| Minnie_8765 a întrebat:

De ce nu stim sa ne purtam cu persoanele pe care le iubim? sad

8 răspunsuri:
| tyana a răspuns:

Pentru ca vrem sa parem ceea ce nu suntem:ori mai indiferenti(crezand ca prin asta il atragem pe celalalt)ori mai duri, ori mai indragostiti decat suntem.Si facem toate astea doar pentru a impresiona. Sfatul "fii tu insuti"intr-o relatie nu e de neglijat.

Răspuns utilizator avertizat
| Cocodrilo a răspuns:

Din aceeasi cauza pentru care urcandu-te fara sa stii sa conduci intr-o masina care iti place la nebunie dai cu ea prin toti stalpii :-)
Pentru iubire nu-ti trebuie minte multa (chiar daca ea induce si intentii bune) dar pentru comportament, da: daca nu esti,, dotat de la natura", e u proiect de o viata.

| PurpleLadybug a răspuns:

" Un om nu poate fi indragostit si sa fie si rational in acelasi timp."
Par cuvinte mari, dar asa e. Nu stim sa ne purtam pentru ca ne e frica, ca la prima greseala le putem pierde, si poate chiar acest fapt ii face sa sufere. E greu sa cunosti persoana de langa tine, gandeste'te ca nici parintii nu ti'i cunosti, cu care traiesti de atat amar de zile. Iubirea e oarba...
Ai grija de tinehappy!

| alina6344 a răspuns:

Daca nu te porti frumos cu o anumita persoana pe care se presupune ca o iubesti, inseamna ca nu o iubesti. Cand iubesti pe cineva te porti cat mai frumos posibil cu aceea persoana si i`ai da tot ce are nevoielove struck

| FataDinVecini_3045 a răspuns:

Pentru ca nu il cunosti
Intr-o relatie, cunosti partenerul de-abi dupa 1-2 ani.
A cunoaste cat de cat...ca se intampla sa stai 10 ani in casa si sa nu stii cu cine!

Ma refer la ca dupa 1-2-3 ani flacara aia dispare, va cunoasteti fff bine obiceiurile, problemele, si vezi persoana de LG tine asa cum e de fapt

Si daca esti in stare sa o accepti asa cum e... ei aia e iubire adevarata, cand accepti pers asa cum e in realitate, nu asa cum te luase valul la inceputurile relatiei
Solutia? timpul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu incerc sa ma comport cat de frumos pot, dar nu prea se poate ca tot timpu face ce nu imi place, si cica ma iubeste enorm de mult...

| Ella6991 a răspuns:

De ce?! Hmm.este o intrebare cam dificila. poate pentru ca nu ne dam seama pe moment, iar cand realizam este prea tarziu. poate pentru ca ne lasam prea mult dusi de val si nu mai realizam