| AndreeaBianca15 a întrebat:

De ce nu pot sa ma indragostesc? Este un baiat cu care am iesit de cateva ori si as vrea sa fiu cu el dar problema este ca nu ma pot indragosti de el. Am vazut ca multe fete sufera dupa niste baieti care isi bat joc de ele iar eu nu vreau sa fac aceeasi greseala, vreau sa apreciez un baiat bun! El se poarta frumos cu mine, imi cumpara flori si e baiat bun si vreau sa il apreciez si sa nu imi bat joc de iubirea lui, dar oricat m-as stradui nu ii pot impune inimii. Nu imi pot impune sa ma indragostesc de el, nu simt nimic pentru el, ma plictisesc atunci cand sunt cu el si nu ma simt deloc fericita, nu am nicio emotie si ma simt mai bine singura. Ce as putea sa fac? Sa fiu cu el si poate o sa ma indragostesc in timp? Sau sa il las in pace si sa fiu singura ca si pana acum? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| sofisis a răspuns:

Il apreciezi mult mai mult nefiind egoista si lasandu-l sa gaseasca pe cineva in care chiar trezeste sentimente si senzatii. Nu e ok sa stea cu cineva din..nu stiu, recunostinta. Lasa-l liber si cauta pe cineva care te face sa traiesti senzatii

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Pentru ca nu va plac baieti cuminti sunt plictisitori nu-i nici o drama sti mai mereu unde,face acelasi chesti mereu, isi da dreptate mereu, isi face totul pe plac, ala nu-i barbat e o fetita cel mult care nu stie ce e un barbat, daca ai fi atrasa de el fizic daca ar fi macar frumos ai fi atrasa de el dar nici fizic nu esti atrasa de el ca sa porneasca ceva, fara foc nu iese fum nu? fara atractie fizica nu iese nimic plus ca nu are carcater de alfa, situatie fianciara nu stiu cat are, dar e clar ca nu e de tine sincer nu e, cauta un badboy o sa ezi cum se aprinde focul garantat astia reprezinta cam 10% din masculi putini cei drept de asta se compromit multe cu barbati beta

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Sa fii singura, nu te vei indragosti de el. Daca era o sa fie o atractie baiatul ti-ar fi intins corzile emotionale deja, te facea sa te uiti la poza lui de pe facebook si sa ai vise erotice pe un yacht in Miami.
Baiatul iti face poftele, nu mai exista tentatie, deja s-a pus pe tava. Asteapta un baiat potrivit si ai garantia mea ca o sa simti iubirea big grin Doar fii rabdatoare!

| ToKen a răspuns:

Pai daca nu simti nimic pentru el, de ce ai fi cu el?
Daca te cuplezi cu el cu ideea ca poate candva o sa te indragostesti de el..nu o sa fie chiar ok. E posibil sa nu te indragostesti niciodata de el, iar el sa creada ca-l iubesti..si-o sa-l rupi in 2, chiar daca nu vrei. Stii ce zic?
Poti fi diplomata, nu ii da sperante daca nu ai nimic serios pentru el.

| AndreeaBianca15 explică (pentru ToKen):

Ai dreptate! Am spus ca vreau sa fiu cu el pentru ca vreau sa apreciez un baiat care merita nu sa il las sa plece si sa ma cuplez cu unul caruia nu ii pasa de mine.
Multumesc frumos pentru raspunsul tau.

| sofisis a răspuns (pentru AndreeaBianca15):

Il apreciezi mult mai mult nefiind egoista si lasandu-l sa gaseasca pe cineva in care chiar trezeste sentimente si senzatii. Nu e ok sa stea cu cineva din..nu stiu, recunostinta. Lasa-l liber si cauta pe cineva care te face sa traiesti senzatii