| acratim a întrebat:

De ce oare m-a parasit iubita? Am plecat cu ea in Italia la o prietena sa facem reveliou si dupa 3 saptamani m-a parasit, intr-o dimineata cand m-am trezit nu mai era cu mine am gasit un bilet in care scria ca a plecat in alt oras sa gaseasca de munca si ca vrea un viitor mai bun i-am oferit tot ce a vrut ea.Am plecat an alt oras si dupa ceva timp am aflat ca ea de fapt nu plecase din orasu ala si era cu alt baiat. spuneti-mi ce sa fac vreau sa mor o iubesc prea mult nu pot traii fara ea in 3 ani de zile nu am inselat-o nu m-a inselat. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Bine-ai venit în lumea reală.
Toate femeile sunt curve mai puţin mama şi soră-mea. Dar să nu uităm că şi ele sunt femei.
Are dreptate Kronstadt. Asta-i viaţa. Mergi înainte.
Zi mersi că nu te-a şi furat şi nu ţi-a turnat plozi că să fi văzut atunci belele.
Eu te cred că nu te-a-nşelat în ăştia 3 ani dar dacă-i aşa, înseamnă că tu erai cea mai bună soluţie în acel moment. Ea neputându-şi permite să plece singură după p. ă în Italia, a mers cu tine şi apoi în secunda în care a dat peste ceva mai bun (a se citi peste un prost cu bani mai mulţi), a acţionat.
Vezi poate-ţi vine plângând şi dacă da, vezi să n-o omori că faci pârnaie, dar o mamă de bătaie şi un şpiţ în trei litere nu i-ar strica.
Salut.

8 răspunsuri:
| ExistaMosCraciun a răspuns:

As, intotdeauna ceea ce doare nu e despartirea, ci faptul ca nu noi am ales-o. Asa ca mai stai matale nitel, linge-ti ranile, ca asta e si da-o incolo de...( aici scrie ce vrei tu, ca nu-mi permit sa jignesc! ), ca nu asa te porti cu cineva cu care ai avut o relatie.

| jasmine73 a răspuns:

Caut-o si discutati ca doi adulti, lamureste-te de ce a plecat si de ce a procedat asa, numai dupa ce vei afla raspunsurile acestea te vei putea linisti, asa vei afla si ce mai simte ea pentru tine, cine mai stie ce se poate intampla dupa ce discutati

Răspuns utilizator avertizat
| piciuk a răspuns:

Ba da, te-a inselat.astfel cum iti explici ca a plecat la altu? crezi ca l-a cunoscut cu 5 minute inainte sa plece de la tine? vezi-ti de treaba si uit-o.nu merita. i-ai facut toate poftele si acum pleaca cu primul venit.nu are niciun rost sa stai sa suferi pentru ea.sunt atatea fete in lumea asta! care chiar merita

| consilierindragoste a răspuns:

Pai primul lucru pentru care te-a parasit a fost ca nu te iubeste si nu tea iubit niciodata, de asta nu ai de ce sa iti para rau pentru ea. la inceput ii mai greu dar cu timpul va trece si vei vedea ca ai luat o decizie corecta si vei intalni o alta fata care sa fie pe placul tau. adunati prietenii si du-te si distreazate sa uiti ma usor asa vei avea si ocazia sa cunosti o alta persoana.nu te oprii aici ca viata e lunga si ai de unde sa alegi important este ca data viitoare sa alegi cum trebuie.succes si numai bine

| badboy_6643 a răspuns:

Treaba este ca tea cam folosit, pentru fetele de genul asta nu ar trebui sa te amagesti atat.si daca nu iti este frica de tipul cu care este acum tinete de capul ei ca va trebuii sa iti spuna de ce tea parasit pentru ca nu risca sa se desparta si de celalalt din cauza ca te tii tu de pe ea va intra si el la banuieli si poate o va parasi si nu cred ca are unde sa se intoarca decat la tine pentru ca sa isi faca altul cu tine pe uremele ei nu va fi usor.

| SarahRihanna a răspuns:

Esti sigur ca ea nu te a inselat in cei 3 ani de relatie?;;)
asculta Mutu-Alta... e super http://www.youtube.com/watch?v=FlwaGodCRsI :x

| acratim explică:

In cei 3 ani am stat 24 din 24 nu am fost despartiti unu de altu ea la cunoscut pe acest baiat dupa ce m-a lasat pe mine. a spus ca vrea multi bani si libertate.libertate i-am dat foarte multa bani i-am dat cat am putut eu si cat m-a tinut buzunaru