| anonim_4396 a întrebat:

Întrebare pentru băieți/bărbați:
Dacă ai fi fată/femeie după ce principii ți-ai alege partenerul de viață?

Răspuns Câştigător
| Speed99 a răspuns:

Este asta unul dintre raspunsurile pe care le astepti?:

Nu conteaza ce sex as avea sau ce orientare sexuala as avea, mi-as alege partenerul de viata bazat pe fidelitate si respect reciproc. Nu m-as lua dupa clichee prostesti gen interese sau preferinte. Singurul lucru care as vrea sa il am in comun cu cineva pe care iubesc este viziunea asupra vietii - sa fie deschisi la minte.

40 răspunsuri:
| Speed99 a răspuns:

Daca as fi fata as fi lesbianca. Sunt atat de heterosexual incat nu ma pot imagina stand in genunchi, chiar daca sunt fata, if you get what I'm saying.

| Satango a răspuns (pentru Speed99):

Și eu care credeam că în sfârșit s-a găsit un tip deschis spre subiect. Dincolo de întrebare se află o curiozitate profundă. N-am întrebat despre heterosexualitate, homosexualitate, transexualitate etc. Înțeleg ce vrei să spui, însă răspunsurile pe care le aștept sunt altele, legate de subiectul întrebării.

| Satango a răspuns (pentru Speed99):

Te referi la răspunsul tău dacă este cel pe care-l aștept?
Dacă da, nu contează așteptările mele. Contează să fii sincer și să fi vorbit din punctul tău de vedere, ceea ce urmărești tu.
Tocmai asta apreciez... persoana deschisă și directă, după cum am subliniat în cazul lui LoveSleep.

| Speed99 a răspuns (pentru Satango):

"Răspunsurile pe care le aștept sunt altele"

"Te referi la răspunsul tău dacă este cel pe care-l aștept?" - Umm, da, chiar la asta ma refer.

Opinia mea e ca, dupa cum am mai spus, indiferent de sexul si orientarea ta sexuala, principiile pe care iti alegi partenerul nu au cum sa se schimbe.

Deci nu prea are sens sa intrebi ce principii as avea daca as fi fata, pentru ca as folosii aceleasi principii, si sunt sigur ca si tu ai face acelasi lucru, precum toata lumea.

| Satango a răspuns (pentru Speed99):

''...însă răspunsurile pe care le aștept sunt altele, legate de subiectul întrebării.''
Am adăugat după ''legate de subiectul întrebării''
Doar astfel le aștept... în temă. În rest, după cum percepe fiecare.

''Dincolo de întrebare se află o curiozitate profundă.''
Prin această întrebare eu îmi răspund la altceva... Am căutat o altă modalitate, mai lejeră pentru cel care comentează, prin care să-mi transmită informațiile pe care le doresc.

| Speed99 a răspuns (pentru Satango):

Este asta unul dintre raspunsurile pe care le astepti?:

Nu conteaza ce sex as avea sau ce orientare sexuala as avea, mi-as alege partenerul de viata bazat pe fidelitate si respect reciproc. Nu m-as lua dupa clichee prostesti gen interese sau preferinte. Singurul lucru care as vrea sa il am in comun cu cineva pe care iubesc este viziunea asupra vietii - sa fie deschisi la minte.

| Speed99 a răspuns:

Peste tot te vad ma. Parca sunt blestemat sa-ti vad prostia in fiecare zi.
In primul rand, intrebarea a fost "Daca ai fii fata, cum ti-ai alege partenerul" - raspunsul care l-ai dat tu e invalid. Te-a intrebat cum ti-ai alege partenerul, nu partenera.

Cat despre comentariul care mi l-ai dat raspunsului meu - pot fii si negrofil, ce te intereseaza pe tine, amice? Ai mai zis-o si intr-un mod pasiv-agresiv, de parca a fi homosexual e un lucru ilegal.

Apropo, tu inca scrii "esti" gresit, stii asta, nu? Dupa ce ti-am atras atentia de vreo 5 ori in trecut despre scrisul tau de repentent de clasa 1, credeam ca iti vei citii raspunsurile de doua ori inainte sa le trimiti. But nope. Probabil unii pur si simplu iubesc sa fie agramati.

Hhai k plec bos-ule, k deja miai tramsmis prosti-a si mi-e.

| Speed99 a răspuns:

Mai are rost sa te corectez? Uita-te putin la comentariile tale, si ale mele. Care e copilul de 10 ani, sau macar - care e mai agramat si superficial?

"Hai termina ca deja m-am saturat" - TU TE-AI BAGAT IN SEAMA, TU MI-AI RASPUNS PRIMUL LA INTREBARE. Cat de jalnic poti sa fii omule...

