| Sawarekh a întrebat:

De ce nu imi mai revine la normal ph de pe glandul penian?

Practic, acum 2 ani am avut candidoza, iar acum fie devine prea uscat, fie mai reapare aceea substanta alba, care nu poate fi data la o parte...

Ce pot sa mai fac? Imi va afecta viata de cuplu daca nu pot scapa de asta.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fiindca continui sa ai candida, care nu se vindeca pana nu faci tratamentul corect si complet atat tu cat si partnera de sex, concomitent.
Sanatate multa!

| Sawarekh explică (pentru Violleta2022):

Daca nu gasesc un medic oke sa-mi de-a un tratament adecvat nu prea am ce face sad

| Violleta2022 a răspuns (pentru Sawarekh):

Orice medic iti da tratament adecvat numai in urma unei analize de laborator, dupa ce ia mostra de secretie, ca sa stie ce este acea substanta alba. Secretia aia poate fii candida dar poate fi si gonoree sau altceva.
Te sfatuiesc sa mergi la un cabinet de dermato-venerice pentru investigatii si tratament.