| bebitza a întrebat:

De ce prietenul meu se comporta rece cu mine desi mi-a dovedit ca ma iubeste

mai ales cand sunt de fata mai multe persoana e foarte indiferent(el e o persoana mai rece din fire,nu e timid)

de fiecare data cand il intreb de ce e asa de indiferent se enerveaza,imi zice : "iar incepi?"

alataieri a facut o gluma de prost gust iar eu m-am suparat pe el...am inceput sa plang... a stat langa mine cateva minute,a fumat o tigara,m-am intrebat de ce ma comport iar ca un copil...si pe urma a plecat si m-am lasat plangand...l-am strigat sa se intoarca sa vorbim insa a plecat nepasator...seara am vorbit cu el si se comporta ca si cum el nu a gresit cu nimic,a sups ca eu am fost aia care a facut "figuri" si ca orice ii ziceam nu se intorcea...cand a plecat i-am scris un sms "daca nu te intorci imi dovedesti ca nu iti pasa de mine"...in schimb imi apune ca ma iubeste...
ma deranjeaza ca e asa de indiferent...desi stiu ca asa e firea lui si stiu ca totusi ma iubeste
daca ati citit pana la capat va multumesc mult si vreau un sfat..poate ati fost si voi intr-o situatie asemanatoare...
eu tineam la el insa dupa faza de alaltaieri am un chef sa ma razbun pe el...

Răspuns Câştigător
| Ralux a răspuns:

Draga Linutza,
chiar daca ti-a aratat ca te iubeste nu este tocmai ceea ce cauti tu
vreau sa spun, tu ai nevoie de protectie, tandrete si multa dragoste. El nu iti poate oferi asa ceva.
Inteleg ca este rece din fire dar sa se comporte chiar asa? Sa te lase sa plangi sa nu iti dea nici un pic de atentie.Asta nu mi se pare tocmai dragoste.In fata prietenilor vostrii cum fac toti indragostitii ar trebui sa iti dea atentie si sa te sarute, sa te imbratiseze, sau MACAR sa vorbeasca cu tine.
Bine, trebuie sa aiba timp si pentru prietenii lui dar tu esti prietena lui si ai si tu prioritate sau daca vrea sa le acorde mai mult timp amicilor lui, atunci sa mearga doar cu ei dar sa nu te mai faca pe tine sa suferi.
Problema este ca dupa aceste faze el nici nu vrea sa discute sau sa rezolve prin comunicare, sa vrea sa rezolve.Pleaca nepasator de parca nu s-a intamplat nimic.Nu ii pasa de sentimentele tale.Crede ca daca pleaca se vor rezolva toate dar NU-ar trebui sa infrute situatia ca un barbatbig grin.
Deci mai acorda-i un timp, fii si tu nepasatoare si daca se comporta la fel, chiar daca te doare, paraseste-l.Este singura solutie, ca sa nu mai suferi si sa gasesti pe cineva cu care vei fi fericita.
Totusi este o vorba: Lupul isi schimba blana dar naravul ba.
In orice caz, nici tu nu il mai bate la cap si fa-i pe plac happy. Fii si tu mai intelegatoare.Asta va ajuta mult in relatia voastra.
Deci ai grija sa nu te lasi fraierita si daca e nevoie gaseste-ti pe cineva mai bun. Tu meriti mai mult.

XoXokiss
Succes!

21 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Revizuieste-ti mai intai, modul tau de comportare fata de el...nu te supara esti cam pisaloaga si poate nu suporta asa ceva, de altfel ca toti barbatii, chiar daca tac si nu zic nimic.
Cu lacrimi, fie el cat de sincere nu-l vei tine langa tine, ce sa mai zic de vesnicile reprosuri de care cred ca s-a si saturat deja.
Este o vorba:"Razbunarea este arma prostului"... ce crezi ca realizezi prin razbunare decat sa-l indepartezi si mai mult de tine...
Recomandarea mea este sa-ti schimbi imediat modul de comportare, stiu ca este greu, ingrozitor de greu, daca nu poti, sa stii ca il vei pierde...si inca ceva nu mai plange, iti strici ochii degeaba si ti se urateste si fata.
Nu-l mai necaji, ca odata va iesi din casa si nu se mai mai intoarce pentru ca ti-l va fura alta mult mai vesela decat tine si aducatoare de placeri. Daca te-ai suparat...asta e...