I'm *** done. Continua cu prostia ta, sunt sigur ca ai numai de castigat.

| anonimg a răspuns:

Ca baiat mi-e greu sa vad lucrurile prin ochii sexului opus.
Dar daca as depune ceva efort, as alege un baiat bland, iubitor, care stie sa depaseasca problemele fara manie si suparare. Sa fie educat nu neaparat scolastic, ci cu un carater slefuit, placut inaintea oamenilor dar si inaintea lui Dumnezeu.
As alege unul care sa nu lase pe femeia lui sa faca treburile in locul lui, dar care sa isi ajute femeia la bucatarie si in ingrijirea casei.
Sa cunoasca o meserie si sa-si poata intretine casa cu venitul lui.

| LoveSleep a răspuns:

Dacă aș fi fată, zici? Asta înseamnă hormoni și emoții din alea ciudate și o grămadă de vise în cap care nu se potrivesc niciodată cu realitatea, pff.
Să mă iubească, să fie amuzant și să mă fu tă bine.

| Satango a răspuns (pentru LoveSleep):

Scuze că, brusc, schimb tema. Tu, ca băiat, bărbat, sau ce te consideri, nu ai ''hormoni și emoții din alea ciudate și o grămadă de vise în cap care nu se potrivesc niciodată cu realitatea''? Măcar câteva vise, dacă nu o grămadă. Zic și eu așa, îmi pare trist în caz că nuwinking
P.S.: Apreciez că ești direct, deschis. Respect!

| LoveSleep a răspuns (pentru Satango):

Am un vis. Visez să ajung în rai și să cânt fals în spatele corului ăla de îngeri despre care am tot auzit.

Nu am avut niciodată vise. Și nici nu mi-am pus niciodată dorințe când am suflat în lumânări.
Cum citisem pe undeva, "Visul omenirii e un că cat".

Visele ar trebui sa fie de un singur fel: umede smug

| Satango a răspuns (pentru LoveSleep):

Ok, m-ai plictisit.

| LoveSleep a răspuns (pentru Satango):

Și ce facem acum?

| Satango a răspuns (pentru LoveSleep):

Te țin în sala de așteptare. Cam până când vei cânta fals în spatele corului ăla de îngeri.

| LoveSleep a răspuns (pentru Satango):

Ah, deci nu am șanse.
Ar trebui să-ți dau înapoi cheile de la casă. E ok, nu te simți prost, a fost o plăcere să te ajut cu pisicile. Le-am dat să mănânce la toate 5.

| Satango a răspuns (pentru LoveSleep):

Ai luat 4 dintre ele? Am rămas doar cu una. :c

| LoveSleep a răspuns (pentru Satango):

Și doar cu aia o să rămâi, xDDD, *5 emoticoane care rând în sincron".

| Satango a răspuns (pentru LoveSleep):

Mrrrr!

Răspuns utilizator avertizat
| LoveSleep a răspuns (pentru Marian_Bogdan_1997_jP89):

Zise tipul care a scris "să dea la buci".

Răspuns utilizator avertizat
| Clorox a răspuns:

In primul rand, sa ma atraga fizic (Sa fie acceptabil, nu vreau nu stiu ce print), si cel mai important... Caracterul. Vreau sa petrec timpul cu o persoana care stie sa gandeasca, care este amuzanta si serioasa cand trebuie.

| Satango a răspuns:

Oho! Nu m-am așteptat la un astfel de răspuns.

| Daniel9988 a răspuns (pentru Satango):

O seara frumoasa si tie! Spor la cautat partenerul ideal pe principiile oferite de raspunsurile astea demne de care ai beneficiat!

| Satango a răspuns (pentru Daniel9988):

Mă amuzi. Ce vrei de fapt?

| Daniel9988 a răspuns (pentru Satango):

Sa avem si noi in Romania oameni cu capul pe umeri.De ce ma intrebi?

| Satango a răspuns (pentru Daniel9988):

happy Las-o aşa, chiar nu am chef de un conflict.

| Daniel9988 a răspuns (pentru Satango):

Vaiiiiiii....Am zis eu ceva de un conflict? Pacifist pana la moarte! Se poate asa ceva?! Vezi ce face internetul? Ce sa-i faci.

| Satango a răspuns (pentru Daniel9988):

Aberezi.

| Daniel9988 a răspuns (pentru Satango):

Delirez mai bine zis.

| Satango a răspuns:

Fiecare cu gusturile lui. Găsești multe de tipul dacă e singurul principiuwinking

| CdeMetal a răspuns:

La fel ca și LoveSleep.

| Daniel9988 a răspuns:

Dar de ce ne ceri sa ne transpunem in pielea femeilor? E ca si cum i-ai spune unui mar sa isi imagineze ca e para.Ambele sunt fructe, ambele sunt dulci, ambele cresc in copaci.Dar totusi nu crezi ca au forma si gustul diferite? Dar tu, daca ai fi barbat, dupa ce principii ti-ai alege sotia?

| Satango a răspuns (pentru Daniel9988):

Pur şi simplu asta am cerut. Cei în stare au răspuns, nu oblig pe nimeni. Refuz să răspund ultimei întrebări.

| Daniel9988 a răspuns (pentru Satango):

Daca tu refuzi sa raspunzi intrebarii acesteia(probabil iti vine greu sa iti imaginezi), noi de ce crezi ca am putea sa o facem?

| Satango a răspuns (pentru Daniel9988):

Nu generaliza, nu vorbi în numele altora. E vorba despre tine. Unii au arătat că pot să o facă. Nu trebuie să-mi răspunzi. O seară frumoasă!

Răspuns utilizator avertizat
| Regedesubmunte a răspuns:

Să arate bine, să-l ducă capul, și să nu fie sărac sau să muncească undeva și ar mai fi să ai cu cine vorbi să te înțelegii!

| Golubaș_Vlăduț_2003 a răspuns:

Pai dacă as fi față, as alege partenerul de viață după următorii principii:
Sa aibă cap,adică, sa nu irosească banii pe porcarii, sa fie îngrijit, onest, Bun la inima, mereu cu zâmbetul pe fata, sa vrea sa aibă copii.
Cam atât big grin