iubesti si respecti suficient pe tine insati. Cand vei ajunge sa ai mai multa incredere in tine, automat vei considera ca meriti ceva mai bun si nu vei mai accepta comportamente neadecvate din partea baietilor/barbatilor.

Ii vei vedea deodata intr-o alta lumina pe acei baieti simpli, dar cumsecade si respectuosi care te admira si nu stiu ce sa mai faca pentru a-ti fi pe plac. Respectandu-te pe tine ajungi sa-i iubesti pe aceia care te iubesc si sa le apreciezi eforturile.

Cu "baietii rai", fericirea e intotdeauna in hopuri; niciodata nu esti fericita si linistita pe termen lung, ci numai cand si cand. La polul opus, intr-un baiat bun, poti gasi atat un iubit, cat si un prieten adevarat, pe care poti conta oricand.

| Stella a răspuns:

De ce? in multe cazuri e o intrebare fara raspunssadsad

| Triunghi a răspuns:

Ce intrebare fara raspuns :-s

| 2122009 a răspuns:

Si eu ma intreb asta in fiecare zi... oh go on laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De aia.
raspunsu universal

| danul a răspuns:

Suntem prea grabiti! asta e cauza necazurilor!