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Din cate ai scris... asa e el... mai rece. De ce nu cauti pe cineva care sa te multumeasca? Care sa-ti acorde atentia de care ai nevoie... Cunosc tipul de om... Nu o sa se schimbe... Si eu am spus uneori ca vreau un tip care sa fie "mai rece", dar in momentul in care l-am avut... mi-am dat seama ca nu voiam asa ceva. Poti incerca in continuare sa-l provoci sa reactioneze cum vrei tu, dar s-ar putea sa nu mearga... Comportamentul tau probabil a fost putin pueril... Dar ar fi trebuit sa-i pese de sentimentele tale si sa stea langa tine. Sfatul tau e sa cauti pe cineva care sa-ti poata oferi mai mult.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Asa este firea lui.Este mai rece. Dar, asta nu inseamna ca nu te iubestewinkingAsa ca stai linistita.Nu il mai bate atat la cap.Incearca sa comunici mai mult cu el, dar fara sa il stresezi.
Sp ca ai vrea sa fie mai intelegator si sa nu mai fie asa distant.Fi calma.
Pana la urma o sa inteleaga.Mult succes!kiss

daniela
| daniela a răspuns:

Pai in primul rand nu-l mai bate la cap, in al doilea rnad chiar te intereseaza cum se comporta cand sunt altii de fata sau cum e in general cu tine. Mai bine indiferent in publuc si tandru si romantic cand sunteti impreuna decat invers... atunci ar fi de fatada.

| marsy a răspuns:

Incearca sa fii putin mai indiferenta... eu am fost intr-o situatie asemanatoare. dar nu chiar asa de groaznika. eu doream ma multa atentie din partea lui.La momentul dat nu mai sintem impreuna. k nu mai mergea relatia noastra. Tu de cit timp esti cu el?
Cred ca la voi nu merge relatia. Tu vrei sa fii iubita, respectata, inteleasa. Cauta-ti pe altcineva!winking

| M.J. a răspuns:

Desi e indiferent cu tine si te doare asta, eu cred ca ar trebui sa te abtii si sa nu il mai "stresezi". cu cat ii dai mai multa atentie, cu atat e mai indiferent.plateste-i cu aceeasi moneda si o sa vezi cum o sa se simta si el. pooop

| maxQ a răspuns:

Pai daca nu e ceva innereguga cu tine sau cu comportamentul tau... Aproape sigur a intervenit alta fata, sau un prieten de-al lui care are ceva cu relatia voastra sau pur si simplu s-a plictisit de relatia asta si vrea ceva nou...
Sfatul meu, ...Sunt atatia baieti draguti...Si ai viata inainte, gaseste pe altcinevawinking

| Ralux a răspuns:

In propozitia "Crede ca daca pleaca se vor rezolva toate dar NU-ar trebui sa infrute situatia ca un barbat." am vrut sa spun ca ar trebui sa infrute situatia ca un barbatwinking sa nu intelegi gresit ca nu ar trebui...

kisskisskisskiss

| utilizatortpu a răspuns:

Spune-mi cu cine te asemeni, ca să-ţi spun cine eşti! Sper că ai auzit de acest proverb! Dacă te preocupă aşa mult relaţia de atracţie fizică între tine şi un băiat, nu pot decât să te deplâng. Înseamnă că ai multe lacune în cultură. Dacă citeai ceva cărţi. aflai şi tu că cearta între iubiţi, întreţine de obicei flacăra iubirii. Dar dacă vrei o iubire adevărată, este necesară comunicarea între tine şi iubit.Foarte, foarte multă comunicare. Dacă nu aveţi ce discuta 10 ore, fără să vă pupaţi sau să faceţi sex, între voi nu există decât atracţia sexuală, pe care noi oamenii o îmbrăcăm în diferite forme de iubire, dragoste şi alte abureli.Instinctul de perpetuare a speciei, îl avem scris în codul genetic şi nu s-a găsit un remediu ca să fie desfiinţat.Atunci când te simţi atrasă de o persoană de sex opus, autoconvinge-te, autosugestionează-te foarte intens, că individul respectiv este impotent. Dacă mai doreşti să continui relaţia cu el, fato ai câştigat, ţi-ai găsit iubitul! Să fi iubită şi fericită! (Nu în dormitor1)

| alexusfabio a răspuns:

De obicei barbati se comporta asa cand mai sunt implicati intr-o alta relatie. eu cred ca el mai este cu altcineva. Urmareste-l, suna-l cand nu se asteapta, etc.

| Miяu a răspuns:

Scuze ca zic asta, este doar o parere... nu cred ca mai tine la tine. intr-un fel plictisit, nu cred ca va merge prea mult relatia voastra... incearca sa vorbesti cu el, de ce este asa, spune-i sa se schimbe... fa tot ce crezi tu de cuviinta.
nu cred ca stie ce vrea...

