| anonim_4396 a întrebat:

De ce nu am noroc in dragoste? toti ma mint, profita, vreau un baiat care sa nu i placa nu mai corpul, m-am saturat de aia care vor numai relatii scurte si nopti fierbinti, nu am facut o niciodata, nu am sarutat niciodata, poate ca am iubit dar nu am iubit pe cine trebuia, m-am saturat de viata, nu sunt majora dar viata e trista cu mine, ce sa fac, sa ma duc in club sa agat pe cineva sau la biserica, cum sa " agat"" cu ce sa incep ca altii cu mie nu incep, trebuie sa fac eu primul pas desi sunt timida si retrasa, de urata nu sunt, dar ma asculta cineva, simt sa fiu cu cineva aproape si nu e nimeni, ce sa fac? AJUTOR funda

10 răspunsuri:
| madyddd a răspuns:

Hey,Loredana, stai putin nu disperahappy
Norocul in dragoste depinde, dupa parerea multora, de ceea ce iti este scris. O vorba veche din popor spune ca "fetele bune n-au noroc". Daca este sa analizam aceasta fraza, nu am ajunge la un rezultat concret: fete bune la ce? Fiecare fata este buna in felul ei.happy

Primul lucru pe care trebuie sa-l ai in vedere este alegerea partenerul, a persoanei care sa stie sa-ti fie alaturi si la bine si la greu si sa-ti accepte multe dintre "calitatile tale" sau sa te faca sa accepti o schimbare in mai bine. Urmatorul pas este acela in care tu sa-ti doresti un partener, si unul care sa te sfatuiasca atunci cand tu ai nevoie.
Tu trebuie sa fii constienta ca poti atrage norocul de partea ta si ca esti capabila sa poti "intretine o relatie" cu bune si cu rele.Ai putea sa te convingi ca "norocul in dragoste" este un termen pe care tu il rostesti, atunci cand nu esti "in forma", si nu ai explicatii prea multe sau nu ai realizat ceea ce s-a intamplat. Dragostea presupune rabdare, cumpanire, uneori chiar gandire profunda.
Barbatii lupta pentru femeile asa zise de lux, care iarta-ma ca-ti spun au doar ceva in chiloti si mult prin buzunare. Restul e de doi bani si nici atat. La barbatii dragoste nu mai e. E doar o batalie pentru a te culca cu cat mai multe si mai renumite curve.De ce sunt ei in stare? Ce sa dea? Bani? Sa le cumpere masini de lux, bijuterii si mai ce? Ce e dragostea la barbati? Unde mai e dragostea aceea curata, acele suflete pereche, acei oameni cu 40-50 de ani de casatorie?! S-au dus, vremurile s-au schimbat, oamenii s-au schimbat, valorile nu mai sunt aceleasi, ba chiar ca nu mai sunt deloc. Luptam sa facem bani oricum si cu orice mijloace, umblam sa avem la 'casa noastra' o gagica (ca nu-i pot spune altfel) fatoasa (sau mai putin - chestia e sa fie blonda) cat mai cunoscuta ca model, catareata, artista (fara studii, fara minte, fara cultura ) o tipa care tine cel mult 5 ani si pe urma se 'strica'. Notiunea de 'noroc in dragoste' este atat de relativa! Mai les acum cand nu mai avem valori, cand timpul zboara.
Sfatul meu pentru tine:
Intai trebuie sa stii cine esti, ce vrei, si sa te respecti pe tine insuti, daca doresti sa fii la randul tau respectata).
mult norochappy

| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Fiecare isi merita soarta. Daca tu ai facut sex inainte sa fi majora(cred ca ai vreo 15-16 ani) atuncea s-a aflat si toti au vrut sa profite. Daca iti alegi baieti macho si pe cei care stau cuminti, in banca lor i-ai ignorat, asta primesti.

| l1t7leb0y19 a răspuns:

