| Gr4ff3R a întrebat:

De ce iubiti/urati Romania?

10 răspunsuri:
| Đϋffγ a răspuns:

Iubesc Romania pentru ca e tara mea, m-am nascut aici.Imi plac peisajele frumoase,limba noastra,resursele indestulatoare,traditiile,unii oameni,tot ce inseamna ceva romanesc sau chiar adoptat.
Urasc lipsa de interes intalnita tot mai des,oamenii care au puterea si nu fac nimic pentru tara asta,faptul ca nu suntem dezvoldati din mai niciun punc de vedere,reputatia noastra proasta, conditiile nu tocmai fabuloase pentru toti, viitor nu prea promitator.

| DrunkenRat a răspuns:

Nu stiu... o iubesc si o urasc in egala masura. Sunt unele lucruri care numai in Romania se pot intampla... http://www.youtube.com/watch?v=aNwwZc8YcvM

| Cristianne a răspuns:

România e o țară frumoasă, dar locuitorii ei strică tot.

| XxXxAlessiaXxX a răspuns:

Iubesc romanii, urasc tigani.

| Lex169 a răspuns:

Nu pot uri Romania,eu o iubesc, dar, imi pare rau si mi se rupe sufletul cand vad ce se intampla in tara noastra.Invatam despre cum a fost Romania in istorie, iar acum, chiar ca e istorie.

| PinkyHeiii a răspuns:

Poi : iubesc Romania pentru ca este locul in care m-am nasacut, cand spun Romania ma gandesc la familie si in Romania am petrecut cele mai placute momente din viata mea insa intr-un fel "urasc" Romania fiindca cei din tara asta suntem discriminati, de exemplu am vrut sa comand un aparat electronic de pe internet, din alta tara si nu am putut deoarece acea firma vinde pe tot globul marfa lor, dar in Romania si republica moldova nu. Si ma intreb de ce...de ce noi suntem asa discriminati, pentru unii oameni trebuie sa indure tot poporul. Cam astea ar fi impresiile mele.

| Luana2347 a răspuns:

Pentru ca e murdara si e plina de tigani si boschetari si drogati etc.

| HolyPotato a răspuns:

Mi se pare ca e plina de criminali, violatori, proxeneti, etc. Traditile sunt foarte stupide, guvernul e praf...straight face si cresterea economiei nu ajuta cu nimic oamenii de rand, parca ne adancim tot mai rau in criza...

| mihairacu a răspuns:

Iubesc si urasc totul ex:urasc ca guvenul ne prosteste dar iubesc ca oamenii sunt asa usor de prostit.

| Issaa a răspuns (pentru mihairacu):

laughing pentru faza cu prostitu