| anonim_4396 a întrebat:

De ce nu sunt în stare unii băieți/bărbați să accepte un refuz?
De ce aceștia după ce invită o fată/femeie la plimbare, în oraș sau la suc/cafea, iar aceasta îi refuză, încep să o înjure?

Răspuns Câştigător
| Ofiintă a răspuns:

Pentru că se confruntă cu insecurități, frustrare, stimă de sine scăzută.
Nu reușesc să accepte un refuz, și o iau personal, exact ca pe o jignire.

50 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Că urlă hormonii în ei. Nu vorbesc cu gura, vorbesc cu organul.

| SilentRain a răspuns:

Se simt inferior si nesigur, un bărbat în adevăratul sens nu recurge la asemenea manifestări

| Nemessys a răspuns:

Fetele refuza asa ceva. de cand? laughing) Eu stiam ca se prefac ocupate.

| Drimmero a răspuns (pentru Nemessys):

Unele ti-o mai zic in fata, cele asumate si cu bun simt, evident.

| Nemessys a răspuns (pentru Drimmero):

Alea da, celelalte mint si se cred,, politicoase"

| TFL007 a răspuns:

La fel sunteti si voi fetele, cand ''latrati'' la poarta care nu trebuie, va simtiti bine cand va luati refuzuri asa-i! bine acum cu hipergamia asta unii baieti ar fu te orice scuze expresia

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru că se simt jigniți și folosiți.
La fel cum se simte și o fata/femei când e folosita sexual și începe să-i înjure pe aia că sunt porci.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Nemessys):

Se prefac proaste. Unele Accepta întâlniri numai sa folosească anumiți tipi pentru atenție, deși știu de la bun început că nu sunt atrase sexual și că ăla vrea sex de la ele. De asta e bine sa te asiguri dinainte că sexul se petrece după întâlnire.

| EcceHomo a răspuns:

Întrebarea lui a fost : "păpușe, te fac o plimbare?"
Dacă da, și răspunsul a fost:" păpușe să - i zici lu' mă-ta!", s-a simțit nedorit, ca un prunc scos mult prea devreme din pântecele mamei lui. happy

| 90210 a răspuns:

Pentru ca vor si ei sa **** ceva si tu nu te lasi ***. Simplu.

| Iulian03 a răspuns:

Dar voi din ce motive refuzati un baiat?

| Cineva797406016386 a răspuns:

Din prima aceste tipologii de oameni vor doar să facă sex și nimic serios

| Paul754880338 a răspuns:

Imi vine in minte o alta intrebare : " Este cazul tau?". Pentru ca raspunsul ar fi simplu! Spune-mi cu cine te insotesti, ca sa iti spun cine esti. Dar, sigur, tu ai intrebat pentru o prietena, nu-i asa?!

| Freya1 a răspuns:

De mitocani si prost crescuți.Acei bărbați sunt genul ala ce nici nu stiu sa respecte o femeie și nici nu vor avea vreodata vreo partenera normală.

| Mosotti a răspuns:

De prosti.

| Mosotti a răspuns (pentru sadrian46):

Ce treaba are organu cu creierul si caracterul prost care nu se prinde ca e inutil sa o injure daca aia il refuza?!
Ma refuza aia e, nu conteaza, e ceva normal sa am si refuzuri.

| Mosotti a răspuns (pentru Ofiintă):

Si ce daca se confrunta cu insecuritati si frustrare? E normal sa fi si refuzat, nu doar acceptat, si da, e personal, ca ma refuza personal, logic, nu refuza pe vecinu ca sa nu fie personal, si nu este o jignire.
Asa ca aia este, nu prea ii duce mintea.

| Mosotti a răspuns (pentru TFL007):

Normal ca nu este ok cand ai refuz nici ca fata sau baiat, insa asta nu inseamna sa injuri, aia e, este normal sa fi si refuzat. Nu e nici o problema. Aia care f orice nu prea se respecta, un om care se respecta are si el ceva pretentii acolo.

E valabil si la femei si la barbati, evident, nu doar la barbati, dar aici era vb de barbati ca si subiect, de aia se vb doar de ei.

| Mosotti a răspuns (pentru Paul754880338):

De multe ori punem intrebari si daca nu suntem noi in subiect, de ex ma intereseaza multe domenii si de multe ori nu sunt eu in cauza cand intreb ceva sau dezbat ceva, ca ce e cu mine cam stiu, nu prea e nevoie sa intreb.

| TFL007 a răspuns:

Nu stiu acum eu n-ar injura daca as primi un refuz, nu de fata cu persoana, am si eu bun simt

| Ofiintă a răspuns (pentru Mosotti):

O iau personal, în ideea în care, de cele mai multe ori, aceștia au impresia că sunt refuzați datorită faptului că nu sunt suficienți de buni la modul general.

In schimb, un refuz este ceva firesc, motivele care stau la baza acelui refuz vizează persoana care refuză și nu pe cel refuzat.
Cel din urmă poate să fie plăcut și acceptat de către alte femei, nu este ca și cum acesta devine o cauză pierdută în urma refuzului.
Legat de insecurități si frustrare, de regulă cei care nu acceptă un refuz sunt dominați de sentimente negative și evident, nu dau dovadă nici de rațiune.

| TFL007 a răspuns (pentru Mosotti):

Cu o fiinta numai pot interactiona, dar mi se pare o prostie sa afirmi ca un baiat e refuzat de o fata pe aspecte ce tin de personalitate si caracter cand stim foarte bine adevaratul motiv

| Mosotti a răspuns (pentru Ofiintă):

Si daca nu sunt suficienti de buni ce? Unu e asa, altul asa, nu toti au aceleasi capacitati, fizic si asa mai departe. Si asta e okey.

De multe ori cel refuzati si ca le lipseste lor ceva, mai ales aia care-s refuzati mai mereu la general, au fizicul necorespunzator in primul rand (nu zice de caracter, ca multi cocalari frumusei au gagici cu carul).

| Mosotti a răspuns (pentru TFL007):

Fizicul e motivul principal, insa nu doar asta, poate cineva pur si simplu nu vrea o relatie in momentul ala cu nimeni.

| Ofiintă a răspuns (pentru Mosotti):

Fiecare cu plusurile și cu minusurile de care dispune.
Nu avem cu totii aceleași gusturi, prin urmare, se întâmplă să refuzăm sau să fim refuzați.
Dacă este să discutăm despre aspectul fizic. Cu toate că, în viziunea mea, un aspect fizic fără de cusur care nu vine la pachet cu o personalitate pe măsură, se echivalează cu 0.

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru TFL007):

Te-a blocat?

| TFL007 a răspuns (pentru Mosotti):

Mi s-a luat efectiv de toate aburelile astea venite din partea fetelor mai ales... au un fix pe treaba asta si cand e sa le vezi pe strada umbla numai cu baieti aratosi MI-E SILA

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru Mosotti):

Cum nu are? O cu c și c cu o, și viceversa. Aia e, dacă ești educat, dar dacă ai fost educat de mic că ție ți se cuvine totul, nu e aia, e aialaltă. Instinctele se aducă sau nu, unii rămân animale.

| Adry05 a răspuns:

De frustrați, probabil primesc refuzuri de la toate fetele cu care ies, că așa de bine se poartă. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Iulian03):

Din motive că poate nu ne place de el fizic, social, comportamental, sau poate nu vrem o relație.