| katty_6203 a întrebat:

De ce oare ar fi"nevoie"de unele esecuri

in viata si relatii nepotrivite pana la intalnirea

asa-zisului"suflet-pereche? Si de ce unele pers

intalnesc acele suflete-pereche fara sa fie nevoite

sa treaca prin astfel de"incercari"? Este aici

cumva"mana destinului"sau destinul ni-l facem

si noi cu mana noastra?

Răspuns Câştigător
| iFeelinfiniteLove a răspuns:

Daca poti sa intelegi zicala "din tot ce ti se intampla in viata, trebuie sa inveti cat mai multe", atunci inseamna ca intelegi si asta. Fiecare experienta isi are rostul ei, si fiecare actiune pe care o produce omul, are consecintele ei, de asemenea. Asa zisele "relatii nepotrivite" vin intocmai pentru a ne invata cate ceva. Si ele fac parte din viata noastra. Iar cand ne referim la acel "suflet-pereche", ne referim de fapt la persoana care a existat dintotdeauna odata cu noi, si care oricate defecte ar avea pentru altii, pentru noi, e [perfecta].

2 răspunsuri:
| LoveAngel223 a răspuns:

Nu...deci fara aceste incercari esuate ai fii ne stimulat/a... dupa mai multe incercari iti dai seama la ce sa te uiti si ce sa faci ca sa nu gresesti, persoanele care nu au avut nici un esec in dragoste va fi mai vulnerabil la anumite chestii.

| beibitsa a răspuns:

Bună.Vrei ajutor pentru orice întrebare de a ta? http://bloodykid.bule.ro/ Şi vei găsii absolut toate răspunsurile la întrebările tale!