| Face2face a întrebat:

De ce ranim persoanele pe care le iubim?

Răspuns Câştigător
| JustShadows a răspuns:

Buna!happyHm.asta a fost una dintre primele mele intrebari de pe contul celalalt.Nu ranim intentionat e drept, ranim poate pentru ca asa este atunci cand iubesti, odata cu dragostea vine si suferinta, si fie ca vrem fie ca nu, gresim.Cred ca e firesc, acum depinde de noi, cat si cum ne straduim sa fie.bine,sa invatam din greseli ca in acest fel sa nu dezamagim si sa oferim tot ce putem mai bun.Ai grija de tine!happy

4 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Ori din razbunare ori pentru ca daca nu am face-o noi ne-ar rani ele.

| Dramaa a răspuns:

Ella! Iubind persoana incerci sa o prodejzi sa nu ii gresesti sa nu o ranesti. Si normal ca si reusesti in mare parte. Dar din atata atentie acordata faci si lucruri "ilicite" si o ranesti. Si EA(pers. iubita) Se raneste foarte usor ca nu se asteapta la o asemnea greseala tocmai de la TINE.

| Asdfasdefta a răspuns:

Pentru ca asa e firea noastra...noi ranim orice, fie ca e fiinta sau nu, voluntar sau involuntar.

| bebebita a răspuns:

Buna ella... le ranim pentru ca ne strofocam sa le pastram langa noi si din cauza ca ne este frica ca o sa le pierdem uitam sa mai traim fiecare clipa de la sine iar ei se simt respinsi si asta duce la despartire eu mai aveam putin si ma desparteam de iubitul meu din aceasta cauza si cand am as la concluzia ca relatia mea se tine de un fir de ata am luat masuri si am realizat ca se simtea neglijat pentru ca eu ma strofocam c sa f sa nu il pierd.