| Katherineeeeeeee a întrebat:

De ce trebuie sa ne indragostim si dupa sa... suferim? crying

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pentru ca voi atrageti evenimentele neplacute ale vietii de aia suferiti, fiecare isi face viata in functie de modul de gandire pe care il are.

| Crisu a răspuns:

Pentru că aşa este viaţa. Trebuie să fim pregătiţi pentru cănd va apărea, dragostea cea mare. happy

| lolly a răspuns:

Asta este ciclul...sadIubirea este sora cu suferinta. Iubesti=> Suferi!

| Analytical a răspuns:

Pentru ca asta e secretul cand iti pasa cu adevarat. curvele nu sufera, nu le pasa de ceilalti doar sa se simta ele bine. desi, au regrete, dar nu se mai schimba. partea buna e, ca intotdeauna tot acea persoana ne va afce sa si zambim! ai incredere in tine, si nu lasa ca acest sentiment sa te cuprinda! suferinta. viata e frumoasa, vine altul, daca nu era pentru tine. si cand vine cel ales, vei zambi ca acum ai suferit si iti va parea bine! priveste viata asa cum vrei sa fie, te afunzi in suferinta, asta vei primi. fi tare pentru ca merita!:*

| Laurentiu_4547 a răspuns:

Pentru ca va indragostiti de cine nu trebuie.

| StefanCoolboy a răspuns (pentru Laurentiu_4547):

Bun raspuns, multe fete se indragostesc de smecherasi de cartier dar tot ele pierd. Un baiat mai la locul lui nu le-ar face sa sufere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca unele *majoritatea* se uita doar la aspetcu fizic cand isi aleg iubiti si dupa putin timp vedeti ca v-ati inselat amarnic.

| iubaretulcata a răspuns:

Buna mada te indragostesti ca asa e normal firesc cind incepi sa ti la o pers si suferi si daca numai esti totul sa iubesti si sa fi iubit nu sufera nimeni..iti doresc tot binele din lume. FUNDA?

| Cosmin_Flavius_1989 a răspuns:

Intrebarea e complicata pe cat e de simpla..eu recent ma.m indragostit de o fata care nu are habar ca eu tin la ea.si nu a fost cu alegerea mea.partea mai urata este ca ea pleaca in Sidney peste 2 sap.si am de ales sa ai spun ce simt sau sa o las sa plece si sa nu ai afectez viatza.sincer nu prea stiu ce sa fac.si poate nu aici trebuie sa spun asta.dar e frumos sa te indragostesti de cineva.nasol cum se termina, dar tot ce este intre nasol si sfarsit care merita traita experienta, ai grija de tine!