| bebitza a întrebat:

De ce prietenul meu se comporta rece cu mine desi mi-a dovedit ca ma iubeste

mai ales cand sunt de fata mai multe persoana e foarte indiferent(el e o persoana mai rece din fire,nu e timid)

de fiecare data cand il intreb de ce e asa de indiferent se enerveaza,imi zice : "iar incepi?"

alataieri a facut o gluma de prost gust iar eu m-am suparat pe el...am inceput sa plang... a stat langa mine cateva minute,a fumat o tigara,m-am intrebat de ce ma comport iar ca un copil...si pe urma a plecat si m-am lasat plangand...l-am strigat sa se intoarca sa vorbim insa a plecat nepasator...seara am vorbit cu el si se comporta ca si cum el nu a gresit cu nimic,a sups ca eu am fost aia care a facut "figuri" si ca orice ii ziceam nu se intorcea...cand a plecat i-am scris un sms "daca nu te intorci imi dovedesti ca nu iti pasa de mine"...in schimb imi apune ca ma iubeste...
ma deranjeaza ca e asa de indiferent...desi stiu ca asa e firea lui si stiu ca totusi ma iubeste
daca ati citit pana la capat va multumesc mult si vreau un sfat..poate ati fost si voi intr-o situatie asemanatoare...
eu tineam la el insa dupa faza de alaltaieri am un chef sa ma razbun pe el...

Răspuns Câştigător
| SweetCandy a răspuns:

Razbunare in dragoste nu exista asa ca...straight face
sincer dp ce ti-a facut ar fi foarte bine sa-l prinzi intr-o zi buna si sa vb q el fff serios, astfel poate ajungeti l un numitor comunstraight face
E ciudat felul in care se manifesta...insa nu vreau sa te dezamagesc... dar dc esti asa de sigura k te iubeste?
poate te-a iubit...sentimentele mai trec... poate a aparut altcineva in viata lui...habar nu am, insa sunt de parere k un om care chiar ar fi tinut l tine nu te lasa singura sa plangi!
Inteleg k nu e genul care sa-si ceara scuze si k e foarte orgolios, insa simpla lui prezenta ar fi dovedit multe nu sa plece precum un nepasator!
Fara suparare, dar intr-o relatie e nevoie de 2, si tare mi-e teama k u il iubesti asa de mult incat el e de parere k dragostea ta o poate substitui si p a lui!
Ai grija de tine si discuta q el, fie k ar fi pentru ultima data ...risca si sp tot ce simti, tot ce nemultumeste si tot ce iti place la el!
mult succes!
si sper sa nu te deruteze sau sa te supere parerea mea!happy
Bafta!

1 răspuns:
| florar a răspuns:

Daspartiti-va, copii, iubirea nu e razbunatoare, nici indiferenta, nu va mai enervati reciproc.