| bomboanaatomica a întrebat:

De ce se blocheaza baietii atunci cand ii intreaba ceva fata de care sunt indragostiti?

Am observat asta la majoritatea. Chiar daca au peste 20 de ani. In rest, vorbesc cu orice fata, dar cand vine vorba de Ea, le este rusine. Nu vor sa recunoasca asta. Au impresia ca nu se vede.

8 răspunsuri:
| christos1234 a răspuns:

Este un sentiment profund pe care nimeni nu ia invatat sa-l stapaneasca.

| RAY a răspuns:

Frica de a fi respins categoric asta e cauza principala nu doar pentru baieti si pentru fete, multi baieti nu se considera atractivi asa ca merg pe conceptul logic aia nu o sa ma placa mai bine o uit, pe bune ce sens are sa spuna daca pers x nu le place? mai bine nu spun mai rade fata de ei, se face de rusine

| LoveSleep a răspuns:

Pentru că sunt bătuți în cap. Habar nu au când să-i spună că o plac iar când nu trebuie îi spun mereu.

| grab a răspuns:

Acuma si voi, aveti niste simturi in plus si le folosit in exces.
si daca se blocheaza inseamna ca ii pasa de ea si nu vrea sa spuna chestii care pot fi intelese gresit de uni-altii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti e teama sa nu "gresesti" ceva sa faci figura prostului, dar ironic, ca numai aia faci de fapt.

| XxTerrorxX1 a răspuns:

Le e foarte frica sa nu greseasca ceva, asta e un sentiment de care poti sacapa cu greu

| OleaaOleaa a răspuns:

Toti sunt asa..mereu se tem cv o sa greseasca si Ea o sal respinga.le trebuie mai mult curaj