Întrebare recomandată | Ladyℂลtลli a întrebat:

Exista prietenie intre fosti iubiti?

19 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Depinde de fiecare ce înseamnă prietenie după relație!
Eu nici măcar amicia nu am vrut să o am!
Pa, pa.

| mihaelaa18 a răspuns:

Depinde de felul in care s-a terminat relatia celor doi. Daca a fost o despartire de comun acord atunci nu ar fi rau sa ramana prieteni, insa daca a fost o despartire dureroasa nu are rost, mai mult rau ne-am face.
Este greu uneori sa ramai amic cu fostul iubit.Eu am ramas amica cu fostul dupa despartire insa mi-a fost greu.Nu il puteam vedea doar ca pe un simplu amic.Ma durea cand il vedeam pe strada si stiam ca nu il mai puteam lua in brate, sa il sarut, sa ii spun tot ce simteam imi era greu.Am fost si noi buni amici insa aseara s-a terminat din pacate si aceea relatie de prietenie care ne mai ramasese si fiecare a luat-o pe drumul sau.
Acum depinde de fiecare persoana si de sentimentele care le are fata de persoana iubitahappy

| forever4you a răspuns:

Dupa ce v-ati despartit daca inca mai puteti fi prieteni ori nu v-ati iubit niciodata ori inca va iubiti!

| mona a răspuns:

In unele cazuri exista

| DNSK a răspuns:

Niciodata! Exista o relatie de amicitie, dar nu prietenie in adevaratul sens al cuvantului

| NoSmile a răspuns:

Buna!
Poate exista doar amicitie, dar cand vor reusi ambii sa treaca peste regrete si sa nu mai iubeasca!

| raluca0306 a răspuns:

Depinde de ce sentimente au fost intre cei doi.

| babyalexa a răspuns:

Greu de crezut. Daca a fost iubire si nu s-a terminat de comun acord...imposibil.Parerea mea este ca cel putin din partea unuia dintre fostii parteneri tentatia va exista mereu.

| gingergirl1 a răspuns:

Nu prea...

| Bluebutterfly80 a răspuns:

Nu! viata merge inainte, fiecare pe drumul lui!

| Vektor a răspuns:

Depinde cat de rau s-a terminat relatia si ce fel de persoane sunteti.

din cauza distantei si a orgoliilor, una din fostele mele relatii s-a terminat cu certuri si jigniri, dar dupa cati-va ani inca ne mai vorbim si chiar glumim.

| VampireBlood a răspuns:

De amicitie poate, dar nu ar fi indicat.Cand o sa-l vezi cu o fata de mana si ca amica, o sa ti-o prezinte si tie nu cred ca o sa-ti pice binestraight face

| Nebunatyca69 a răspuns:

Da,poate inca se mai iubesc, sau nu a existat iubire intre ei!

| AndreeaIII a răspuns:

Daca v-ati iubit cu adevarat nu, nu exista prietenie, dar daca nu v-ati iubit si a fost doar asa, da prietenia continua sa existe

| deea8907 a răspuns:

Da dar dupa un timp si mai ales daca s-a terminat de comun acord...

| Andrei100011 a răspuns:

Salut. In cazul meu exista. big grin Acum depinde de modul in care v-ati despartit.

| xDiana007 a răspuns:

Daca cei doi nu s-au iubit, atunci da, poate exista prietenie. Insa daca s-au iubit, cu singuranta unul dintre ei inca mai are sentimente sau inca se mai gandeste la cealalta persoana..deci e cam imposibil sa mai fie prietenie intre ei. Trebuie sa rupa orice fel d legatura ca sa treaca peste

| merie a răspuns:

Buna
Buna,din experienta iti zic ca nu exista atata timp cat au existat unele sentimente mai puternice