| alexaalexandra18 a întrebat:

De ce nu putem uita persoanele care ne-au uitat pe noi? De ce ne este atat de greu sa aceptam ca persoana pe care o iubim nu se va mai intoarce niciodata la noi? Oare merita sa speram ca poate intr-o zi va reveni inapoi la noi?sad
Voi ce parere aveti?happy

5 răspunsuri:
| Patrăţel a răspuns:

Stii cum se spune,cu cat trece mai mult timp, cu atat este mai greu sa te impaci cu cineva, sa il afci sa se intoarca, deci, dupa parerea mea ideea ca ''cineva'' s-ar putea intoarce la noi dupa o perioada mare de timp este egala cu zero.De ce? Gandeste-te ca nu vorbesti cu cineva o saptamana si tot te indepartezi, si nu te mai simti la fel de atasat, de prietenos, de liber sa spui ceea ce gandesti.Cum sa te gandesti ca dintr-o data o persoana se intoarce la tine, fiindca s-a tot gandit in acest timp.Nu! E total gresit.Cat timp nu vorbiti, apar alte persoane, care se invart prin viata lui/ei, si crede-ma, o sa ajunga la concluzia ca ''GATA!'', esti doar o alta persoana pentru el/ea.Intr-adevar,e cumplit de greu sa traiesti cu ideea ca o sa te mai impaci,ca o sa revi cerandu-si scuze,spunandu-ti ca tu esti persoana la care tine cel mai mult,stii, undeva in adancul tau, ca n-o sa fie niciodata asa.E doar o amagire, o iluzie! Nu poti sa astepti pe cineva la nesfarsit! Ai viata ta, cum si restul au viata lor.Sunt atatea alte persoane,dar stiu ca nu poti sa accepti ca altcineva va fi mai bun,pentru ca iti doresti prea mult sa fie totul asa cum era ''candva''. Daca tu stii foarte bine faptul ca ''a uitat de tine'',si iti bagi asta in minte in fiecare zi,odata aceasta speranta ca se va intoarce la tine,se va prabusi usor usor,facandu-te in mare parte sa urasti ca ai pierdut atata timp incercand sa recapezi ceva ce, pana la urma, nici macar nu iti apartinea, in timp ce el/ea isi petrecea timpul cu alte persoane, simtindu-se bine. Roata se intoarce intr-un final! :* Take care.

| 1libercugetator1 a răspuns:

Sincer asta ma intreb si eu poate asa e viata o suferinta iubim si suferim, pentru ca speranta moare ultima degeaba speram daca nu facem nimic in privinta asta

| December a răspuns:

Pai e normal ca daca ai iubit pe cineva, e mai greu sa-l uiti asa repede. Dar intotdeauna trebuie mers inainte! nu inapoi! Nu se merita niciodata sa speri ca se va intoarce la tine, fiindca asta te trage inapoi si nu te ajuta cu nimic. Cel mai bine e sa-ti vezi incontinuare de viatawinking.

| TheBlackAng3l a răspuns:

Speram ca va revenii aceea persoana pentru ca inca o iubim.
Dar viata asa e,cu dragoste,cu suferinta,cu fericire, cu lacrimi...
Totusi eu cred ca daca ar fi totul ROZ nu am mai simti ca traim cu adevarat, fara sa te zbati sa obtii ceva, fara sa te chinui sa cuceresti, fara sa suferi cand pierzi...asta se numeste sa fii VIU, asta e viata tongue

| Sen7iment a răspuns:

Daca tu iubesti o persoana pentru tine nu conteaza daca ea simte acelasi lucru pentru tine ..pe tine te multumeste faptul ca ink e singura si astepti sa dea peste o problema care o va face sa se intoarca la tine sa iti ceara un sfat...Si merita sa speri pentru ca intr-o buna zii se va intoarce..Am patit si eu chestia asta cu o fata pe care am iubit-o enorm ne-am certat iar dupa cateva luni ea s-a intors incearca sa nu o ranesti cand se intoarce sa nu ii reprosezi nimic fii ca si pana acum cu ea. Daca pleaca si de data asta nu se va mai intoarce...