| 00000000000000000000111111111122222222223333333333 a întrebat:

De ce nu simt nimic cand ma sarut cu un baiat? de cand m-am despartit de fostul prieten acum 3 ani nici un baiat care m-a sarutat n-am mai simtit nimic.si de indragostita nu mai sunt de el ajutati-ma va rogggggggggg. funda

Răspuns Câştigător
| Zartbitter a răspuns:

Nu trebuie să fii îndrăgostită de fiecare băiat cu care te săruți. Ce simte corpul nu este întotdeauna același lucru cu ce simte inima și ce gândește mintea. Tot ce poate însemna asta este că nu ai fost îndrăgostită de niciun băiat de atunci încoace. Și nu e neapărat o problemă asta.
Dar mai întreabă-te totuși: Te-ai mai întâlnit cu el de atunci? Ce simți când vă întâlniți? Ce faceți? El are acum o altă prietenă? Cum te simți când îi vezi împreună?
E posibil să fii în continuare îndrăgostită de el, dar să vrei cu toată suflarea să negi asta pentru că știi că nu vei mai putea să fii cu el, sau pur și simplu nu mai vrei să fii cu el vreodată.
Sau e posibil să-ți dorești atât de mult să fii din nou îndrăgostită încât să cauți defecte în fiecare băiat pe care-l săruți și să nu-ți mai dai seama că de fapt îl săruți, ci doar îl cercetezi, să te asiguri că de el nu te vei despărți.
Va veni și ziua în care vei simți.
Nu te îngrijora, asta e singura soluție acum :-)

4 răspunsuri:
| elasexygagica a răspuns:

Incercati un sarut mai pasionallove struck

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

E o problema care se va rezolva cu timpul. Nu esti disponibila emotional, dintr-o teama ascunsa de a fi ranita din nou. Intr-o zi cineva o sa ti se strecoare pe sub piele si o sa ai din nou emotiile alea.

| kiko_3973 a răspuns:

Si eu am patit la fel acum 4 ani.3 ani de zile nu am putut sa mai simt nimic pentru nici un baiat... si a aparut unul in viata mea, am reusit sa tin la el prea mult chiar, iar apoi ne-am despartit... asa ca ai grija daca o sa reusesti sa pui suflet pana la urma

| dr0ga69 a răspuns:

Draga andra pote ca nu sti un lucru esential un sarut spune totul despre persoana respectiva, arata cat de compatibila esti cu acel baiat. limbajul sarutului este tot se pare ca tu nu ai gasti inca persoana aceea