| bebitza a întrebat:

De ce prietenul meu se comporta rece cu mine desi mi-a dovedit ca ma iubeste

mai ales cand sunt de fata mai multe persoana e foarte indiferent(el e o persoana mai rece din fire, nu e timid)

de fiecare data cand il intreb de ce e asa de indiferent se enerveaza, imi zice : "iar incepi?"

alataieri a facut o gluma de prost gust iar eu m-am suparat pe el...am inceput sa plang... a stat langa mine cateva minute, a fumat o tigara, m-am intrebat de ce ma comport iar ca un copil...si pe urma a plecat si m-am lasat plangand... l-am strigat sa se intoarca sa vorbim insa a plecat nepasator...seara am vorbit cu el si se comporta ca si cum el nu a gresit cu nimic, a sups ca eu am fost aia care a facut "figuri" si ca orice ii ziceam nu se intorcea...cand a plecat i-am scris un sms "daca nu te intorci imi dovedesti ca nu iti pasa de mine"...in schimb imi apune ca ma iubeste...
ma deranjeaza ca e asa de indiferent...desi stiu ca asa e firea lui si stiu ca totusi ma iubeste
daca ati citit pana la capat va multumesc mult si vreau un sfat. poate ati fost si voi intr-o situatie asemanatoare...
eu tineam la el insa dupa faza de alaltaieri am un chef sa ma razbun pe el...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multe persoane sunt mai rezervate fata de persoana iubita, cand mai sunt si altii pe acolo.Asta nu inseamna ca nu tine la tine. Pur si simplu nu vrea sa riste sa rada prietenii lui de el, cum ca l-ai tine sub papuc si din astea.

Stii cum sunt baieti, nu sunt asa de afectuosi ca si noi big grin

Nu te mai certa cu el, explica-i ca te-a facut sa te simti prost la faza aia cu gluma proasta, spune-i-i frumos ca ai vrea sa nu se mai repete. Daca totusi nu e dragastos cu tine in public, macar sa te respecte.Atata poate si el.

Razbunarea nu-i buna, mai ales daca tii la el.

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| DarKJoKeR a răspuns:

Incearca sa fii si tu indiferenta cu el.Sa ii dai de inteles ca te-ai schimbat si ca nu iti pasa...Nu stiu ce efect va avea aspura lui, dar mai rau de atat nu cred ca s-ar putea intampla...

| tremuriciiuliana a răspuns:

Sincer eu nu cred ca el te iubeste cineva cine te iubeste nu e atent cu tine doar in preajma prietenilor si eu am trecut prin asta si e foarte dureros la mine a fost la fel pana intr-o zi cand m-am saturat si m-am despartit de el fa si tu la fel sa nu fie prea tarziu

| Ninja-Mistress a răspuns:

Si ce mai astepti. go ahead! make him suffer! rrrr

| Ninja-Mistress a răspuns:

Deci? cum a ramas?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Razbunarea nu este cea mai buna metoda. daca ai sa te razbuni pe el o sa incepeti sa va urati din ce in ce mai tare.si gandeste-te ca baietii isi povestesc prea multe intre ei, daca i-ar povesti si altora...vei deveni "crizata" pentru ei, tu asta vrei? vrei ca toti baietii sa se indeparteze de tine? daca el se poarta cu indiferenta tu de ce sa te agitzi atat de mult? explica-i ca te-a facut sa te simti prost, iar daca nici asta nu v-a da niciun rezultat sfatul meu este sa-i dai papucii pana nu te va face sa suferi si mai mult.
multi pupici:*:*:* si fii tare in continuare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Indiferenta este raspunsul... daca esti tare arata-i ca si tu poti sa fi nepasatoare...smug