| InTell a întrebat:

De ce iubim persoanele care nu ne iubesc?

Răspuns Câştigător
| WildDream a răspuns:

Pentru ca numai asa (trecand prin dezamagiri) putem sa pretuim cu adevarat acea persoana speciala care o sa ne iubeasca la randul ei.

| InTell explică (pentru WildDream):

Frumos raspuns big grin

| WildDream a răspuns (pentru InTell):

Multumesc happy

11 răspunsuri:
| CristinaElena96 a răspuns:

Viata e compusa si din dezamagiri, trebuie sa simtim "amarul" pentru a aprecia cu adevarat "dulcele".

| AnaBejenaru a răspuns:

Daca nu am iubi persoane nepotrivite, nu am stii sa facem diferenta intre persoanele care tin la noi, si persoanele care nu dau 2 bani pe ce simti/crezi.E ceva de invatat din asta, pe viitor vei putea face diferenta.

| Azµre a răspuns:

De proști, nu ne dăm seama sau nu vrem să ne dăm seama.

| h3r a răspuns:

Pentru că nu zicem "o iau și o iubesc", ci iubești din tot sufletul și curat atunci când nu te aștepți. Din păcate, de multe ori ajungem să ne îndrăgostim de persoane pentru care nu am conta nici în viatța de după.

| Felys a răspuns:

Probabil tocmai pentru ca nu iti sunt accesibile, ai impresia ca este dorinta, nu sunt convinsa ca e chiar iubire cat faptul ca iti e ciuda ca nu esti bagata in seama

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
De proşti ce suntem.
Te pup!

| Keith a răspuns:

De prosti ce suntem noi ca ne atasam de cine nu merita crying

| LuMix a răspuns:

Pentru ca asta este prostia omului isi face sperante desarte.

| Rooksee a răspuns:

Se intampla sa ajungem sa le iubim