| kirt33 a întrebat:

De ce nu imi mai vine menstruatia de 2 luni?

8 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu ne dai amanunte asa ca,va trebui sa trec prin toata gama de posibilitati.
In primul rand,daca ai avut un contact sexual neprotejat,lipsa menstruatiei e primul semn de sarcina,caz in care faci un test de sarcina si te prezinti la medicul ginecolog.
Daca nici nu intra in discutie varianta asta,atunci,avem de-a face fie cu perioada in care ciclul inca nu a "invatat" sa vina regulat,nu ti s-a stabilizat inca,fie cu o mare raceala,fie cu o dereglare hormonala.
Un lucru e sigur si e bine sa-l stii,orice intarziere a ciclului,mai mare de doua saptamani,trebuie tratata de medic,deci, vizita la medicul ginecolog se impune, in cazul tau!
Multa sanatate si ai grija de tine!

| Purec a răspuns:

Esti insarcinata. Sau ai menstruatie neregulata.asta in cazul in care esti foarte tanara

| Bianca1001Bia a răspuns:

Daca esti la inceput nu o sa-ti vina regulat mai mult timp. fii linistita ca iti va veni si regulat si cred ca esti insarcinata ca iti dadeai si seama daca aveai un bebe in burta baftawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde,daca este primul an cand iti vine si mie la fel imi venea tot 2-3 luni si pana mi sa regulat a trecut ceva timp...dar daca ai si contact sexual atuncea trebuie sa iti fie frica.

| DNSK a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai dat cel mai tare rasp de pe tot situ asta!laughinglaughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru DNSK):

tongue tongue tongue no si cu tine acum

| irrumator30 a răspuns:

1.Fie ai probleme cu regularitatea ciclului, cauzata de obicei de ovar polichistic;
2. Fie esti insarcinata
Pentru un raspuns concret, go see the doctor! Urgent!

| Cristizz21 a răspuns:

Depinde, de varsta pe care o ai si daca ai avut contacte sexuale neprotejate in perioada fertila. Daca ai avut contact sexual neprotejat este posibil ca 80% sau mai bine de atat sa fii insarcinata. Fa un test de sarcina preventiv, nu costa mult si se face rapid si usor