| yoanna73 a întrebat:

De ce nu scap de gelozie?

Răspuns Câştigător
| izh56 a răspuns:

Oricine se poate schimba... dar in timp

9 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Fiindca nici tu nu-ti doresti, si nu faci nimic pentru a-ti remedia starea.

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Pentru ca iubesti.
Cand incepi sa fii geloasa, mai bine intreaba-te: ce are ea si eu nu am? Apoi, gandeste-te ca in prima instanta oricum te-a ales pe tine.

Si e vorba, de cele mai multe ori, de lipsa de incredere in propria persoana, nu in cealalta persoana.

| canarita a răspuns:

Iti spun eu un truc: fa-l tu gelos pe el, musca din inima si da-i lovituri in plin, inventeaza, minte, fa-le pe bune important este ca celalalt de langa tine sa aiba el preocupari, sa fie gelos...asa nu o sa te mai faca el pe tine si te vindeci. Functioneaza!

| Notme a răspuns:

Lipsa de incredere, cand o sa ai incredere in prietenul tau o sa scapi de ea!

| alin88 a răspuns:

Pai ar trebui sa existe si un motiv, nu? Sau e doar in inchipuirea ta? Daca e doar in inchipuirea ta, este grav. Gelozia nejustificata duce de cele mai multe ori la pierderea relatiei.

| just.for.you a răspuns:

Poate ca nu vrei sa scapi, nu ai deplina incredere in persoana iubita! daca vei avea incredere gelozia va disparea!:X:X

| eu_4161 a răspuns:

Nici eu nu scap de asta... Dar daca asa sunt eu asa ma las...Asta e firea noastra

| Cristiano_4083 a răspuns:

Pai inseamna ca esti geloasa rau de aia nu potiwinking

| cristina_9744 a răspuns:

Trebuie sa ai foarte multa ambitie sa scapi de gelozie. Daca iti doresti cu adevarat asta vei reusi!