Buna Loredana.
Cum iti traiesti viata in momentul acesta depinde de cum privesti viata. Daca tu privesti viata ca fiind ceva plin de dificultati,provocari,mizerie,probleme si durere,atunci asa iti vei traii viata. Daca tu privesti viata altfel, intr-un mod pozitiv,ca pe un flux continuu de noroc,un lucru bun dupa altul,atunci aceasta veti si intalnii in viata voastra :)
Mintea se gandeste doar la ce poti pierde. Inima se gandeste doar la ceea ce poti oferii, iar sufletul se gandeste la ce fel de persoana, ce esti esti tu cu adevarat.Tu care crezi ca este mai importanta?
Loredana,Iubirea nu este ceea ce VREI,Iubirea este ceea ce ESTI. E foarte important sa nu confuzi una cu cealalta. Daca tu crezi ca iubirea este ceea ce VREI, atunci o vei CAUTA mereu,in toate locurile Daca tu crezi ca iubirea este ceea ce ESTI TU, atunci o vei OFERII tuturor, in orice loc ocupa pe acest pamant :) Aceasta te va determina sa gasesti, ceea ce cautarea nu va descoperi.
Vrei sa fi iubita pentru ceea ce esti TU cu adevarat? Atunci FII TU INSUTI. Nu face absolut nimic, nu spune absolut nimic doar cu jumatate de inima, sau cu un anumit scop.Nici macar nu alinta DOAR PENTRU CA... vrei sa primesti si tu acel lucru in schimb.
Id-ul meu e mereu. pozitiv@yahoo.com daca vrei sa mai vorbim.
Tu esti perfecta exact asa cum esti, trebuie doar sa crezi si sa observi asta.
Urmareste video asta, descrie foarte bine cum functioneaza viata, si spune si de relatii:
http://www.youtube.com/watch?v=A3yPW4emAis&feature=related Daca vrei sa mai vorbim, ti-am lasat id-ul meu.Iti doresc o zi SUPERBA in continuare si mult succes in tot ce faci >:D

| Liviuuuuu a răspuns:

Daca vrei am eu grija de tinelaughing

| marialungu a răspuns:

Multumesc mult pentru sfaturi, daca ae fi o meserie buna, voi sunteti potriviti, nu stiu cui sa i dau funda, toti meritati toti mi ati dat cate un sfat bun, multumesc

| madyddd a răspuns (pentru marialungu):

Hey, stai linistita...noi doar ti-am dat un sfat...pana la urma tu alegi ce sa faci cu viata ta.Baftahappy

| GeosBIOS a răspuns:

Loredana cauta sa-ti vezi de viata deocamdata. Tine-te de scoala si fa-ti un viitor. Ai rabdare ca pe parcurs iti garantez eu ca vei intalni multi baieti, unii teribilisti, unii cu fumuri si cu nasul pe sus, unii care par a fi de treaba dar nu joaca decat teatru ieftin, dar mai rar, vei intalni si baieti la locul lor, cumsecade si cat se poate de aratosi.

Nu te grabi si cauta deocamdata sa-ti agati viata de lucruri mai importante. Iti garantez eu, ca decat sa ajungi sa traiesti alaturi de un om insuportabil, egoist si poate chiar violent, mai bine sa ramai fata mare toata viata, ca singuratatea-i mult mai suportabila.

Asa ca usurel, ca nu-i nicio graba. Ca sfat, pe viitor, fii foarte atenta mai ales la barbatii care tot timpul cauta sa-ti intre in voie, oricat de manierati si cu bunul simt s-ar arata acestia. Apreciaza-l mai degraba pe cel care se poarta frumos cu tine, dar cand ai gresit nu-ti tine hangul, decat pe cel care este cel mai infocat sustinator al tau mai ales atunci cand tu stii bine ca ceea ce ai facut a fost gresit. De fapt asa poti sa testezi care-ti sunt cu adevarat prietenii si avand in vedere ca iubirea tot de la prietenie pleaca... ma rog intelegi care-i logica.

| vitbsk a răspuns:

Să ştii că nu există noroc şi predestinări în dragoste, faptul că nu eşti dispusă la compromisuri îţi arată virtute. Tu nu trebuie să te dai după vânt, pentru că eşti unică. Ştiu că sună ciudat, dar ţi se pune la încercare răbdarea. Dacă ieşi cu demnitate din lupta asta vei înţelege de ce ţi se întâmplă asta...

| emignon a răspuns:

Bună seara,

N-aș vrea să vă dau o veste tristă,dar nu prea am încotro.
Nu există noroc. Nici dragoste nu prea există.
Trebuie să ne obișnuim să trăim în viața asta așa cum ni se prezintă ea,pe cât posibil fără să ne lăsăm în,, voia sorții". Fiindcă oricum nu ne duce nicăieri.
Mult mai practic e să ne vedem de viață, de studii, de carieră, și să ne concentrăm pe asta. Fiindcă din asta vom trăi.
Să lăsăm agățatul pe la 90 de ani,vom avea tot timpul de-atunci încolo!
Acum avem ce face,să ne ocupăm de propria viață,de afaceri,de progres și prosperitate,de bani,economii și bunuri materiale,de cursul leu-euro,de prosperitate,succes,bursă,investiții, strategii de afaceri pe termen scurt și lung, că din asta-i compusă viața.
Să lăsăm prostiile gen,, dragoste" pentru când vom îmbătrâni, că veți avea tot timpul pentru asta după 90 de ani. Mult succes!

| JohnnySiPunct a răspuns:

De unde esti? Eu sunt liber.laughing) Aaaa, da, si ce varsta ai?laughing