| papushikatha23 a întrebat:

De ce oamenii se reproduc tot timpul, ci nu doar intr-o anumita perioada a anului ca restul animalelor? ce alte animale mai sunt in calduri in permanenta?

7 răspunsuri:
| matrixismyname a răspuns:

Animalele se imperecheaza/sunt in calduri de obicei in sezonul in care au mancare din belsug si e vreme frumoasa.

Cum omul poate sta in casa si mancarea nu e o problema...

| RAY a răspuns:

Pentru ca oamenii fac sex de placere si dorinta sexuala la barbatii e mereu acelasi, ceea ce e diferit la alte animale ele au o anumita perioada a anului cand femela e la ovulatie, un alt lucru este ascunderea ovulatiei la oamenii, fetele nu prezinta semne vizibile ca sunt la ovulatie probabil stramosi nostri faceau sex mai des ca sa fie siguri ca o sa ramana gravida cu copilul lor, cum au reusit femeile sa ascunda ovulatia posibil cand ne-am ridicat din 4 in doua picioare bine si ca suntem imbracati,dar semne ca buzele rosii,un anumit miros e ceva specific ovulatiei iar barbati isi dau seama inconstient daca ea e la ovlatie, la ovulatie isi plac barbati masculini, isi creste temperatura, ai dorinta sexuala mai mare etc singurele animale sunt maimutele bonobo ele fac sex mai tot timpul fata in fata ca noi, formeaza cupluri hetro, homo, bisexuale etc la ele femeile sunt lideri

| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca oamenii sunt fiinte inzestrate cu ratiune au reusit sa transforme sexul intro indeletnicire placuta prin adaugarea unei noi "valenta" si anume si aceea de placere/satisfactie in afara celei initiale de baza, cea de procreere.

| neutrino a răspuns:

Acest raspuns trebuie sa-l primesti in primul rand de la parintii tai. Ei te vor lamuri mult mai mult decat noi.

| T0T a răspuns:

Niciun animal nu e comparabil cu omul iar dacă ție ți se pare contrariul ar trebui să fii dus la zoo sau în pădure.

| Emilian65 a răspuns:

Pentru ca omul este diferit de orice animal, atunci si dorinta de sex la oameni este diferita de a animalelor.

| elvisel a răspuns:

De ce tu scrii o asemenea intrebare si nu latri precum un caine....gandeste la asta intai si ai raspunsul