| anonim_4396 a întrebat:

De ce nu pot sa fiu fericita? Sunt cu un baiat de 7 luni, dar nu il iubes, el ma iubeste.Eu iubesc pe alt tip care ma iubeste si el. Da mi-e mila de prietenu meu ca ma iubeste prea mult si nu vreau sa il vãd suferind. Iar iubirea mea imi zice" Ce tie nu-ti place altuia nu-i face" de aceea nu vrea sa me depart de el.

2 răspunsuri:
| Crisu_7532 a răspuns:

Situatia ta e destul de complicata. incearca sa cantaresti obiectiv avantajele si dezavantajele. uite, scrie pe o foaie calitatile ambilor baieti. si apoi scrie si defectele lor. si hotaraste cu care ti-ar fi mai bine. iti spun din experienta. am o relatie de 3 ani cu un tip...si acum un an m-am indragostit de un coleg de facultate. si el de mine. si am tatonat terenul cateva saptamani, ne intalneam pe ascuns, ma suna mereu, imi trimitea mesaje dragute, imi facea declaratii dragute, si tocmai cand eram pregatita sa ma despart de iubitul meu pentru a fi cu el, m-a anuntat ca si-a gasit pe altcineva. asa ca eu nu pot decat sa ma bucur ca n-am dat o relatie de 3 ani pe o relatie fara viitor.
incearca sa-ti dai seama care relatie este potrivita pentru tine si care te-ar face mai fericita... funda?

| Lora a răspuns:

Ok nu vrei sa-l vezi pe el suferind, dar de ce te faci sa suferi tu de una singura pentru ca iubesti pe altcineva? De ce te tii singura departe de fericire? Eu zic sa te desparti de actualul si sa-ti creez drum spre cel care il iubesti cu adevarat.