"daca cineva iti spune ca te iubeste
spune-i ca minte
iubirea nu se spune
ea se simte"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie...probabil ca unii baieti sunt prea orbi ca sa vad ca tine q adevarat la ei...si oriqm daca face asa si u crezi ca te iubeste...eu zic ca nu e o iubire prea curata si nu merita sa stai q el ...chiar daca doare...:*:*:*:ai grija de u si ce faci

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer eu zic ca e mai bine sa fii tafa si sa aiba iubitul comportamentu asta, decat in cazul meu in care iubita se comporta exact cum iti descrii iubitul tau

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te iubeste cu adevarat imi pare rau ca iti spun lasa-l ca nu e de tine daca lui nu ii pasa de tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desparte-te de el ca precis e varsator

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma numesc yeliz barbatul meu la inceput se comporta frumos cu mine acum a devenit o fire nervoasa care nu-i pasa decat sa aiba bani. de la o vreme imi vb urat.barbati nu merita nici cu posteriorul sa te uiti la ei vor doar ei sa fie in evidenta

| Ceiss a răspuns:

Te-ai gandit vreodata insa ce semnificatie au actiunile lui si cum poti tu patrunde in lumea lui emotionala, care sunt nevoile lui?
Ai incercat vreodata sa intelegi si sa privesti obiectiv situatia, astfel incat sa deslusesti raspunsul la vesnica intrebare? De ce se intampla ce se intampla?
Dupa multe experiente si discutii cu El am reusit sa imi dau seama de ce unii barbatii se indeparteaza de anumite femei si nu de altele. De unele femei barbatii raman indragostiti.
Stiu cum e sa faci eforturi sa te apropii de cineva pentru care nutresti sentimente si sa ai parte de respingere. Nu e un sentiment placut! Dar si mai neplacut e cand nu gasesti motivele pentru care se intampla asta. Te innebuneste, te blocheaza, iti consuma energia.
Iti va spune de multe ori: Nu e vina ta, e vina mea! Sau o alta scuza de genul: Nu sunt pregatit pentru o relatie serioasa sau pur si simplu inceteaza dintr-o data orice legatura cu tine!
Am sa-ti spun insa asa cum am aflat ulterior dupa multe discutii cu specialisti, cu barbati care au folosit asemenea scuze si chiar fiind pusa in fata acestora ca e vorba doar despre niste scuze.
Asa cum ti-am mai spus toti barbatii sunt pregatiti pentru o relatie si asteapta cu nerabdare sa cunoasca acea femeie speciala cu care sa poata sa-si lase garda jos sis a experimenteze acest sentiment complex ce se cheama iubire.
Realitatea este ca El nu se retrage niciodata pentru ca nu e pregatit pentru o relatie, sau pentru ca e prea nervos sau pentru ca vrea ca lucrurile sa evolueze intr-un ritm mai putin alert.
Cu cat intelegi mai repede aceste mesaje cu cat poti fii pregatita sa accepti situatia si sa treci mai departe, fara a ramane blocata in intrebarile care iti consuma energia.
Am mai aflat un secret legat de barbatul indragostit pe care ti-l impartasesc astazi.
De ce El nu-ti va spune niciodata motivul pentru care s-a indepartat de tine, pentru ca care nu te vrea.
Cand un barbat se retrage nu este pentru ca asa sunt toti sau pentru ca are indoieli daca vrea sa se implice intr-o relatie sau nu, adevaratul motiv este ca nu vrea sa aiba o relatie cu tine. Ceva lipseste si asta il face sa se gandeasca ca nu e momentul sa se opreasca aici cu vanatoarea si ca poate sa gaseasca ceva mai bun.
Asta nu inseamna ca nu e atras de tine fizic, ca altfel nu s-ar fi apropiat de tine de la inceput, sau ca nu este indragostit, ci ceea ce trebuie sa intelegi si sa accepti este ca nu exista suficienta atractie fizica si emotionala care sa-l determina sa spuna ca tu esti pentru el Anima, sufletul pereche, aleasa.
Intrebarea se pune acum, daca ai fi putut sa faci ceva pentru asta?
Si am sa-ti raspund tot eu. Da! Ai fi putut! Important este sa intelegi cateva lucruri despre barbati. Arta seductiei feminine te poate salva!
Ce poti face?
Am sa-ti spun cateva lucruri pe care daca le intelegi despre El iti vei mari sansele sa gasesti, sa atragi, sa-l seduci si sa ramai conectata cu un barbat pentru mai mult timp, indiferent cat de indragostit este sau nu de tine la inceput.
Am patruns in lumea lui si am descoperit 13 arme care reusesc sa nasca intr-un barbat acea atractie naturala pe lunga durata. Vin si ti le spun si tie astazi dupa ce au fost testate de multe femei si inclusiv de mine! Cum sa aplici arta seductiei pentru a mentine un barbat indragostit.
Am pierdut mult inainte sa descopar aceste secrete si frustrate de viata, de evenimente mi-am pierdut mult pretios. Vreau sa inveti din greselile altora, din psihologia lui si sa nu mai pierzi timp.
Viata pe care ti-ai dorit-o in cuplu incepe AICI Si ACUM!
Incepem:
