| lenutza001 a întrebat:

De ce nu toate fetele virgine cind au prima relatie nu le curg singe? ce inseamna asta?

5 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Se presupune ca,cu cat iti incepi viata sexuala mai tarziu,cu atat himenul nu mai este vascularizat.

In rest, who knows, e ca la Loterie!

| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Depinde de organism, depinde cat de elastic e himenul. Daca himenul tau este elastic, nu iti va curge sange. Daca este mai rigid vei sangera. Himenul se poate rupe printr-un accident, la o ora de sport de exemplu, de intampla des la sportive. Asa deci nu este o regula atunci cand te dezvirginezi sa iti curga sange! bafta:*:*

| superdorex a răspuns:

Ca sau nu s-a rupt himenul sau e prea elastic!
Apoi uite sa citesti ceva si aici:
http://www.apropo.ro/sexpertul/sex-pentru-prima-data-1067560
http://www.clopotel.ro/......ea-85.html
http://www.clopotel.ro/......i-174.html
multa bafta aici chiar gasesti raspunsul!

| broOonetsSsyka1 a răspuns:

Inseamna ca nu toti au acelasi organism. Sunt fete care sangereaza si fete care nu sangereaza, Sunt fete care sangereaza mult si fete care sangereaza mai putin. Asta nu este o regula, fiecare fata are corpul diferit.
Si ar mai pueta fi doau posibilitatzi... Sunt fete care au himenul elastic si ale practic raman virgine pana nasc, dar asemenea fete sunct cam 1 %... Si mai e chestia in acre baiatul nu a dezvirginat fata si atunci nu are cum sa curga sange, daca hiemnul nu sa rup.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu s-a rupt himenul sau poate s-a rupt mai inainte cu un tampon. se intampla la destul de multisoare fete.