| geo_1909 a întrebat:

De ce nu-i place unei fete sa se desparta baiatul de ea?

Răspuns Câştigător
| Larisa_7991 a răspuns:

Nu este vroba numai de o fata aici.crezi ca unui baiat care tine la o fata foarte mult i-arconveni sa se desparta de el? Daca nu tine la ea sau ea la el nu o sa le pese asa mult, or sa treaca repede peste.insa daca la mijloc sunt sentimente dureaza ceva vreme.iti spun din propria experienta pentru ca eu am patit o faza de genul si mi-a luat mult sa ma impac cu ideea si sa trec mai departe. Sper sa nu patesti asta pentru ca e dureros...
Pa-Pa

13 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sunt niște sentimente la mijloc pe care el le-a călcat în picioare la un moment dat!
Pa, pa.

| Crisu a răspuns:

Dar baietilor de ce nu le place sa se desparta fetele de ei? iti zic eu. din orgoliu! si fata daca chiar tine la baiat, evident ca ea va suferi.

| Bacemi a răspuns:

Orgoliul. O fata care este parasita simte ca ii scade pretul. E o prostie. Dar cam asta e mentalitatea. Ma refer la cazurile superficiale. Ca sunt si cazuri in care o fata sufera pentru ca a tinut la baiat si ii e greu sa mearga mai departe.

| Elena1234456 a răspuns:

Nimanui nu ii place, toti avem orgoliu.

| foxi a răspuns:

Hai sa fim seriosi...crezi ca-i pasa?

| unknow a răspuns:

Eu cel putin, cand a trebuie sa fac asta, am facut`o mai greu de mila...sad pentru. ca acel baiat, chiar ma iubea,... dar eu nu, asta esad

| unknow a răspuns:

Scuza`ma, am dat un ras gresit, am citit prostlaughingrolling on the floor, raspunsul este ca il iubeste poate, poate din orgoliu, poate pentru. ca nu va gasi altul.,,,, poate pentru. ca pe el il vrea, sunt multe posibilitatzi

| wolfer18 a răspuns:

Cui ii place!? E chestie de orgoliu.Defapt sunt mai multe cazuri. Daca persoana care "primeste" vestea despartirii inca mai tine la partener, e normal sa nu ii placa despartirea. Daca insa numai exista sentimente de ambele parti, e doar o chestie de orgoliu.Si raspunsuri aruncate in vant, ca cel al lui Foxi, ar trebui grav taxate.

| RUMBURAK a răspuns:

De a dracu ce e pielea pe ea.gluma,gluma,gluma.

| cornelia_9446 a răspuns:

Pentru ca dupa aceea ca sa nu se poata laudahee hee
Asa cred...

| EuCaAsaSpunEu a răspuns:

E naspa sa spui la oameni ca un baiat ti-a dat papucii...

| Mariukas a răspuns:

Pentru ca fetele sufera mai mult decat baietii! E mai usor pentru o fata sa se desparta de un baiat decat un baiat sa se desparta de ea!

| Mimyx a răspuns:

Deoarece atunci va fi pusa intr-o situatie foarte urata! Iar fetele mereu in concurenta cu prietenele lor iar atunci de ex cand o prietena de a fetei aude ca baiatul a parasito o pune intr-o postura urata in fata celor lalte.