1.Simtul umorului. Sa fii amuzanta este o arma importanta in fata barbatilor. Daca reusesti sa continui sa-l faci sa rada lucrurle vor evolua.
2.Inteligenta si creativitatea. Inteligenta este sexy daca e folosita astfel incat e interesanta. Foloseste-ti inteligenta si creativitatea sa-l surprinzi cu concepte, fantezii, si lucruri la care nu se asteapta, fermecatoare si distractive.
3.Grija. Barbatilor nu le place sa fie supra- apreciati, sa le cumperi lucruri sau sa ii sufoci cu saruturi. Dar daca gasesti o metoda prin care sa-I spui ca te gandesti la el astfel incat sa nu pari dependenta si singura si sa-I transmiti ca ai nevoie de el, o sa-I placa. Poti sa-I trimiti un mesaj sau un email sa-I spui ca te gandesti la El.
4. Receptivitatea si atentia la detalii. Barbatii iubesc sa fie admirati. Daca e foarte bun in vreo activitate, sport, sau priceput intr-un anumit domeniu El foloseste asta sa fie atractiv si important. Barbatii sunt impresionati de femeile care observa lucrurile care ii fac sa fie unici. Admira-l, complimenteaza-l!
5. Aventura. Barbatii au un fel de sistem interior care ii face sa ramana conectati cu persoanele cu care experimenteaza aventuri.Ei sunt atrasi de femeile care sunt la randul lor atrase sau vin cu sugestii spre a face lucruri, neobisnuite, aventuroase, periculoase. Entuziasmul pentru activitatea in sine il face sa te priveasca ca o femeie sexy si incitanta. Arta seductiei feminine este foarte importanta in relatii.
6.Increderea si joaca. Barbatii sunt magnetic atrasi de femeile care sunt un pic jucause. Unele femei iau o atitudine distanta si rece. Daca esti asertiva si ai un umor arogant asta te va face magica in fata lui.
7. Talentul si cunostintele. Daca esti experta intr-un anumit domeniu poate fi cu adevarat atractiv. Scoate-ti la iveala talentul dar ai grija sa o faci astfel incat sa spuna: ‘’Hmm e interesant ‘’nu intr-un fel in care ii transmiti direct:’’ Hey, sunt desteapta si coolJ.’’
8. Atentia. Barbatilor le place atentia. E bine sa ii dai indicii ca ai fost atenta decat sa fii pur si simplu hipnotizata cand face ceva. Poti sa ii comunici ca ti-a placut cand a facut ceva decat sa stai acolo in fata lui hipnotizata astfel incat el sa vada asta.
9.Provocarea. Barbatii vaneaza adesea femeile dar multe femei cand sunt interesate de un barbat incep sa il vaneze ele, fara sa-si dea seama ca o fac. Daca esti relaxata si te porti normal in preajma unui barbat pe care il placi, il suni si ii spui ca esti plictisita, il intrebi ce a mai facut in ultima vreme si ca e neaparat nevoie sa faca ceva sa iti elimine plictiseala, o faci intr-un mod jucaus, atunci cu siguranta va simti nevoia sa faca ceva sa iti atraga atentia. Lasa-l sa stie ca ar trebui sa faca ceva iesit din comun sau nu te intereseaza. Este o modalitate buna de seductie. Il poate innebuni la maxim dar ii placeJ
10. Agresivitatea( doar o atingere). Barbatilor le place sa vada o femeie care are stabilit un anumit obiectiv in viata nu o femeie frustrata de viata.
11. Asertivitatea. Barbatii sunt obisnuiti sa fie lideri. Asa ca daca o femeie e hotarata si asertiva in orice situatie sociala, este un semn ca stie cum sa faca lucrurile sa se intample. Sa vada o femeie asertiva poate fi intrigant pentru El. Desi barbatilor le place sa fie lideri, iubesc sa vada o femeie care poate fi lidera in anumite situatii.
12. Tachinarea, tensiunea si arta sexului. Nu e nici o surpriza ca barbatilor le place dragosteaJ. Dar o iubita buna nu e usor e gasit. Barbatii devin dependenti de femeile care stapanesc aceasta arta a seductiei si care ii tachineaza putin. Daca faci un barbat sa astepte, creezi suspans si tensiune si tot timpul incetinesti tempo-ul astfel incat lucurile sa se intampla mai incet decat vrea El, o sa il innebuneasca.
13.Previzibil vs Imprevizibil. Barbatiii sunt atrasi de femeile pe care nu le pot controla sau previzibile. Sun intrigati de femeile care flirteaza, le dau atentie si apoi a doua zi nu simt nevoia sa vorbeasca cu ei. Barbatii vor sa isi vada iubita mereu la fel de imprevizibila ca la inceputul relatiei.
13? Numarul tau norocos?
Astept sa-mi spui cum decurge spectacolul vietii tale! Ai avut succes sa-l tii indragostit?
Astept sa experimentezi si ne auzim dupa cu comentarii!
Sunt aici pentru tine!
Foloseste-te de uneltele pe care le ai pentru a-ti hrani sufletul si a zambi in fiecare zi!
Varsta e doar o scuza! Ai uitat sa te joci? Tu alegi daca vrei sa fii doar pasagera in viata iubitului tau sau sa experimentezi relatia pe care ti-ai dorit-o. Oamenii iau totul atat de in serios incat totul se transforma intr-o povara. Invata sa razi mai mult! Fi vesela,calma si stapana pe situatiilw problema, incearca sa le rezolvi calm, nu izbucni!
Pe curand!
Cristina

