| anonim_4396 a întrebat:

Este in regula daca o angajata isi invita seful (casatorit) la o cafea/plimbare pe plaja/iesire undeva, daca cei doi se inteleg bine d.p.d.v.d profesional? Ce ar putea interpreta el? Ce sanse sunt ca el sa accepte?

21 răspunsuri:
| mihaa a răspuns:

Draga mea daca simți că te simpatizează puțin, de ce nu
Dar trebuie sa iei calcul că de la o cafea se ajunge ușor în pat
Depinde ce îți dorești... vrei salt în cariera
Vrei relație cu șeful
Daca vrei doar o conversație la o cafea. Ai grija că se poate interpreta gresit

| Andreeush a răspuns (pentru mihaa):

Serios? Omul e casatorit iar fata asta viseaza la cai verzi. Eu inteleg ca nu ii plac cei de varsta ei dar de ce nu isi cauta pe unul liber.

| mihaa a răspuns (pentru Andreeush):

Ptr un bărbat liber și tânăr nu-i poate oferi stabilitate în cariera și avantajele care le oferă șeful

| Andreeush a răspuns (pentru mihaa):

Asta nu scuza comportamentul ei.

| anonim_4396 explică (pentru Andreeush):

Daca ma simt bine cu seful meu si el cu mine si nu facem nimic neortodox, dc nu as sta in compania lui?

| Andreeush a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu esti normala.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Ne faci orasul nostru de rusine, esti timisoreanca?

| RAY a răspuns (pentru Andreeush):

Cine se asemana se aduna https://www.tpu.ro/......cie-de-19/

| mihaa a răspuns:

Pe mine aceste lucruri nu mă miră.dar nici nu consider ceva ieșit din comun și vă spun de ce
Proprii copii și părinți te caută doar pentru propriile interese
Numai exista dor de mama dor de tata. banii
Cine vrea accepta rolul, cine nu nu
Mai rar sa te caute cine doar din dorința dacă ești bine..sau sa ieșim și noi că fetele la o cafea... numai exista așa ceva

| RAY a răspuns:

Tu isi mai faci multe vise, deja tot netul stie de tine

| Violleta2022 a răspuns:

Nu este in regula, nici normal si nici sanatos sa intretii relatii sexuale cu seful si sa pretinzi ca sunt profesionale.
In alt topic tocmai ne-ai spus ca venise controlul la companie, iar tu si seful, nu eratid e gasit, fiind plecati din companie, impreuna. Banuiesc ca nu fusera-ti plecati sa adunati floricele pe campii, ci sa faceti sex, nu?
Asadar, chestia cu plimbatul cu seful, sau invitatia personala la cafea, nu-i profesionala deloc.
Nu mai inventa scenarii, odata ce stii bine realitatea.

| Drimmero a răspuns:

Spune direct ca tu esti persoana care iese, e enervant sa o tot dai la modul general.

Si nu este in regula, omul are familia lui pe care a neglijat-o si a stricat-o cu o pustoaica adolescentina care urla hormonii in ea, e vina amandurora ca nu v-ati controlat, au ajuns animalele sa ne dea clasa despre cum e viata.

| EmmaSimona1323 a răspuns (pentru Drimmero):

Pai e cred ca a 3a intrebare a ei in. legatura cu " relatia " asta cu sefu ei. Ori sufera de atentie ori ii place sa o arda cu barbati care ar putea fi taicasu.

| Drimmero a răspuns (pentru EmmaSimona1323):

Da, cam asa,, am vazut mereu postarile ei de genul asta, pur si simplu o arde aiurea, pe mine unul ca om ma scot din sarite situatiile de genul, ma scarbesc mai corect spus, parca e scos din filme scenariul, din filmele alea adolesecentino-hormonale.

| SG1995 a răspuns (pentru EmmaSimona1323):

Suferă de atenție, sunt sigură că face trolling.

| anonim_4396 explică (pentru SG1995):

Intrebarea e cat se poate de serioasa.

| Catrice a răspuns:

Da.
Mergem la întâlnire, ne plimbăm pe plaja, ne ținem de mana, ne sărutăm...
Dar am ieșit în interes de afaceri.

| Andreeush a răspuns:

Oare ce ar putea interpreta el? Ca nu ai pic de demnitate si esti naiba.
Pana cand o sa umbli dupa unul insurat?
Nu mai spune ca e,, dpdvp", nu te crede nimeni.

| anonim_4396 explică (pentru Andreeush):

Poate i-ar place invitatia si ar iesi. smug

| Subsemnatul123 a răspuns:

Nu. Omul este casatorit, iar iesirea la o cafea nu are nicio legatura cu relatia profesionala.

| EmmaSimona1323 a răspuns:

Nu te-ai saturat sa te umilesti singura? Vede-ti mai fata de tineretea ta, nu te lega la cap fara sa te doara. Mai incolo o sa vrei sa iti traiesti viata si langa um tataie de 50 de ani nu o sa poti. Nu iti strica tineretea ca e pacat.