| anonim_4396 a întrebat:

am 17 sunt indragostit de o fata 16 ani luleasad, sunt sigur ca ea nu simte nimic pentru mine dupa cum se comporta cu mine, i-am zis tot ce simt pentru ea, i-am zis ca o iubesc. parea sa nu-i pasa de asta, chestia asta dureaza de un an si simt ca nu mai pot scapa de asta, cu cat ma respinge cu cat o iubesc mai mult, am incercat sa fiu indiferent cu ea timp d o luna n-am vorbit nimic cu ea dar n-a mers, o iubesc tare multsad nu stiu ce sa fac, azi sunt hotarat ca o sterg din viata mea si maine iar o i-au de la inceputsad am incercat s-o uit, nu pot nicicum.si inca ceva, e o fata frumoasa si e cautata de multi baieti.sunt constient ca sansele sunt zero, si incerc s-o uit problema e ca nu pot pur si simplu nu reusesc s-o uit.please help me sad

3 răspunsuri:
| georgiana a răspuns:

Vointa! propune-ti sa uiti de ea, probabil o fata destul de draguta te place, iar tu nu o observi din cauza ca esti prea concentrat pe "ce vor majoritatea".

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai nevoie de ceva timp mai exact sa-ti clarifici cu adevarat sentimentele...Nu merita atentia ta cu siguranta daca e atat de indiferenta.Incearca sa vezi ca in jurul tau pot fi mute fete dragute care cu adevarat sa merite asa o atentie si iubire.Eu te inteleg si iti spun doar ca intre timp vei putea cu adevarat sa-ti dai seama daca ceea ce simti tu e iubire sau atractie fizica. Timpul iti va da raspunsul necesar nu te pripi...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna! sti si eu am trecut prin aceasii situatie happy la fel am patit si eu cu un baiat si l-am uitat. Nu exista nu pot! Cred ca sti asta. Nustiu ar fi bine sa vorbesti cu ia sa ii spui daca te place. Si nu stiu vezi ce zice poate asa rezolvi lucrurile. app chiar daca este indiferenta cu tine asta nu inseamna ca nu te place poate sa te placa chiar de se poarta asa. cel mai bine e sa mai vorbesti cu ia mai deschis si vezi ce zice happy dar nici sa o presionezi. ceao te-am pupat!