| hattaramyrsky093 a întrebat:

De ce nu ajunge repede mirosul de parfum dintr-un colt al unei camerei in celalalt colt?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Avand in vedere categoria la care ai postat la ce miros te referi?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ia dă tu o bășină, sa vezi cum ajunge mirosullaughing

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Este important că ajunge. Într-o cameră sunt curenți de aer între fereastră și calorifer, între peretele cel mai cald și cel mai rece. Chiar dacă noi nu sesizăm simțim, acești curenți sau micro curenți există. Ei fac ca moleculele de aer să nu stea pe loc, să se deplaseze prin spațiul camerei. În deplasarea lor, ele antrenează și moleculele care s-au evaporat din parfum. Astfel ele se mișcă prin cameră în ritmul și cu viteza acestor micro curenți. De aceea, nu mai repede de atâta.

| Andreeush a răspuns:

Depinde de parfum și de încăpere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate e camera ovala si nu are colturi.

| Toteu78 a răspuns:

Ai greșit categoria

| hattaramyrsky093 explică:

rolling on the floor) ma omoara raspunsurile