| anonim_4396 a întrebat:

De ce nu-l pot uita daca vad, stiu si simt ca-mi face rau? Stiu ca nu-i pasa de mine. Am si incercat sa sterg orice urma de amintire din partea lui nu functioneaza absolut nimic. Help Please sad

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Timpul te va ajuta. Ai rabdare, gasese-ti o ocupatie care sa-ti manance tot timpul, sa necesite atentie maxima si sa fie istovitoare, astfel incat sa dormi dupa aceea. Vei vedea ca in 4-5 luni lucrurile vor incepe sa se vindece, iar in 2-3 ani vei fi ca noua. Sufletul se va vindeca si va ramane doar intelepciunea castigata din aceasta experienta.

| monyk a răspuns:

Buna, te inteleg perfect, am trecut si eu prin ce treci tu... timpul vindeca toate ranile, asa am fost si eu, am suferit foarte mult, si totul pentru ce? pentru un tip care nu a meritat atata atentie din partea mea si l-am iubit din tot sufletul.trebuie sa mergem inainte si sa nu privim inapoi, sa uitam trecutul, stiu ca e dificil, eu credeam k e imposibil sa il scot din minte...sincer inca nu l-am uitat complet dar incetul cu incetul va fi mai bine.bafta.

| catthshshshs a răspuns:

In curand va fi pentri tine numai o experienta.Si eu am trecut prin asta si inca mai trec...Multi dintre baieti sunt doar niste profitori asa ca atentie de cine te indragostesti in viitor.

Brigaela are dreptate... timpul le vindeca pe toate! Bafta si fruntea sus!winking

| amoremioX a răspuns:

Stiu cum e..si eu incerc sa fac acelasi lucru dar n-am reusit,,crying

| zanabuna a răspuns:

Asa este dragostea adevarata.nu se uita prea usor., dar cu trecerea timpului o sa il uiti incet, ince.ai rabdare, incearca sa nu te mai gandesti la el(cu toate k este f greu acest lucru)daca esti libertina .iesi prin oras cu fetele, distreazate, fa niste lucruri care sa-ti capteze atentia.multa bafta

| Secretkkk a răspuns:

Ia aceste momente trec prin acest sentiment, stiu nu stii ce e cu tine iti vine sa plingi, sa tipi sa te inchizi in tine, nu doresti sa vezi sau sa auzi pe nimeni, doar chipul sau si amintiri cu el e in gindul tau. Stiu cit de greu iti este.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt in aceeasi situatie doar ca eu sunt maritata avem un copil impreuna suntem tineri i el si-a gasit pe altcineva. sfatul meu FA-L SA SUFERE