| Daniela_Simona_1995 a răspuns:

Stiu cum e draga mea in aceeasi situatie sunt si eu

| verrsace a răspuns:

Da cati ani are prietenul tau? asta insemna ca te iubeste dar e plictisit de tine... ia si nu-l mai baga asa de mult in seaama si ai sa vezi cum o sa reactioneze...

| bursuk a răspuns:

Buna ma numesc elena si sunt in aceea-si situatie ca si tine! eu sunt de 1 an de zile cu el si la fel se comporta cu mine.iti spun din propria experienta noi dor ne amagim singure si nu se merita! nu se vor schimba niciodata prefera sa acorde timpul lor cu prietenii iar cum spui u ca ai inceput sa plangi si nu s-a uitat la tine si a plecat mai departe nu te iubeste ci doar tine la tine traiesti cu gandul ca el te iubeste si te va iubi! atat iti spun nu te amagi singura nu se merita esti in floarea varstei si vei regreta dar nu acum ci mai tarziu! eu ma vad cu el la saptamana si doar 2 ore restul timpului si-l petrece cu prieteni eu am luat o hotarare si vreau sa fiu singura momentan imi va fi bine nu vreau sa regret! ai grija de tine

| Bă_Ane_1998 a răspuns:

Sincer, și eu trec printr-o perioadă din asta, prietenul meu iși ocupă timpul mai mult cu cea mai bună prietenă cu mine e mai indiferent de ceva vreme, vorbește mai mult timp cu prietena mea, tot ce trebuie e să fi mai indiferentă și dacă vezi ca el continua, ar fi cazul să ii da-i papuci, mai ales dacă te-a facut să plângi și după a plecat nepăsător, aș vrea să faci o alegere corectă. Pa. :*