| p2099 a întrebat:

am 17 ani si niciodata nu am avut noroc in dragoste..mereu intalnesc persoane nepotrivit care ma mint si profita de mine iar azi un baiat mi-a trimis pe fb un mesaj ca nu ma poate suporta dar eu am fost tot timpul buna cu el.iar asta ma face sa ma simt prost sad si incep sa plang din cauza asta. nu mai stiu ce sa mai fac simt ca am ghinion cu carul! ma puteti ajuta cu niste sfaturi va

6 răspunsuri:
| anka89 a răspuns:

Chiar trebuie sa dai importanta la tot ce spun altii despre tine? Nu o sa ajungi nicaieri asa.Eu cred ca tu esti asa de buna incat ii faci pe altii sa profite de tine.Nu poti sa te schimbi,pentru ca asa esti tu si ii greu, dar atata bunatate cata descrii tu aici, ii ca si cum cineva te injura si tu ii spui si multumesc pe deasupra.
Bun, nu te schimba, dar trebuie sa fii mai indiferenta si mai "imuna" la vorbele cunoscutilor tai.De obicei cine ne critica, nu se prea intampla sa fie o persoana mai buna ca noi.winking

| CristiB93 a răspuns:

Pai cred ca ar trebui sa fi mai distanta, sa nu iti pese. Nu trebuie sa pui suflet la fiecare baiat care vorbeste cu tine. Nu mai fi serioasa, ia totul mai in gluma si nu te lasa usor. La cel care i place intr-adevar de tine si te vrea, va lupta pentru tine, iti va demonstra ca te iubeste.Iar daca nu apare repede, e mai bine singura decat sa suferi.
Apoi mai sunt multe persoane cu ghinion in dragoste, chiar si baieti sunt multiwinking

| Purec a răspuns:

SI tu asa fraiera esti de plangi pentru un bou care nu te suporta? Daca stai sa pui suflet pentru orice cretin de duzina o sa ajungi sa plangi non-stop! Viata asta e de rahat, plina de oameni prefacuti, mitocani, nesimtiti si idiotic, dar exista acolo undeva macar un singur om pentru care chiar merita sa nu mai te lasi doborata de toate prostiile! Hai capul sus, ai 17 ani nu ai 71, o sa vina si norocul in dragoste

| anamary a răspuns:

Deci draga mea...te rog sa nu mai dai vina pe ghinion! Ghinionul si norocul sunt niste cuvinte inventate de oameni pentru a explica succesul altuia sau esecul sau... fara a-si asuma responsabilitatea.Nu stiu din ce cauza baiatul ala spune ca nu te mai suporta, nu prea ai dat detalii despre el.Tu spui ca ai fost buna cu el.Pot doar sa banuiesc ca ai fost "prea buna" adica prea insistenta si sufocanta cu el.Adica l-ai sufocat cu afectiunea ta, REPET-nu ai dat detalii despre el deci pot doar sa presupun ce s-a intamplat.
Cat despre persoanele nepotrivite pe care le atragi, toti mai atragem in viata noastra si persoane nepotrivite dar e important sa le indepartezi din viata ta inainte sa te faca sa suferi.
Un motiv pentru care tu atragi NUMAI persoane nepotrivite ar fi acela ca in preajma unui barbat sau chiar a lumii intregi nu esti tu insati.Atragi ceea ce esti. Daca tu te comporti in lume ca si cum ai fi femme fatale(adica fata seducatoare care nu se implica sentimental) si tu de fapt langi in fiecare seara dupa barbatul dorit, vei atrage numai oameni care vor sa fie cu femme fatale, deci nepotriviti pentru tine.De asemenea, daca tu mergi la meciuri de fotbal si injuri mai ceva ca un baiat dar in sinea ta esti sensibila ca o panseluta, vei atrage numai vagabonzi carora le plac fetele mai..."baietoase". Daca tu arati lumii ca esti o fata linistita si cuminte dar in sinea ta nivelul adrenalinei e la cote maxime, iar vei atrage barbati nepotriviti stilului tau de caracter.Trebuie sa te cunosti pe tine, sa stii ce vrei cu adevarat daca vrei sa atragi barbati potriviti in viata ta.Ia o foaie de hartie si scrie pe o coloana ce calitati trebuie neaparat sa aiba persoana de langa tine, ce defecte NU trebuie sa aiba, ce defecte poti tolera si ce calitati ti-ar placea sa aiba.Si numai cand un baiat este in concordanta cu lista ta merita atentia ta(ATENTIE INSA SA NU SCRII PE LISTA nistE LUCRURI IMPOSIBILE...FI REALISTA).
Ideea e ca tu atragi baieti nepotriviti pentru ca nu te cunosti pe tine si nu prea sti ce vrei.Dar se poate rezolva :)
Daca ai vreo nelamurire contacteaza-ma.Te rog de asemenea sa-mi vizitezi site-ul meu de dezvoltare personala http://instilmare.wordpress.com/,s-ar putea sa gasesti cateva articole utile acolo. Daca te abonezi la newsletter(este gratuit) vei avea si niste avantaje.
Bafta! :*

| anamary a răspuns:

Scuze...link-ul corect este acesta: http://instilmare.wordpress.com/

| Wiiillll a răspuns:

Ai Skype? Facebook? Daca vrei sa vorbim...